Co jest Sromowym nowotworem?

Sromowy nowotwór lub nowotwór srom jesteśmy gynaecological nowotworem który jest rosnący z wokoło 1.000 nowymi sprawami diagnozuje każdego roku w UK.

Jakkolwiek, to mówić, sromowy nowotwór jest rzadki i rozlicza dla less niż 1% wszystkie nowotwór skrzynki w UK. Północna Ameryka wysokiego padanie i Azja niscy tempa sromowy nowotwór.

Anatomia srom

Srom zawiera zewnętrznie płeć organy kobieta. Ja zrobi up otwarcie pochwa wargi zakrywa pochwę dzwoniącą odpowiednio, zewnętrznie i wewnętrzne labia minor i major.

Te osłaniają otwarcie urethra łechtaczka i pochwowy otwarcie. (mały mięsisty kawałek który lokalizuje nad urethral otwarciem) W 75% skrzynkach nowotwór zaczyna w labia. (1-5)

Objawy sromowy nowotwór

Pospolici objawy warunek są rozwojem mała masa jak przyrost nad sromem lub, gomółka. To może lub no może towarzyszący wytrwałym itchiness, ból na urination, przelotna krew lub krew plamiący rozładowanie.

Typ sromowy nowotwór

Sromowy nowotwór dzieli w różnorodnych typ. Typ klasyfikują zasadzony na komórkach które pierwotnie wpływają.

Commonest typ sromowy nowotwór jest łuskoskórej komórki carcinoma który rozlicza dla 90% wszystkie skrzynki sromowy nowotwór., Tutaj zaczyna w zewnętrznych warstwach i skórze nowotwór.

Drugi pospolity typ sromowy nowotwór dzwoni vulval czerniak który zawiera 4% wszystkie skrzynki. Te rozwijają w pigmencie i barwią inscenizowanie komórki skóra.

Rzadcy typ sromowy nowotwór zawierają adenocarcinoma który wpływa komórki które wykładają gruczoły w sromu, verrucous carcinoma który jest wolny - r nowotwór który zaczyna jako brodawka i mięsak który rozwija w tkance tak jak mięsień lub sadło pod skórą.

Co jest zagrożony sromowy nowotwór?

Kobiety które są zagrożone sromowy nowotwór są tamto nad wiekiem 65. Kobiety z liszaj miażdżycą - skóra warunek który no jest rakowe jest także przy wysokim ryzykiem. W rzeczywistości, każdy 5 skrzynek sromowy nowotwór, posuwająca się naprzód historia liszaj miażdżyca i jesteśmy teraźniejsi w 3, 4. przynajmniej.

Inne skrzynki zrobią up kobiety mimo to dosięgający przekwitanie które. Dymić pozuje innego ważnego współczynnika ryzyka. Kobiety z wytrwałą infekcją z odmianowymi wysokiego ryzyka napięciami ludzkiego brodawczaka wirus (HPV) znać jako HPV 16 który może prowadzić rak szyjki macicy są zagrożone sromowy nowotwór także.

Vulval intraepithelial neoplasia (VIN) jest warunkiem dokąd komórki skóry które uważają lub potencjał obracać w nowotwór "rakowe". wokoło sromu przedstawienia zmieniają pod mikroskopem HPV infekcja i VIN jesteśmy odpowiedzialni dla większości skrzynki w młodych kobietach.

Traktowanie sromowy nowotwór

Traktowanie głownie wymaga operację. Operacja pomaga usuwać nowotwór ewentualny przed zaczynać terapię z innymi modalność tak jak promieniolecznictwo i chemoterapia równie dużo jak. Najwięcej kobiet które przechodzą traktowanie dla sromowego nowotworu odzyskują w pełni.

Ja zobaczy że 70% ludzie z sromowym nowotworem ximpx przynajmniej pięć rok po tym jak diagnoza z odpowiednią i aktualną terapią. Niektóre żywy długi podczas gdy inny mogą nawet leczący.

Łuskoskórej komórki carcinomas najlepszy wyniki z 90% przetrwania pięcioletnim tempem. jeżeli diagnozujący wcześnie

 

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Cancer-of-the-vulva/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.patient.co.uk/doctor/Vulva-Neoplasia.htm
  3. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003147-pdf.pdf
  4. http://www.cdc.gov/cancer/vagvulv/pdf/VagVulv_FS_0510.pdf
  5. http://www.betterhealth.vic.gov.au/bhcv2/bhcpdf.nsf/ByPDF/Vulvar_cancer/$File/Vulvar_cancer.pdf

Last Updated: Oct 8, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post