Co Wymiotuje?

Dr Ananya Mandal, MD

Termin "buchanie" opisuje forsownego wygnanie zawartość żołądek przez usta lub nosa czasem, także znać emesis jako. Przyczyny buchanie są równie szeroko zakrojony jak tamto dla mdłości i zawierają cokolwiek od zatrucia pokarmowego, gastritis lub. obrażenia głowy i móżdżkowy nowotwór Mdłość jest niewygodą który czuje zanim wymiotować ale nie wszystkie mdłość właściwie wynikamy w buchaniu.

Regurgitation jest różnym warunkiem od buchania i terminu regurgitation zazwyczaj znaczy wygnanie niestrawiony jedzenie od karmowego esophagus lub drymby w usta z nikt forsowny wygnanie, niewygoda która kojarzy z mdłością. lub Dwa warunku są różni jak są ich prawdziwe przyczyny.

Przyczyny buchanie

Wymiotować, jak mdłość, jest objawem niż choroba w ja raczej. Czasem jest ciała jedynym sposobem wyrzucać szkodliwą lub jadowitą substancję ja. Wspólne sprawy buchanie zawierają:

  • Gastrointestinal infekcje
  • Gastrointestinal nieład tak jak gastroesophageal reflux choroba, wrzód trawienny, celiac choroba, Crohn choroba, gniewliwej kiszki syndrom, pancreatitis i wątrobowa choroba,
  • Ruch choroba i nieład wewnętrzny ucho
  • Ranek choroba kojarząca z brzemiennością
  • Lekarstwa wliczając nowotwór chemoterapii

Komplikacje

Ludzie potrzebują bezpośredniego traktowanie dla wymiotować lub wydalają niestrawionych foods podczas gdy cierpiący od surowego brzusznego bólu. jeżeli wymiotują stale dla więcej niż 24 godzin, byli, wydalają, niezdolni utrzymywać puszków fluidy dla 12 godzin lub więcej, zieleń, brąz lub czerwonego wymiociny, Długotrwały buchanie może prowadzić odwilżanie i brak istotni elektrolity w ciele.

Diagnoza i traktowanie

Buchanie jest objawem zasadniczy warunek który potrzebuje diagnozującym dla traktowania być wydajny. Lekarstwa dzwoniący antiemetics mogą pomagać zmniejszać mdłość i buchanie przyśpieszać - w górę opróżniać żyłka uśmierzać niewygodnego uczucie pełność w żołądku i mdłość. Przykłady zawierają metoclopramide i domperidone. Surowy buchanie należny nowotworu anestetyka i chemoterapii agenci może uśmierzający z use ondansetron, promethazine, dimenhydrinate, dexamethasone lub droperidol. Brzemienność nakłaniał buchanie i mdłość może uśmierzająca z use doxylamine.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.dhhs.tas.gov.au/__data/assets/pdf_file/0004/36949/Nausea_and_Vomiting_Final290909_PCSSubComm.pdf
  2. http://www.fraserhealth.ca/media/14FHSymptomGuidelinesNausea.pdf
  3. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003200-pdf.pdf
  4. http://www.midwife.org/ACNM/files/ccLibraryFiles/Filename/000000000650/Nausea%20and%20Vomiting%20During%20Pregnancy.pdf
  5. http://www.nhs.uk/conditions/vomiting-adults/Pages/Introduction.aspx

[Dalszy czytanie: Wymiotować]

Last Updated: Sep 25, 2013

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post