Co jest sen?

Dr Ananya Mandal, MD

Sen jest fizjologicznym zachowaniem który jest pospolity w wszystkie zwierzęcych gatunkach. Ja tworzy wokoło jedna trzecia życie ludzkie. Ja no zna wyraźnie dokładne funkcje sen ale ono wydają się jest istotny dla przetrwania jako długotrwały sen pozbawienie prowadzi surowy fizyczny nadszarpnięcie podążać poznawczą stratą i śmiercią ostatecznie.

Sen awantury są znacząco clinically gdy są wskaźnikami wszystkie typ psychiatryczne dolegliwość prawie.

Definicja sen

Sen jest stanem dokąd świadomość środowiskowi bodzowie zmniejsza. Sen jest różny od stanów śpiączka, hibernacja i śmierć, fact że ono może wartko odwracający.

Fazy sen

Jak najwięcej innych ssaków, istoty ludzkie także pokazują dwa typ sen: -

  • błyskawicznego oka ruch (REM)
  • gwałtownego oka ruchu (NREM) sen

Oba te typ sen odrębne cechy gdy oceniają używać elektroencefalogram lub EEG.

EEG monitoruje móżdżkowe aktywność elektrycznych bodzów wśród mózg i. podczas obudzonego stanu i podczas sen REM i NREM sen także odróżniamy się od each inny pod względem fizycznych właściwości.

Na przykład, podczas REM sen zdarzają się części wybuchy oko ruchu aktywność. Podczas REM sen EEG pokazuje wzory jednakowych tamto gdy osoba jest obudzona. Tak jest paradoksalnym stanem sen ja gdy mózg pojawiać się jest obudzony pod względem EEG ale jednostka jest w głębokim sen.

Podczas NREM sen tam  jest zmniejszający aktywacja EEG. To także dzwoni ortodoksyjny sen. Mózg pojawiać się jest spokojny.

Sceny sen

Sen klasyfikuje w sceny. Each sceny jest prawie odrębny i dla cyklu sen. Te cykle miewają skłonność powtarzać więcej niż jak tylko każdy noc jako osoba śpi.

Sprawdzać fazy sen wizualny osiąganie trzy parametru i sceny używają. Te zawierają: -

  • EEG - Nagrywa mózg elektryczne aktywność
  • Electrooculogram (EOG) - ten instrument nagrywa oko ruchy
  • Electromyogram (EMG) - to nagrywa mięśnia ruchu i brzmienie gdy osoba śpi. Rejestry zrobią z sondą pod podbródkiem.

Gdy osoba jest obudzony tam  jest niskiego woltażu postu aktywność aktywujący wzór na EEG lub. Tam  są oczu mrugnięcia pomimo zamkniętych oczu i ruchy. Te oko ruchy są ochotniczy. EMG pokazuje wysokiego mięśnia brzmienie. EEG pokazuje alfa aktywność (8-13 cykli/lów na sekunde).

Cztery sceny sen

Once wewnątrz są cztery scenami sen sen sety tam. Sceny 1 sen jest inicjału NREM fazą. Tutaj gubi alfa aktywność. Deseniowe zmiany niskiego woltażu częstotliwości EEG mieszający wzór i tam  są wybitnym theta aktywnością z ostrymi fala poprzekładać na EEG. (3-7 cps) Oko ruchy zwalniają puszek i mięśnia brzmienie zmniejsza.

Podczas sceny 1 osoba jest świadoma otoczenia i może rozbudzająca łatwo. Tam  może być nagli mięśni skracania i sens spadać lub sen.

Scena 1 trwa dla few minuty przed rozwijać się reżyserować 2. Tutaj pokazuje pojawienie sen wrzeciona i kompleksy EEG. (12-14 cps) Te K kompleksy są wysokiej amplitudy negatywnymi ostrymi fala podążać pozytyw wolnymi fala. To jest także NREM scena i jest początek sen jak spostrzegający osobą.

Scena 2 podąża scenami 3, 4. i. EEG przedstawienia zwalniają fala (< 2 cps w istotach ludzkich). Scena 3, 4 i także nawiązywać do jak wolnego falowego sen (SWS), delta sen lub głębokiego sen. Arousal przy ten sceną jest trudny. Oko ruchy zmniejsza mięśnia brzmienie zmniejszają gdy osoba postępy od scen 2, 4. EMG przedstawień.

Po tym jak sceny 1, 4 NREM sen przychodzą REM sen. Podczas REM sen EEG pojawiać się jest jednakowy reżyserować 1 NREM sen. Tam  jest theta fala i strata mięśnia brzmienie. (3-7 cps) Oczy ruszają się wartko w wybuchach i tam  może być mięśni drgania.

Trwanie sen

Kwota sen zmienia wśród jednostek. Zwykły wymaganie sen jest wokoło 7-9 godzinami sen na noc. Niektóre jednostki mogą funkcjonować dobrze z less niż 6 godzinami na noc podczas gdy niektóre mogą potrzebować wokoło 12 godziny sen.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

  1. http://www.neuroanatomy.wisc.edu/coursebook/neuro10(2).pdf
  2. http://www.nhlbi.nih.gov/health/public/sleep/healthy_sleep.pdf
  3. http://www.healthychildcare.org/pdf/sidsparentsafesleep.pdf
  4. http://familymedicine.tufts.edu/pdf/Sleep-Hygiene.pdf
  5. http://www.somnusthera.com/sleep.pdf

 

[Dalszy czytanie: Sen]

Last Updated: Apr 21, 2017

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post