Co jest cynaderki przeszczepem?

Dr Ananya Mandal, MD

Cynaderki przeszczep jest operacją dokąd zdrowy cynaderki od jeden osoby przenosi osoba która mało lub wcale cynaderki funkci (dawca) (odbiorca).

Normalni cynaderki i ich funkcja

Cynaderki są dwa kształtującymi organami lokalizować na each stronie ciało pod ribcage, właśnie. Te organy pracują stale filtrować jałowych produkty od krwi i nawracać odpady w urynę.

Kiedy cynaderki przeszczep potrzebuje?

Strata cynaderki funkcja znaczy te jałowi produkty mogą budować up w ciele prowadzi zagrażający życiu komplikacje. Normalnie funkcjonować z małą ilością szkoda może cynaderki. Z formy ciągła szkodą ja może dosięgać punkt bez wyjścia dzwoniącego "końcówki sceny Nerkowa choroba" lub ESRD. To także dzwoni chroniczny nerkowy niepowodzenie. To jest pospolity warunek który może wymagać cynaderki przeszczep.

Przy początkowymi fazami funkcje cynaderki replikują sztuczną krwią filtruje procedura dzwoniącą dializę. zanim ofiarodawca cynaderki jest dostępny Ale dializa może być niedogodna, droga, czasochłonna i traktowanie wybór dla końcówki sceny cynaderki choroby resztek cynaderki chronicznego przeszczepu.

Typ cynaderki przeszczep

Tam  są dwa cynaderki w ciele i osoba tylko potrzebuje jeden cynaderki ximpx. Tak, w przeciwieństwie do innych organowych darowizn lubi serce i wątróbka, żywi dawcy może darować cynaderki. To idealnie być bliski krewny musi tak, że krwionośnej grupy i tkanki typ dopasowywają. Ten typ darowizna zna jako żywa darowizna. Jednakowy krwi i tkanki typ zapewnia że tam  jest mniej ryzyka ciało odrzuca cynaderki.

Cynaderki darowizny są także ewentualne od dawców które ostatnio umierali. Te no mogą dopasowywać odbiorcy w grupa typ i stawiać czoło ryzyko odrzucający ciałem tkankowej i krwionośnej. Ciało spostrzega nowego cynaderki jako cudzoziemski przedmiot i wspina się odpornego ataka przeciw mu. To może tłumiący używać długookresowych immunitetowych przełamywanie leki.

Cynaderki przeszczepu procedura

Operacja powszechnie wykonuje pod ogólną anestezją. Podbrzusze otwiera i łączy istniejąca nerkowa arteria po usuwać chorego cynaderki chirurgów miejsca nowy cynaderki wśrodku niskiego podbrzusza żyłę nowy cynaderki i arterię żyłę i. Przepływy krwi przez nowego cynaderki który robi urynie jak oryginalny cynaderki.,

Ryzyko cynaderki przeszczep

Cynaderki przeszczep jest ważnym chirurgicznie procedurą i pospolici ryzyko zawierają ryzyko ból, krwawienie, infekcje i formacja zakrzepy. Długookresowi ryzyko ofiarodawca organowy odrzucenie kojarzą odbiorcy ciałem. Immunitetowi przełamywań lekarstwa także efekty ubocznych które mogą być kłopotliwi na długookresowym use.

Życie po cynaderki przeszczepu

Styl życia po tym jak cynaderki przeszczep musi być zdrowy z palenie zabronione, jedzący zdrową dietę, gubjący ciężar i ćwiczyć regularnie. Te miary zapobiegają początek cynaderki choroba w darującym organie dla także dopóki ewentualny w najwięcej skrzynek.

Światopogląd jest ogólny dobry dla lub someone z tamto lub jeden od bliskiego krewnego które miał żywą darowiznę ten sam tkankowym typ stanem zdrowie odbiorca etc., pełnoletnim i ogólnym

Nad 90% przeszczepy musi pracować 1 rok po operaci. Wokoło 8 z 10 ludzie które otrzymywają żywą darowiznę żyją dla pięć rok po otrzymywać darowiznę przynajmniej.

Młodzi ludzie i dzieci żyją dużo długiego. Stopień sukcesu odbiorcy cynaderki od nieżywych dawców jest 7 w 10. (przynajmniej pięcioletni przetrwanie) Ogólnie, przeszczep od zmarłego dawcy podłego przetrwania tempo 15 rok i żywego przeszczep, wokoło 18-20 rok.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Kidney-transplant/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.patient.co.uk/doctor/Renal-Replacement-Therapy-and-Transplantation.htm
  3. http://www.uroweb.org/fileadmin/user_upload/Guidelines/23%20Renal%20Transplant.pdf
  4. http://www.kidney.org/atoz/pdf/kidney_trans.pdf
  5. http://kidney.niddk.nih.gov/kudiseases/pubs/transplant/transplant_508.pdf

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post