Co jest układem nerwowym?

Dr Ananya Mandal, MD

Układ nerwowy jest powikłanym siecią nerwy i komórkami który niosą wiadomości do i z rdzenia kręgowego i mózg różnorodne części ciała.

Układ nerwowy zawiera Środkowego układ nerwowego i urządzenie peryferyjne układ nerwowego. Środkowy układ nerwowy zrobi up mózg i rdzeń kręgowy i Peryferyjny układ nerwowy zrobimy up Somatyczni i Autonomic układy nerwowi.

Środkowy układ nerwowy (CNS)

Środkowy układ nerwowy dzieli w dwa głównej części: mózg i rdzeń kręgowy.

Mózg

Mózg kłama wśród czaszki i kształtuje jak pieczarka.  Mózg składać się z cztery głównej części:

 • móżdżkowy trzon
 • cerebrum
 • cerebellum
 • międzymózgowie

Mózg waży w przybliżeniu 1,3, 1,4 kg. Ja nerw komórki dzwonić neurony i podporowe komórki dzwonić glia.

Tam  są dwa typ sprawa w mózg:  popielata sprawa i biała sprawa.  Popielata sprawa otrzymywa i prowiantowi bodzowie.  Komórek bodies neurony i neuroglia są w popielatej sprawie.  Biała sprawa w mózg niesie bodzów do i z popielatej sprawy.  Ja składać się z nerwów włókna (axons).

Móżdżkowy trzon

Móżdżkowy trzon także zna jako szpika oblongata. Ja lokalizuje między, jest tylko wokoło jeden calem długo i. pons i rdzeniem kręgowym

Cerebrum

Cerebrum tworzy masę mózg i wspiera na móżdżkowym trzonie.  Cerebrum dzieli w dwa hemisfery.  Each hemisfera kontroluje aktywność strona ciało naprzeciw ten hemisfery.

Hemisfery dalej dzielą w cztery lobes:

 • Czołowy lobe
 • Skroniowi lobes
 • Ciemieniowy lobe
 • Potylicowy lobe

Cerebellum

To lokalizuje za cerebrum i pod.

Międzymózgowie

Międzymózgowie także zna jako pierwszego planu móżdżkowy trzon. Ja zawiera hypothalamus i thalamus. Thalamus jest dokąd sensualni i inni bodzowie iść i coalesce.

Hypothalamus jest małym częścią międzymózgowie

Inne części mózg

Inne części mózg zawierają śródmózgowie i pons:

 • śródmózgowie zapewnia conduction drogi przemian do i z wysokich i niskich centrów
 • pons postępuje jako droga przemian wysokie struktury;  ja zawiera conduction drogi przemian między wysokimi mózg centrami i szpikiem

Rdzeń kręgowy

Rdzeń kręgowy jest wzdłuż tubki jakby struktura która przedłużyć od mózg. Rdzeń kręgowy komponuje serie 31 segment.  Para dordzeniowych nerwów komes z each segmentu.  Region rdzeń kręgowy dzwoni dordzeniowy segment. od którego zapoczątkowywa para dordzeniowi nerwy  Oba jadą i sensualni nerwy lokalizują w rdzeniu kręgowym.

Rdzeń kręgowy jest wokoło 43 cm długim w dorosłych kobietach i 45 cm długimi w dorosłych mężczyzna i ważeniach wokoło 35-40 gramów. Ja kłama wśród kręgowej kolumny kolekcja kości (tylna kość).

Inne części Środkowy układ nerwowy

Meninges są trzy błonami lub warstwami które zakrywają mózg i rdzeń kręgowego.  Outermost warstwa jest dura mater.  Środkowa warstwa jest pajęczynowata, i najskrytsza warstwa jest pia mater. Meninges oferują ochronę mózg rdzeń kręgowy postępować jako bariera przeciw i. bakteriom i innym mikroorganizmom

Cerebrospinal fluid rozprowadza wokoło rdzenia kręgowego i mózg. (CSF) Ja ochrania rdzeń kręgowego i odżywia mózg i.

Neurony

Neuron jest podstawowym jednostką w układzie nerwowym. Ja jest specjalizującym się dyrygenta komórką który otrzymywa elektrochemicznych nerwów bodzów i transmituje. Typowy neuron komórki ciała, ręk który prowadzą bodzów od jeden części ciała inna część ciała. i długo

Tam  są trzy różnego części neuron:

 • komórki ciało
 • dendryty
 • axon

Komórki ciało neuron

Komórki ciało jest jak jakaś inna komórka z centrum kontroli lub jądrem.

Dendryty

Komórki ciało kilka wysoce rozgałęziających się, gęści rozszerzenia które pojawiać się jak kable i dzwonią dendryty.  Wyjątek jest sensualnym neuronem który pojedynczego, długiego dendryt, zamiast wiele dendrytów.  Motorowi neurony wieloskładnikowych gęstych dendryty. Dendryt funkcja jest nieść nerwu bodza w komórki ciało.

Axon

Axon jest długim, cienkim procesem który niesie bodzów zdala od komórki ciała inna tkanka lub neuron.,  Tam  jest zazwyczaj tylko jeden axon na neuron.

