Co jest Genomics?

Dr Ananya Mandal, MD

Genomics jest terenem który dotyczy analizę organizmu genom i uporządkowywać. wśród genetyka

Genom jest całkowitym DNA zawartością który jest teraźniejszy wśród jeden komórki organizm. Eksperci w genomics starzą się ustalać zupełne DNA sekwencje i wykonywać genetyczny kartografować pomagać rozumieć chorobę.

Genomics także wymaga naukę intragenomic procesy tak jak epistaza, heterozja, pleiotropy i interakcje między, loci i allelami wśród genomu. Pola cząsteczkowa biologia i genetyka głownie dotyczą z nauką rola i funkcją pojedynczy geny, ważny temat w today biomedycznym badaniu. Kontrastem, genomics no wymaga pojedynczego genu badania jeśli purpose jest rozumieć genu pojedynczych skutki w kontekscie całkowity genom.

Jak na definicję od Stany Zjednoczone agenci ochrony środowiska dotyczy szeroką linię naukowy śledztwo i kojarzone techniki, genomics niż ono początkowo. Genomics wymaga naukę wszystkie geny przy DNA, mRNA, i proteome poziom as well as komórkowy lub tkankowy poziom.

Genomics jest pojęciem który najpierw rozwijał Fred Sanger który najpierw uporządkowywał zupełnego genom wirus mitochondrion i. Zapoczątkowywał praktykę bioinformatics i przechowywanie danych w uporządkowywać i genomu kartografuje as well as rozwija 1980s i 1970s.

Wiedza która do tej pory zbierał o genach prowadził pojawienie się czynnościowy genomics, pole dotyczący z próbować rozumieć wzór genu wyrażenie przez różnych środowiskowych warunki, szczególnie.

Terminu genomics najpierw ukuwał nazwę w 1986 Tom Roderick, genetyk przy Jackson laboratorium w Maine, podczas spotkania o kartografować ludzki genom.

Przeglądający Sally Robertson, BSc

Źródła

  1. http://forest.mtu.edu/classes/fw3300/
  2. http://www.who.int/genomics/en/FullReport.pdf
  3. http://www.garlandscience.com/res/pdf/9780815341383_ch1.pdf
  4. http://biochem218.stanford.edu/01Genomics&Bioinformatics.pdf
  5. http://www.genome.gov/pages/about/planning/2011nhgristrategicplan.pdf
  6. http://www.ehu.es/biofisica/juanma/

[Dalszy czytanie: Genomics]

Last Updated: Jul 20, 2014

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post