Co jest urologią?

Dr Ananya Mandal, MD

Urologia jest chirurgicznie specjalnością który rozdaje z traktowaniem warunki wymaga urinary obszar i męskich odtwórczych organy męskiego i żeńskiego.

Ludzie specjalizuje się w polu urologia dzwonią urolodzy, opieka zdrowotna profesjonaliści które trenują diagnozować, wykrywać i taktować, ten grupy nieład i choroby.

Nieład i urethra które może taktujący urologami zawiera tamte zwijanie cynaderki moczowody adrenal gruczoły pęcherzowy (tubki łączy cynaderki pęcherzowy) (tubka która przechodzi urynę z ciała od pęcherzowego). W samiec, urolog może także taktować warunki testes, najądrze, vas deferens, nasienni vesicles, prostata i penis. Pole urologia wymaga medycznego zarządzanie warunki tak jak urinary obszaru infekcja, prostaty powiększenie chirurgicznie zarządzanie i. pęcherzowy nowotwór, rak prostaty, cynaderek kamienie i stresu incontinence warunki tak jak

W przypadku pewnych warunków tak jak nowotwór urinary obszar, urolodzy mogą potrzebować pracować w połączeniu z onkologami lub radiotherapists. Mogą także potrzebować kolaborować z nefrologami które rozdają z cynaderek warunkami, ginekolodzy które rozdają z żeńskim odtwórczym systemem endocrinologists i który dotyczą z warunkami dokrewnego systemu i hormonu nieład. Urolodzy mogą także kolaborować z lekarzami praktykującymi pediatryczna operacja i colorectal operacja.

Urolodzy przechodzą aspiranckiego szkolenie dla pięć rok, uzupełniający 12 miesiąca operacja i 36 miesięcy w klinicznej urologii ogólnie. Pozostały czas jest wydającym szkolenia operacją, klinicznym urologią lub dyscypliną który jest istotny urologia. ogólnie, Tam  są kilka specjalistów tereny które mogą ćwiczyć po zakończeniu urologia stopnia. Niektóre te zawierają:

Endourology

Endourology rozdaje z zamkniętą manipulacją urinary obszar. Pole rósł teraz zawiera minimalnie najeźdźcze chirurgicznie procedury. Procedury niosą out używać endoskopy wkładających w urinary obszar i przykłady zawierają prostaty operację, kamienną usunięcie operację i proste operacje, urethral lub ureteral.

Urologic onkologia

To rozdaje z genitourinary malignancies tak jak nowotwory cynaderki, adrenal gruczoły, prostata, pęcherzowy, moczowody, testicles lub penis.

Neurourology

Neururology dotyczy zarządzanie warunki które wymagają nerwową kontrola genitourinary system anormalny urination lub. Przykłady neurologiczni warunki które mogą prowadzić te warunki zawierają Parkinson choroby, stwardnienia rozsianego, uderzenia i rdzenia kręgowego urazy.

Pediatryczna urologia

To wymaga korekcję genitourinary problemy powstaje w dzieciach tak jak undescended testes, cryptorchidism, słabo rozwinięty genitalia lub vesicoureteral reflux.

Andrology

Andrology skupia się na nieład męski odtwórczy system tak jak wyprężający dysfunkcja, odwrócenie, wytryskowy nieład, nieurodzajności i wasektomii.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://medfac.mans.edu.eg/english/dept/elearningunit/books/History%20Taking%20AND%20CLINICAL%20EXAMINATION.pdf
  2. http://my.clevelandclinic.org/Documents/Urology/10-URL-022_residency_brochure.pdf
  3. http://www.cocukuroloji.org.tr/guideline.pdf

[Dalszy czytanie: Urologia]

Last Updated: Mar 25, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post