Co jest niedożywianiem?

Dr Ananya Mandal, MD

Niedożywianie jest warunkiem który zdarza się gdy tam  jest niedostatek pewne zasadnicze odżywki w osoby diecie. Niedostatek nie udać się spotykać żądania ciało prowadzi skutki na zdrowie, nastroju, zachowaniu i innych funkcjach ciało wzrostowych, fizycznych. Niedożywianie powszechnie wpływa dzieci i starsze osoby.

Niedożywianie także powoduje warunki dokąd dieta no zawiera prawej równowagi odżywki. To można znaczyć diety wysokość na kaloriach ale niewystarczający w witaminach i kopalinach. Te drugi grupa jednostki może być, wciąż rozważa niedożywiony ale. z nadwagą lub otyła Tak być niedożywiony zawsze no znaczy, no cienieje lub. że osoba jest underweight (1-4)

Co jest zagrożony niedożywianie?

Niedożywianie wpływa wszystkie grupy wiekowe ale jest pospolity w krajach rozwijających się i wśród dzieci, starszych osob i kobieta w ciąży. W Zjednoczone Królestwo, 2 milionu ludzi znajdowali być niedożyweni w 2009 i dalszy 3 milionu ludzi znajdowali być zagrożoni zostać niedożyweni. Ćwiartka wszystkie wstępy w UK jest należna niedożywianie.

Tamto przy wysokim ryzykiem są starsi nad, są alkoholiczki, szczególnie, tamto z długookresowymi chronicznymi illnesses jak tamto cynaderki lub wątróbka, tamto z nowotworem lub innymi osłabiającymi infekcjami jak pomoce lub. 65 i tamto który nadużywają leki jeżeli żyją przy opiek udostępnieniami Niedożywianie jest pospolity wśród bezdomny grup i niskiego dochodu.

Na całym świecie znajduje być znacząco przyczyną choroba i śmiertelnymi rozrzewniającymi wielkimi populacjami niedożywianie dzieci i kobieta w ciąży. Niedożywianie zabija 300.000 jednostek na całym świecie każdego roku i jest odpowiedzialny dla wokoło przyrodniego wszystkie śmierć w młodych dzieciach i ono podnosi ryzyko infekcje z biegunką, malarią, odra i oddechowego obszaru infekcjami w dzieciach.

Według światowej organizaci zdrowia 2015 rozpowszechnianiem światowym niedożywianie, będzie 17,6% i ogromna liczba niedożywiona populacja będzie od krajów rozwijających się w południowy Azja i subsaharyjskiej afryce. W dodatku 29% karłowacieje przyrosta należnego biedny odżywianie.

Objawy niedożywianie

Pospolity objaw niedożywianie jest ciężaru stratą. Na przykład, tamto które gubją up to 10% ich ciało ciężar w 3 miesiącach bez dieting rozważają być niedożyweni. Tam  może być inni objawy jak zmęczenie i przybija etc. w dorosłych z niedożywianiem, brak energia, brak siła, breathlessness, anemia, zmiany skóra, włosy.

Dzieci z niedożywianiem dodatkowo pokazują gniewliwość, niezdolność, niepowodzenia rosnąć ich oczekiwać wzrost, skarłowaciałego przyrosta etc., koncentrować,

Diagnoza niedożywianie

Diagnoza niedożywianie zrobi clinically egzamininować pacjenta. W dodatku BMI lub ciała masy wskaźnik (ciężar w kilo nad wzrostem w metres obciosujących - ciężar/wzrost (w m2) i w połowie ręka obwód.

Tamto z BMI less widzieć ich opieka zdrowotna dostawców dla oceny niedożywianie potrzebują niż 18,5. Dzieci z wzrostowego opóźniania lub karłowacieć potrzebą oceniającą także dla znaków niedożywianie. Inni diagnostyczni testy zawierają rutynowych badania krwi dla wykrycia anemia, chroniczna infekcja etc.,

Traktowanie niedożywianie

Dla tamto które mogą jeść normalnie, traktowanie niedożywianie powoduje providing dieta plan z ekstra odżywki zawartością. Dieta plan zrównoważony potrzebuje robić pozwolić dla ciężaru zysku wraz z zaopatrzeniem witaminy i kopaliny po to, aby.

Dla tamto które no mogą jeść normalnie rurka doprowadzająca pożywienie może używać zapewniać odżywki lub odżywki dostępne bezpośrednio w trawiennego system gdy injectable przygotowania mogli natchnący bezpośrednio w jeden naczynia krwionośne.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

  1. http://www.nhs.uk/conditions/Malnutrition/Pages/Introduction.aspx
  2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001441/
  3. http://www.patient.co.uk/doctor/Malnutrition.htm
  4. http://whqlibdoc.who.int/publications/2005/9241591870.pdf

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post