Co jest neoplazmą?

Sally Robertson, BSc

Termin neoplazma nawiązywać do anormalny przyrost powodować błyskawicznym podziałem komórki które przechodzili niektóre formę mutacja. tkanka

Ciało zrobi up tryliony komórki które r, dzielą i umierają w porządnej modzie. Ten proces jest ściśle reguluję jeden który kontroluje DNA maszynerią wśród komórki. Gdy osoba jest narastająca up komórki ciało wartko dzielą, ale jak tylko dorosłość dosięga, komórki ogólny tylko dzielą zamieniać lub naprawiać zdradzone komórki są ubranym, umierający komórkę.

Neoplasia opisuje kiedy te komórki mnożą w anormalnym sposobie który no coordinated z otaczającą tkanką. Te aroganckie komórki no mogą kontrolujący w sposobie który konserwują normalne komórki (nowotworowe komórki) ponieważ no umierają gdy muszą i one dzielą szybko. Gdy ten przesadny przyrost upiera się, bolak lub gomółka która żadny funkcję lub purpose w ciele ostatecznie tworzymy. To nawiązywać do gdy ono i możemy być rakowe, rakowe lub rakowe, (korzystny) (zły) (zły).

Neoplazma typ Korzystny lub rakowe -

Korzystne neoplazma są rakowymi formami tkankowy rozprzestrzenianie tak jak skór gramocząsteczki, lipomas lub maciczni fibroids. Te neoplazma no zostać rakowe i no są zazwyczaj zagrażający życiu, ale w zależności od swój lokaci powodować objawy i znaki może, korzystny przyrost jeżeli ono naciska na zasadniczych okolicznych strukturach tak jak gruczoły lub nerwy. To może znaczyć traktowanie który jest zazwyczaj operacją usuwać bolaka bez uszkadzać jakaś otaczającą tkankę. wymaga, Inne formy terapia są lekarstwem i promieniolecznictwem.

Korzystny bolak miewa skłonność rosnąć wolno niż zły bolak i no ma pojemności najeżdżać otaczającą tkankę lub rozprzestrzenia inni tereny ciało, (metastaza) gdy nowotwór może. Przyczyna korzystna neoplazma często no zna ale wskazuje czynniki tak jak ujawnienie, napromienianie lub środowiskowe toksyny; genetyka; dieta; stres; rozognienie; infekcja, miejscowego uraz i uraz lub możemy łączący formacja te przyrosty.

Wiele różni typ korzystny bolak mogą powstawać w różnych cielesnych strukturach, ale niektóre główne formy opisują below.

 • Gruczolaki - Te rozwijają w nabłonkowej tkance która jest cienki ablegrować ten pokrywa organy, gruczoły i inny konstruuje A polip w dwukropku jest pospolitym przykładem gruczolak. Te polipy mogą usuwający chirurgicznie.
 • Włókniaki - Te są przyrosty które powstają w łącznikowej lub włókiennej tkance i mogą rosnąć w jakaś organie. Włókniaki mogą powodować objawy i mogą potrzebować chirurgicznie usuwającym.
 • Hemangiomas - Tutaj, naczynie krwionośne komórki akumulują w, tworzą barwionego przyrosta i czerwonego lub błękitnego. wewnętrznych organach lub skórze Birthmark jest pospolitym przykładem hemangioma. Te przyrosty często znikają one ale one mogą wymagać traktowanie. jeżeli ingerują z łasowaniem, przesłuchaniem lub wzrokiem, na przykład,
 • Lipomas - Te przyrosty powstają od grubych komórek i są pospolitym typ znajdującym w dorosłych korzystna neoplazma, często zdarza się w plecy, rękach, szyi lub ramionach. Zazwyczaj r wolno i są dotyk movable i miękką częścią. Te przyrosty mogą taktujący z steryd terapią lub usuwają z operacją lub liposuction.

Zły lub rakowe

Precancerous neoplazma są masami które mimo to potencjał robić w ten sposób zostać rakowe, jeżeli no taktują. Czasem, komórki mogą przechodzić zmiany które ostatecznie iść daleko od one. Jakkolwiek, inne komórki przechodzą dalej mutacje i nowe komórki wolno zostać rosnąco anormalnymi until ostatecznie zostać rakowymi. Różni typ premalignant zmiany które mogą powstawać opisują below.

 • Hyperplasia - To nawiązywać do anormalny wzrost w liczbie komórki. To no jest zazwyczaj precancerous, ale niektóre skrzynki hyperplasia są.
 • Atypia - komórki obserwować pod mikroskopem patrzeją nieznacznie atypical. To może czasem powodować, może iść daleko od i rozognieniem i gojeniem jak tylko rozognienie zatrzymuje lub ciało uzdrawiał.
 • Metaplasia - komórki obserwować pod mikroskopem patrzeją normalna, no są, ale. komórki typ zazwyczaj znajdującym w ten cielesnej tkance lub terenem Metaplasia no jest zazwyczaj precancerous, ale niektóre skrzynki są.
 • Dysplasia - komórki anormalnego pojawienie pod mikroskopem i dezorganizują. Dysplasia nawiązywać do precancerous warunek w większości skrzynki i ludzie z dysplasia zazwyczaj sprawdzają na miarowej podstawie tak, że traktowanie może zapoczątkowywający jeżeli komórek zmiany zostać surowymi.

