Co jest rozłupanym wargą i podniebieniem?

Dr Ananya Mandal, MD

(dach usta). normalnie tkanki i podniebienie gdy dziecko rozwija w macicie, które ostatecznie tworzy górna warga r od obich stron, ono zrasta się i łączy w środku dawać definitywnej ciągłości i kształtować górna warga i podniebienie Ten fuzja bierze miejsce wśród czwarty i jedenasty tygodnie brzemienność.

Dla dzieci z rozłupaną wargą rozłupanym podniebieniem and/or, ten fuzja no zdarzał się całkowicie opuszczać przerwę, rozpadlinę w górnej wardze lub/przy dachem usta zagłębienie. pod chrap i i wśród usta (1-6)

Co wpływamy zaludniamy rozłupana warga i podniebienie?

Prawie 1 z każdy 700 dzieci w Stany Zjednoczone i Zjednoczone Królestwo jest urodzony z rozpadliną w górnej wardze podniebieniu lub.

120629-O-ZZ999-004

Objawy rozłupana warga i podniebienie

Rozpadlina może być teraźniejsza na stronie tworzy otwarcie pod oba chrapami lub może być teraźniejsza na pojedynczej stronie lub. Jeżeli obie strony wpływają, ja określa bilateralny i jeżeli pojedyncza strona wpływa, ja dzwoni jednostronna rozłupana warga lub podniebienie i.

W łagodnych skrzynkach tam  jest właśnie karb w górnej wardze podczas gdy wielki otwarcie w surowych skrzynkach od wargi jest przez nosa tam  i to powoduje nos pojawiać się krótkim, zniekształca i szeroki.

Rozpadlina w wardze może być zupełna lub niezupełna. Część i w zupełnych skrzynkach szczęki kość która trzyma górnych zęby wpływa w niezupełnych skrzynkach i całkowita warga tylko wpływamy górna warga.

Rozłupani podniebienia mogą przedłużyć z przodu usta ciężki podniebienie lub ciężka dach usta część () gardło miękki podniebienie lub miękki usta przy plecy usta dach (). (1-2)

Co robi rozłupanej wargi i podniebienia afektowi?

Rozłupana warga and/or rozłupany podniebienie jesteśmy powszechnie - widzieć w ludziach Azjatycki spadek i niektóre Amerykańskie chłopiec indianów i dalszy często wpływa niż dziewczyny. Zdarzają się less wśród amerykan afrykańskiego pochodzenia dobrowolnie.

Rozłupana warga i podniebienie jesteśmy commonest typ wpływa twarz wada okołoporodowa. Więcej niż 70 procentów dzieci z rozłupaną wargą także rozłupanego podniebienie.

Przyczyny rozłupana warga i podniebienie

Powód dla ten niezupełnego zjednoczenia tkanki górna warga i podniebienie no zna wyraźnie w najwięcej dzieci.

Czasem być odziedziczonym warunkiem może ja dokąd niektóre rodziny więcej niż jeden dziecka cierpienie od ten warunku przy narodziny. Tam  wydaje się być genetycznym związkiem między causation ten warunek w te skrzynkach.

W niektóre dzieciach warunek może być jeden swój rodzaj w całej rodzinie. Niektóre dzieci z rozłupaną wargą and/or podniebieniem mogą także mieć inne wady okołoporodowa towarzyszyć warunek. W rzeczywistości dodatkowe wady okołoporodowa 13 to30 procent dzieci z rozpadlinami.

Tak paediatrician wykonuje gruntownego egzamin utożsamiać jakaś inne wady okołoporodowa które mogą być teraźniejsze. po tym jak dziecko lub dziecko specjalisty lekarka jesteśmy urodzeni z rozłupaną wargą podniebieniem and/or,

Korygować rozłupaną wargę i podniebienie

Rozłupana warga i podniebienie potrzebujemy korygującym gdy mogą kojarzący z innymi problemami jak tamto przesłuchanie, częstotliwe uszate infekcje, trudność w mowa rozwoju gdy wargi i podniebienie są znacząco dla szykan, trudności i problemów z ząb erupcją mowy, karmienia i przyrosta. (4)

Rozłupana warga i rozłupany podniebienie powszechnie taktujemy z kosmetyczną chirurgicznie korekcją. Czasem potrzebować operację w scenach korygować defekt całkowicie może dziecko z głęboką rozpadliną. Chirurgicznie korekcje planują przy odpowiednimi wiekami i rozmiarami.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

  1. http://www.in.gov/isdh/files/cleft_lip_palate.pdf
  2. http://www.gillettechildrens.org/fileupload/cleft%20lip%20and%20palate.pdf
  3. http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/cleftlipandpalate.html
  4. http://www.rch.org.au/kidsinfo/factsheets.cfm?doc_id=7759
  5. http://www.cdph.ca.gov/programs/CBDMP/Documents/MO-CBDMP-Cleft-Lip-Cleft-Palate-Facts.pdf
  6. http://www.nhs.uk/conditions/Cleft-lip-and-palate/Pages/Introduction.aspx

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post