Co jest Pospolitym zimnem?

Yolanda Smith, BPharm

Pospolity zimno, także znać jako rhinopharyngitis, jest typ oddechowego obszaru infekcja powodować wirusem.

Ja jest niezwykle zaraźliwym infekcją robi mię pospolitej zaraźliwej chorobie wpływać istoty ludzkie który może przechodzący dalej przez istota ludzka kontaktu. Jakkolwiek, ja zazwyczaj ogranicza i objawy rozwiązują bez poważnych komplikacj.

Na średnia, dorosli w przybliżeniu trzy oddechowej infekci każdego roku, ale dzieci powszechnie wpływają z up to 12 zimnem rok dla dzieci uczęszcza szkoły. Tam  jest wysoki padanie zimna w jesieni i zimie, (spadek) gdy ja jest sezonu infekcją, chociaż ludzie mogą wpływający przy jakaś czasem przez cały roku.

Objawy

Ludzie wpływający pospolitego zimna doświadczenia objawami tak jak zazwyczaj:

  • Bolesny gardło
  • Cieknący nos
  • Nosowy przekrwienie
  • Kichać
  • Kasłanie
  • Zmęczenie
  • Mniejszościowe mięsień obolałość
  • Migrena
  • Drżeć/łagodna febra

Objawy zazwyczaj upierają się dla w przybliżeniu jeden tygodnia z objawami oczywistymi dla up to dwa tygodni., chociaż młode dzieci pod pięć rok wiek i starsze osoby mogą brać odzyskiwać długi,

Przyczyny i zapobieganie

Pospolity zimno zazwyczaj powoduje rhinovirus który transmituje przez kontaktu z śliną nosowe sekrecje someone już infekujący wirusem. Kichać lub kasłać i powodujemy wirusa rozprzestrzeniać powierzchnię która może przechodzić infekcję inni ludzie. i zanieczyszczać

Jako rezultat łatwego przekazu wirusy które powodują pospolitego zimno, ja jest istotny że wysiłek zapobiegać infekcję od omijania inni ludzie dalej zrobił.

Miarowy ręki domycie poleca i ludzie ewentualni muszą radzący unikać dotykać ich twarzowe cechy równie dużo jak. Machinalna akcja ręki domycie jest znacząco aspektem domycie, gdy najwięcej bakteryjnych obmyć i mydło nieznacznego efekt na rhinoviruses.

Dodatkowo, ludzie które wpływają pospolitym zimnem muszą unikać przechodzić na wirusie inni ludzie. To zawiera kichnięcie lub kasłać zdala od innych ludzi i rozmieszczania infekować rzeczy tak jak tkanki.

Gdy pospolity zimno powoduje wiele różnymi wirusowymi napięciami, ja no jest ewentualny uodparniać przeciw pospolitemu zimnu. Each wirus wymaga unikalnych celujących niweczniki zapobiegać i ja no jest prawdopodobny zawierać wszystkie niweczniki w immunizaci dla pospolitego zimna.

Traktowanie

Pospolity zimno ogranicza i w dla większości skrzynkach rozwiązuje spontanicznie po wokoło tygodnia. Jakkolwiek objawy mogą być zupełnie osłabiający i wiele ludzie szukają objawowego traktowanie kierować infekcję.

Pacjenci muszą radzący pozwolić ich ciała odpoczywać infekcję i walczyć, podczas gdy utrzymujący ich rzadkopłynnego nabór wysoki. Antybiotyków tylko celu bakterie i no mogą pomyślnie eliminować wirusy. Jako rezultat, ich use w wirusowej oddechowej infekci jest daremny i no musi używać.

Analgesics tak jak acetaminophen i ibuprofen mogą zapewniać bezpośrednią ulgę objawy jak migrena, mięsień obolałość i febra. Te szeroko używają w zarządzaniu pospolity zimno i. Nosowi decongestants także oferują namacalną korzyść dla objawów przekrwienie w kojarzonej migrenie i nosie.

Dodatkowo, niektóre naturalne mieszanki znajdowali pomagać w zarządzaniu górne oddechowego obszaru infekcje. To zawiera witaminę C która jest sprawnie zmniejszać trwanie zimno gdy bierze w stosunkowo wysokich dawkach na początek objawy., Likewise, nabór cynk łączył skrócenie trwanie objawy.

W najwięcej skrzynek, ludzie cierpi od pospolitego zimna muszą radzący że, że ich objawy rozwiązują ostatecznie i muszą odpoczywać w meantime podczas gdy ich ciało walczy infekcję.

Odnosi się

[Dalszy czytanie: Pospolity zimno]

Last Updated: May 21, 2015

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post