Myelin Sheath

Neuron zakrywa z Myelin Sheath Schwann komórkami lub. Te są biel członujący nakrycie i dendryty wiele peryferyjni neurony wokoło axons. Nakrycie jest ciągły wzdłuż dendrytów oprócz wygaśnięcia, axons lub. w punkcie i przy guzkami Ranvier

Neurilemma jest warstwą Schwann komórki z jądrem. Swój funkcja jest pozwolić uszkadzających nerwy odtwarzać.  Nerwy w rdzeniu kręgowym i mózg no mają neurilemma i, tym samym odzyskiwać no może gdy uszkadzający.

Typ neuron

Neurony w ciele mogą klasyfikujący według struktury i funkci. Według struktury neurony mogą być multipolar neuronami, dwubiegunowymi neuronami i jednobiegunowymi neuronami:

 • Multipolar neurony jeden axon i kilka dendryty. Te są pospolici w rdzeniu kręgowym i mózg
 • Dwubiegunowi neurony jeden axon i jeden dendryt.  Te zobaczą w siatkówce oko wewnętrzny ucho i powonieniowy teren. (odoru)
 • Jednobiegunowi neurony jeden proces przedłużyć od komórki ciała. Jeden proces dzieli z jeden części działaniem, axon i inna część funkcjonuje jako dendryt jako. Te zobaczą w rdzeniu kręgowym.

Peryferyjny układ nerwowy

Peryferyjny układ nerwowy zrobi up dwa części:

 • Somatyczny układ nerwowy
 • Autonomic układ nerwowy

Somatyczny układ nerwowy

Somatyczny układ nerwowy składać się z peryferyjni nerwów włókna które podnoszą up, niosą one środkowy układ nerwowy furory od urządzenia peryferyjnego odległych organów lub i. lub sensualną informację (tamto zdala od mózg jakby kończyny)

Te także składali się motorowego nerwu włókna które wynikali mózg i biorą wiadomości dla ruchu i koniecznej akci kośćcowi mięśnie. Na przykład, na dotykać gorącego przedmiot niosą informację o upale mózg, mówi mięśnie ręka wycofywać je natychmiast. sensualni nerwy, który przez motorowych nerwów z kolei

Całość proces bierze less niż sekunda zdarzać się. Komórki ciało neuron który niesie informację często kłama wśród, projektuje bezpośrednio kośćcowy mięsień i. rdzenia kręgowego lub mózg

Autonomic układ nerwowy

Inna część układ nerwowy jest Autonomic układem nerwowym. Ja trzy części:

 • współczujący układ nerwowy
 • parawspółczulny układ nerwowy
 • enteric układ nerwowy

Ten układ nerwowy kontroluje nerwy wewnętrzni organy ciało na którym żadny świadomą kontrola istoty ludzkie. To zawiera bicie serca, przetrawienie oddycha etc. oprócz świadomego oddychania, ()

Nerwy autonomic układ nerwowy enervate gładkich mimowolnych mięśnie, powodują one i funkcjonować i secrete ich enzymy etc. i gruczoły (wewnętrzni organy)

Enteric układ nerwowy jest trzeci częścią autonomic układ nerwowy. Enteric układ nerwowy jest powikłanym siecią nerwów włókna które unerwiają organy wśród podbrzusza jak gastrointestinal obszar, trzustka, galasowy pęcherzowy etc., Ono zawiera prawie 100 milion nerwy.

Neurony w Peryferyjnym układzie nerwowym

Mały pracownik w układzie nerwowym jest neuronem. Tam  jest jeden preganglionic neuron, jeden przed, lub komórka ganglionem lub ciałem który są jak środkowy kontroluje ciało dla mnogich neuronów iść out peripherally. dla each łańcuch bodzowie

Preganglionic neuron lokalizuje w mózg lub rdzeniu kręgowym lub. W autonomic układzie nerwowym ten neuronu preganglionic projekty autonomic ganglion. Postganglionic neuronów projekty celu organ wtedy.

W somatycznym układzie nerwowym tam  jest tylko jeden neuron między środkowym układem nerwowym i celu organem podczas gdy autonomic układ nerwowy używa dwa neuronu.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://www.cse.iitk.ac.in/users/hk/cs781/NervousSystem.pdf/
 2. http://classvideos.net/anatomy/pdf/3708091011-pdf.pdf
 3. http://www.bio12.com/ch17/Notes.pdf
 4. http://highered.mcgraw-hill.com/sites/dl/free/0070960526/323541/mhriib_ch11.pdf
 5. http://www.sfn.org/skins/main/pdf/brainfacts/2008/brain_facts.pdf
 6. http://www.freeinfosociety.com/media/pdf/4423.pdf

Dalszy czytanie

Last Updated: Nov 16, 2017

Advertisement

Comments

 1. Livre Samuel Maria Livre Samuel Maria Angola says:

  Foi o que eu queria a cerca do tema que é o SNC, é de grande valia sendo especialistas na área da psicopedagogia, estes temas tem nos ajudado muito no enriquecimento das capacidades...

 2. Freddie Vidanes Freddie Vidanes United States says:

  Is there a drug that can reduce the dizziness from a person who had a stroke?
  Thank you for your support and assistance on this matter.

  Fred Vidanes

 3. Muhammad Naveed Muhammad Naveed Islamic Republic of Pakistan says:

  Excellent effort

 4. Jennica Yates Jennica Yates United States says:

  i was doignosed with moyamoya disease its very rare i was very scared

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post