Co jest pityriasis rosea?

Dr Ananya Mandal, MD

Pityriasis rosea jest pospolitym skóry warunkiem który manifestuje wyróżniającą skóry wysypką która pojawiać się czerwoną, scaly i w łatach po całym ciało. Wysypki są często itchy i mogą być surowe w trzy czwarte skrzynki.

Warunek zazwyczaj iść daleko od bez traktowania w trzy miesiącach lub w ten sposób. Wysypka zaczyna, zbroi i iść na piechotę, plecy. gdy jeden pojedyncza wielka łata dzwonił "zwiastun łatę" i to podąża rozszerzaniem się inni miejsca jak klatka piersiowa 1-7

pityriasis rosea

Ten pacjent przedstawiający z generalizującą wysypką należną skóry dolegliwość "pityriasis rosea" etiologia z czego jest niewiadomy. Pityriasis rosea jest nieszkodliwym, itchy mimo to scaly skóry chorobą często znajdującym w ludziach 10-35yrs wiek. Początkowo, najwięcej ludzi rozwijają jeden wielką scaly "zwiastun łatę" wśród 1-2wks, i, małe różowe łaty mogą zdarzać się na bagażniku, zbroją i iść na piechotę. Wizerunku kredyt: CDC/Richard O. Deitrick

Kiedy szukać pomoc dla pityriasis rosea

Chociaż skomplikowany lub szkodliwy świerzbieć może denerwować i może powodować awanturę w sen i dziennych aktywność. Lekarzi mogą kontaktujący się dla cenienia sytuacja jeżeli świerzbieć jest surowy i cierpliwy jest niezdolny podołać.

Przyczyny pityriasis rosea

Dokładna przyczyna ten skóra warunek jest niewiadoma. Niektóre studia pokazują że przyczyna może być wirusowa w początku. Ja zdarza się często w wiośnie i spadku. Chociaż żadny bakterie, wirus lub grzyb, kiedykolwiek znajdowali w te wysypkach ja myśleć że herpes wirusy 6, 7 i mogą bawić się rola.

Studia sugerowali że niektóre leki mogą prowadzić nakłaniający pityriasis rosea. Te zawierają:

 • barbiturany (sedatives)

 • bizmut

 • captopril (używać w wysokim ciśnieniu krwi)

 • złoto (używać w rheumatoid artretyzmu)

 • metronidazole (antybiotyk)

 • Penicillamine (chelating agent używać w pewnych otruciach)

 • isotretinoin (starzenie się skóry przygotowanie)

Jakkolwiek, pomimo infekci teorii no jest zaraźliwy i no rozprzestrzenia od osoby osoba zwyczajnym fizycznym kontaktem, pityriasis rosea. Ja może wciąż zdarzać się w więcej niż jeden osobie w gospodarstwie domowym na raz.

Co dostaje pityriasis rosea?

Pityriasis rosea jest zupełnie pospolity w ludziach. Niektóre kosztorysy pokazują ten 1 w 50 ludziach które odwiedzają skóra specjalisty teraźniejszego z pityriasis rosea. Wokoło 0,15% populacja wpływa ten warunkiem.

Pospolita grupa wiekowa wpływająca jest starymi dziećmi i młodymi dorosłymi między rok wiek 10 i 35. Jakkolwiek, ekstrema wieki jak niemowlaki w osiemdziesiąt roczniakach lub w less niż rok donosili. Kobiety wpływają dwa razy równie dużo gdy mężczyzna i powód dla ten rodzaj różnicy są niewiadomi.

Zazwyczaj dostają warunek w ich życiu tylko once ludzie. Jakkolwiek, jeden w 50 może rozwijać warunek bardziej niż once lub wielokrotnie.

Diagnoza pityriasis rosea

Diagnoza zrobi kliniczną prezentacją i pojawieniem wysypka w najwięcej skrzynek. W niektóre pacjentach krwionośnych może badający dla innych warunków jakby kiła która może manifestować z jednakową wysypką. Czasem radzi sprawdzać komórki skóry i wykrywać skóry biopsja anormalną histologię lub patologię w komórkach.

Traktowanie pityriasis rosea

Najwięcej skrzynki pityriasis rosea jasny up bez terapii wśród trzy miesięcy. Wysypka może znikać w 3 miesiącach lub 12 tygodniach lub w ten sposób. W niektóre ja może trwać up to 6 miesięcy.

Traktowanie składać się z moisturisers lub emollient śmietanki. Te koją skórę i zapobiegają świerzbieć. Świerzbieć i rozognienia dla śmietanek z Corticosteroids lub pigułek z antyhistaminami może przepisujący. (antiallergy lekarstwa)

Jeżeli tam  jest drugorzędny bakteryjny infekcja skór wysypki, antybiotyczna antibacterial maść lub śmietanka możemy przepisujący. Pozafioletowego promienia ujawnienie może pomagać niektóre ludzi z warunkiem. Te jakkolwiek potrzebują wykonującym pod nadzorem.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Dalszy czytanie

Źródła

 1. http://www.nhs.uk/conditions/Pityriasis-rosea/Pages/Introduction.aspx
 2. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmedhealth/PMH0001874/
 3. http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/pityriasisrosea.shtml
 4. http://www.patient.co.uk/doctor/Pityriasis-Rosea.htm
 5. http://uhs.berkeley.edu/home/healthtopics/PDF%20Handouts/Pityriasis%20Rosea.pdf
 6. http://evans.amedd.army.mil/peds/PDF/pityros.pdf
 7. http://www.insted.in/ejournal/review23.pdf

Last Updated: Aug 3, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post