Co jest witaminy d?

Yolanda Smith, BPharm

Witamina d jest soluble witaminą który jest znacząco dla silnych kości, mięśni i ogólnych dobre zdrowie. Tam  są dwa głównego formy który są D2 znać jako ergocalciferol i D3 znać jako cholecalciferol. witamina d,

Większość witamina d potrzebujący ciałem uzyskuje od słońca ujawnienia, chociaż niektóre jedzenie także zawiera witamina d i żywienioniowi nadprogramy mogą także pomagać wzrastać nabór. Witamina d uzyskujący od te źródeł jest biologically bezwładny i musi przechodzić hydroxylation wśród ciała oferować czynnościowego use po to, aby.

Funkcja            

Kilka systemów organowa korzyść od obecności witamina d w ciele. Początkowy rola jest wspierać absorbowanie wapnie od żywienioniowych źródeł w krwionośnego zagrożenie i zapobiegać wapnia reabsorption w cynaderkach. Ten skutek pomaga kierować wapnie w kierunku osteoclasts, osteoblasts i. umacniać kości as well as zmniejszać ryzyko hypocalcemic tetany współpracownik wysoki wapnia nabór

Niedostatek

Gdy tam  jest nieodpowiedni poziom witamina d w ciele skutki miewają skłonność pojawiać się nad długoterminowym, szczególnie powoduje kości zostać cienkimi i chrupliwymi. Jako rezultat, ja może wynikać w rickets w dzieciach, osteomalacia as well as osteoporosis w dorosłych.

Najwięcej wspólnej sprawy dla witamina d niedostatku jest brakiem który może dobierający się z biednymi żywienioniowymi źródłami. światła słonecznego ujawnienie, Szczególnie, populacje które no dostają odpowiedniego słońca ujawnienia są zagrożone niedostatek, tak jak urzędnicy i ludzie starsi, pełni które zakrywają ich skórę lub żyją w światło słoneczne terenach podczas gdy outside.,

Ja jest pospolity dla ciężarnych i breastfeeding matek niemowlaka być niewystarczający w witamina d, as well as. Bezpośredni światło słoneczne no poleca dla nowonarodzonej skóry i, jako rezultat uzyskująca od matki mleka musi większość wymagająca witamina d. To często prowadzi niedostatek, chociaż jest zależny na matka poziomie witamina d.

Skutek światło słoneczne

Gdy pozafioletowi promienie od światła słonecznego wchodzili kontakt z ludzką skórą, 7 dehydrocholesterol reaguje produkcję witamina D3 i zapoczątkowywa. Idealna częstotliwość pozafioletowy światło jest 295-297 nm który zdarza się powszechnie w tropikalnych terenach i podczas wiosny i lata sezonowi klimaty.,

Ludzie żyje w terenach które no otrzymywają dużych ilości pozafioletowy światło w ten częstotliwości tak jak arktyczni okręgi, w, są prawdopodobni być zagrożoni witamina niedostatek. Ludzie z ciemną stonowaną skórą wymagają wysokie ilości światło słoneczne iskrzyć produkcję witamina d jako rezultat i powszechnie wpływają niedostatkiem po to, aby.

Pomimo pozytywnego skutka światło słoneczne na witamina d produkci w ciele, rekomendacje wzrastać światła słonecznego ujawnienie dać z ostrożności opłatą ryzyko skóra nowotwór. Sunscreen hamuje skutki tak oferuje ochronę od szkodliwych pozafioletowych promieni ale także ogranicza produkcję witamina d światło słoneczne na skórze.

Idealnie, krótko 10-15 minutowych okresów światła słonecznego ujawnienie z bezpośrednim kontaktem twarz i ręki polecają. Jakkolwiek, skóry ochrona potrzebuje dla długich okresów czasu i odpowiedniego słońca zbawcze praktyki muszą zawsze podążać.

Żywienioniowi źródła

Witamina d może znajdujący w niektóre karmowych źródłach tak jak as well as niektóre artykułach żywnościowy które zawierają dodającego witamina d, ryba i jajka, ale uzyskiwać odpowiednich poziomy od naturalnych karmowych źródeł jest trudny.

Witamina d nadprogramy polecają gdy ludzie są zagrożoni niedostatek lub niskich poziomy witamina. Niektóre populacje wymagają supplementation witamina d podczas zima sezonu, gdy dostęp światło słoneczne z pozafioletowymi promieniami jest niski.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Witamina d]

Last Updated: May 24, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post