Kiedy kolana arthroplasty jest potrzebne?

Przez Dr Ananya Mandal, MD

Kolana zastąpienie chirurgii również nazywany arthroplasty kolana pociąga za sobą usunięcia uszkodzonego lub chore tkanek i kości kończy się od stawu kolanowego i zastąpienie go z prosthetics metali i tworzyw sztucznych.

Kolana arthroplasty jest wykonywane u pacjentów z poważnego zmniejszenia kolana mobilności i ból, który jest niekontrolowanego przez wszystkie leki i że będzie się powtarzał nawet w stanie spoczynku. (1)

Stawu kolanowego

Normalna stawu kolanowego przypomina zawiasów między kość udową (kości udowej) powyżej i shin kości lub kości piszczelowej poniżej.

Niewielka część wspólnego jest między rzepkę (Rzepka) i kość udową.

Na łatwe przemieszczanie między fist podobne niskich końcach kości udowej przycisk jak WPR kolana i płytą jak górnym końcu kości piszczelowej jest trudne tkanki o nazwie stawowa chrząstki, który obejmuje końce kości w stawu kolanowego.

Ten chrząstki chroni końce kości i umożliwia płynne przemieszczania wspólnego. Istnieje obecność maziowa, która obejmuje wszystkie powierzchnie w ramach wspólnego.

Produkuje płyn błony maziowej, które lubricates wspólnego i ułatwia przepływ. (1)

Powody kolana arthroplasty

Zastąpienie kolana jest wykonywane z kilku powodów, obejmują one Choroba zwyrodnieniowa stawów i inne rodzaje zapalenie stawów. (1-4)

Choroba zwyrodnieniowa stawów

Najczęstszym powodem kolana zastąpienie chirurgii jest Choroba zwyrodnieniowa stawów.

Choroba zwyrodnieniowa stawów powoduje uszkodzenia stawowa chrząstki poprzez fizyczne zużycia.

Jest uszkodzone stawowa chrząstki z powodu choroby lub szkody. Zwiększa to tarcie między końce kości prowadzące do bólu i trudności w ruchu.

W związku z postępem warunku kości rośnie grubsze i produkcji bony outgrowths na naprawę szkód. Prowadzi to do dalszej sztywność bólu i wspólne.

Choroba zwyrodnieniowa stawów może być podstawowy wpływających na osoby w wieku jako młody jako 40. Zwykle jest to warunek dziedziczone.

Drugorzędne Choroba zwyrodnieniowa stawów zazwyczaj występuje po obrażeń kolana, infekcji wspólnych, niestabilność lub złamania kości w wspólnego.

Inne rodzaje zapalenie stawów

Inne przyczyny szkody wspólnego, które mogą korzystać z kolana arthroplasty należą reumatoidalne lub innych zapalenie stawów.

Warunki te mają inne przejawy i efektów, które muszą być zarządzane jak również zastąpienie wspólnego celu poprawy wyników.

Pacjentów na sterydach przez długi czas może rozwijać specjalną formę wspólnego szkody o nazwie Jałowa martwica kości. Tych pacjentów również mogą korzystać z wyłączeniem stawu.

Te z zaburzenia wykrwawieniu i koagulacji jak hemofilia lub z gout może korzystać z stawu, jeśli istnieje duże uszkodzenia wspólnego.

Kość chorób nowotworowych i kości guzów wpływających na stawu kolanowego może być również traktowane z innych sposobów terapii i kolana wymiany może być przewidziane lepszego przepływu wspólnego po zabiegu.

Nie wszystkie pacjentów wyboru zastąpienie kolana

Nie wszystkie pacjentów z poważne Choroba zwyrodnieniowa stawów lub uszkodzenia wspólnego wybierają kolana zastąpienie chirurgii.

(2), Którzy korzystają z arthroplasty kolana obejmują:

  • Pacjentów z bólu kolana, który ogranicza codziennej działalności łącznie spacerów, przy użyciu schody lub nawet uzyskiwanie i krzesła
  • Pacjentów wymagających walking pomocy dla nawet krótkie odległości krótkiego spaceru. Walking może prowadzić do znaczny ból
  • Umiarkowane na silny ból, nawet wtedy, gdy odpoczynku dnia lub nocy
  • Spęcznianie kolana, bólu i stan zapalny (przekrwienie, ciepło i kruchość) przez długi czas, który nie poprawia z odpoczynku lub leki
  • Pacjentów z Sprengla stawu kolanowego
  • Poważne sztywność prowadzące do niemożność zginanie i prostowanie staw kolana

Edytowane przez kwietnia Cashin-Garbutt, Hons BA (Sir)

Warto przeczytać

Co to jest kolana arthroplasty?
Ryzyka związanego z kolana arthroplasty
Odzyskiwania z kolana arthroplasty
Zapobieganie kolana arthroplasty

Źródeł

  1. http://www.NHS.UK/Conditions/Knee-Replacement/Pages/Why-It-is-Necessary.aspx
  2. http://www.nwlh.NHS.UK/Services/Resources/20_KNEE_-_FINAL_VERSION.PDF
  3. http://www.wwl.NHS.UK/Library/All_New_PI_Docs/Audio_Leaflets/Musculo_Skeletal/Total_Knee/FT2_Total_Knee_Replacement.PDF
  4. http://www.Patient.co.UK/Doctor/Knee-Joint-Replacements-What-a-GP-needs-to-Know.htm

Last Updated: Jul 10, 2012

Advertisement

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post