Zły

Ten termin używa opisywać neoplazma które zostać rakowe, jak definiujący następujący odrębnymi cechami:

 • Anormalny komórka przyrost
 • Pojemność najeżdżać inne tkanki
 • Pojemność rozprzestrzeniać odlegli organy przez naczyń krwionośnych lub limfatycznych kanałów (metastaza)

Jeżeli opuszczać bez leczenia, te rakowe komórki kontynuują wartko mnożyć w sposobie i dzielić niekontrolowanym i anormalnym. Bolak zostać wielkim i może najeżdżać otaczające tkanki rozprzestrzeniać inne odległe części ciała przez lub. ostatecznie limfatycznego systemu lub bloodstream Jeżeli wiele organy lub zasadniczy organ tak jak mózg lub wątróbka obszernie uszkadzają nowotworem, then śmierć zdarza się. Traktowania dostępni dla taktować złego nowotwór zawierają operację i promieniolecznictwo, chemotherpay. Jakkolwiek cierpliwa prognoza jest w ten sposób biedna jak tylko metastaza zdarzał się, że taktować wieloskładnikowych miejsca wpływających no jest zazwyczaj wykonalny.

Typ nowotwór osoba i jest czynnikami które wpływają dokąd w ciele zapoczątkowywał ono dokąd nowotwór rozprzestrzenia. Zakres metastaza przy diagnozą nawiązywać do gdy nowotwór scena i wiele nowotwory kategoryzuje używać inscenizacja system który rozciąga się (0) od 4. Zna nowotwór scenę i fabrykuje przepowiadać choroba kurs i decydować na korzystnym traktowanie planie. dokąd nowotwór może rozprzestrzeniać następne pomoce

Niektóre główni typ nowotwór opisują below:

 • Carcinoma - Ten nowotwór zaczyna w tkankach lub skórze która wykładają wewnętrznych organy.
 • Białaczka - Ten forma wpływa tkanki które robią krwi, tak jak szpik kostny. Ogromne liczby anormalne komórki które wtedy wchodzić do bloodstream. produkują w szpiku kostnym
 • Lymphoma - To nawiązywać do nowotwór który zapoczątkowywa w systemu odpornościowym.
 • Mięsak - To rozwija w kości sadle, mięśniu, naczyniach krwionośnych, cartilage, kości lub innych typ łącznikowa tkanka.
 • Nowotwór środkowy układ nerwowy - Ten forma nowotwór zapoczątkowywa w tkankach mózg i rdzeń kręgowy.

Źródła

 1. ocw.mit.edu/.../neoplasia.pdf
 2. http://www.iarc.fr/en/publications/pdfs-online/epi/sp95/sp95-chap7.pdf
 3. http://www.onk.ns.ac.rs/archive/vol12/PDFVol12/V12s1p35.pdf
 4. http://www.cancer.gov/dictionary?cdrid=46264
 5. http://cancer.about.com/od/cancerglossary/g/neoplasm.htm
 6. http://www.rightdiagnosis.com/medical/malignant_neoplasm.htm
 7. http://www.webmd.boots.com/cancer/benign-tumours
 8. http://www.cancer.ca/en/cancer-information/cancer-101/what-is-cancer/types-of-tumours/?region=on#Precancerous
 9. http://www.medicinenet.com/script/main/art.asp?articlekey=12443
 10. http://www.macmillan.org.uk/information-and-support/diagnosing/causes-and-risk-factors/pre-cancerous-conditions/index.html
 11. http://www.cuh.org.uk/addenbrookes-hospital/services/oral-and-maxillofacial-surgery-and-orthodontics/frequently-asked-questions/cancers-mouth-and-face/pre-cancerous-lesions
 12. http://www.cancer.ca/en/cancer-information/cancer-101/what-is-cancer/how-cancer-spreads/?region=on#ixzz3TQ3yOt6y
 13. http://www.healthhype.com/characteristics-of-benign-and-malignant-tumors.html

[Dalszy czytanie: Neoplazma]

Last Updated: Jul 16, 2015

Advertisement

Comments

 1. Dj Bret Dj Bret United States says:

  this is such a great summary thank you. In my case there is an incidentally found lesion in my yellow bone marrow. A very useful addition to your article (a full circle sort of info) would be to reverse engineer the last list where you describe the origin location of various cancers. Sometimes they find the outlying bugger first and as I understand it, the location of that is often determined by the origin tumor (which then becomes a hunt to find but can be elusive).  Can you add a section on that?

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post