Co jest gallbladder nowotworem?

Dr Ananya Mandal, MD

Gallbladder

Gallbladder jest mała bonkreta kształtującym sac który kłama pod wątróbką. Swój główna funkcja jest przechować żółć i koncentrować. Żółć jest yellowish zieleni cieczem produkującym wątróbką która pomaga przeglądów sadło. Swój główna funkcja jest psuł się sadło w jedzeniu.

Żółć przechodzi od wątróbki przez serii kanały, nazwani żółć kanały, w gallbladder, dokąd ono przechuje. Gallbladder koncentruje żółć wzrastać swój skuteczność w trawiących sadło.

Gallbladder uwalnia żółć w trawiennego system gdy ono potrzebuje. Gallbladder wraz z żółć kanałami dzwoni biliary system.

Chociaż znacząco organ gallbladder może bezpiecznie usuwający bezpośrednio od wątróbki gdy chory tak, że żółć przepływy w trawiennego system. Tak, ja jest istotny ale pożytecznie, organ.

Gallbladder nowotwór

Gallbladder nowotwór jest nowotworem który wpływają kobiety powszechnie niż mężczyzna afekty wokoło 670 ludzi każdego roku i. ten organ Nowotworów afektów ludzie nad 50 powszechnie i są rzadcy wśród młodych dzieci i dorosłych.

Ja jest stosunkowo niecodziennie w Europa ale jest pospolity w Chile, Boliwia i Izrael. W Stany Zjednoczone obliczone 9.810 nowych spraw diagnozują z 4.480 w mężczyzna i 5.330 w kobietach.

Najwięcej galasowi pęcherzowi nowotwory są typ adenocarcinoma. Te zaczynają w wewnętrznych futrówkach organ i ścianach.

Objawy gallbladder nowotwór

Wcześni objawy ten nowotwór no są często wykrywalni. Gdy choroba rozwija się objawy oczywistych themselves i zawiera brzusznego ból, mdłość, buchanie i żółtaczkę. Uryna także zostać ciemnym kolorem żółtym lub brąz stolec i jesteśmy bladzi i chalky. Skóra może zostać itchy. Te są objawy wątrobowa choroba także i potrzebują oceniającym ostrożnie.

Współczynniki ryzyka dla galasowego pęcherzowego nowotworu

Pacjenci z historią gallstones w ludziach które rozognienie galasowy pęcherzowy lub są przy wysokim ryzykiem dostawać galasowego pęcherzowego nowotwór. (cholecystitis) Jakkolwiek, nie wszystkie jednostki z gallstones dost nowotwór.

Ludzie które są przy wielkim ryzykiem gallbladder nowotwór zawierają:

 • ludzie z rakowe korzystnymi bolakami galasowi pęcherzowi nazwani polipy,

 • tamto z congenital anormalność żółć kanały,

 • palacze,

 • wpływającym z ten nowotworem, tamto z członkiem rodziny rodzic, brat lub siostra (,)

 • tamto które są otyli lub z nadwagą,

 • tamto które warunek dzwonili porcelanę galasowy pęcherzowy.

Traktowanie i światopogląd

Gallbladder nowotwór zazwyczaj wykrywa gdy działający dla galasowych kamieni. W niektóre pacjentach ja może wykrywa podczas gdy oceniający dla wątrobowej choroby. Testy dla diagnozy zawierają wątrobowej funkci testy i badania krwi i zobrazowanie studiują jak ultrasonography, obrazy cyfrowi, MRI i CT.

Gallbladder nowotwór taktuje używać kombinację chirurgicznie usunięcie organ podążać chemoterapią z przeciwrakowymi lekami i napromienianie terapią. Jeżeli wykrywający w wczesnych fazach całkiem nowotwór może dobrze kontrolujący.

Tamto z postępową chorobą jakkolwiek biednego światopogląd od traktowania i te pacjenci potrzebują paliatywną terapię łagodzić objawy. Paliatywna opieka także zawiera poparcie w bardzo postępowych skrzynkach i życie opiece.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Gallbladder-cancer/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.macmillan.org.uk/Cancerinformation/Cancertypes/Gallbladder/Gallbladdercancer.aspx
 3. http://www.liverandpancreascancer.com/docs/galbladder%20cancer.pdf
 4. http://www.cancer.org/acs/groups/cid/documents/webcontent/003101-pdf.pdf
 5. http://www.cinj.org/documents/Gallbladdercancer.pdf
 6. http://www.orpha.net/data/patho/Pro/en/CarcinomaGallbladder-FRenPro10765.pdf
 7. http://www.moh.govt.nz/notebook/nbbooks.nsf/0/B005B6A9C2BB332DCC256C83006CF13D/$file/16-gallbladder.pdf

Last Updated: Oct 8, 2014

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post