Co jest uderzeniem?

Dr Ananya Mandal, MD

Termin "uderzenie" nawiązywać do poważny warunek dokąd krwionośna dostawa część mózg nagle zatrzymuje. To jest medyczny nagły wypadek i wymaga naglącego traktowanie zapobiegać po to, aby poważne, długotrwałe i zagrażający życiu konsekwencje.

Objawy uderzenie

Objawy uderzenie mogą pamiętający przez mnemonicznego - SZYBKI, z each listem ten słowo pozycja dla:

F - Twarz - uderzenie może powodować paraliż twarzowi mięśnie które mogą przedstawiać jak opaść twarz ono uśmiechać się na jeden stronie i niezdolność.

A - Ręki - słabość, ociężałość i ścierpnięcie w górnego ciała kończynach, możemy wpływać zdolność podnosić jeden lub oba ręki.

S - Mowa - mowa może być wybełkotana lub całkowicie być nieobecnym, garbled.

T - Czas - czas jest zasadniczym parametrem w uderzenie pacjentach. Wczesny otrzymywa pomoc medyczną pacjent mniej jest niekorzystne konsekwencje ryzyko tam.

Przyczyny uderzenie

Mózg jest wysoce unaczynionym organem i bogatą dostawę naczynia krwionośne mali i wielcy. Ten sieć naczynia krwionośne pozwoli dla odpowiedniej krwionośnej dostawy wszystkie części mózg. Jeżeli krwionośna dostawa jakaś móżdżkowy region jest odcinał komórki w ten regionie zaczynają umierać i jakaś części ciała kojarzyć z funkcją ten region wpływają. Na przykład, kontrola ochotniczy ruch na przeciwnej stronie ciała gubi, z ten stroną zostać paraliżująca. jeżeli motorowy cortex jest niszczącym opłatą uderzenie,

Nagły brak krwionośna dostawa która zdarza się podczas uderzenia móżdżkowi tereny zazwyczaj powoduje zakrzepem. To dzwoni ischemic uderzenie i jest jeden najwięcej pospolitych form uderzenie. Inna forma uderzenie jest krwotocznym uderzeniem który zdarza się opłatę poróżnienie osłabiony naczynie krwionośne, (zazwyczaj powodować aneurysm). Wyciek krew akumuluje ściskanie otaczająca móżdżkowa tkanka i powoduje.

Traktowanie uderzenie

Traktowanie uderzenie zależy na typ uderzenie i części mózg który wpływa. Leki mogą używać zapobiegać zakrzepy w mózg, rozpuszczać lub także zmniejszać krwionośnych cholesterol poziomy. Operacja może także pomagać w rozjaśniać korkowanie lub naprawiać zrywającego naczynie.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/stroke/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/12018/41331/41331.pdf
  3. http://www.nice.org.uk/nicemedia/live/14182/64098/64098.pdf
  4. http://www.stroke.org/site/DocServer/NSA_complete_guide.pdf
  5. http://doc.med.yale.edu/heartbk/18.pdf
[Dalszy czytanie: Uderzenie]

Last Updated: Jan 16, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post