Co jest RNA?

Dr Ananya Mandal, MD

RNA stojaki dla rybonukleinowego kwasu. Ja jest znacząco molekułą z długimi łańcuchami nucleotides. Nucleotide zawiera nitrogenous bazę, ribose cukier i fosfat. Właśnie jak DNA jest zasadniczy dla żywych istot, RNA.

RNA komes w różnorodność różnych kształtach. Splatający DNA jest a jak molekuła.
RNA komes w różnorodność różnych kształtach. Splatający DNA jest a jak molekuła. Wizerunku kredyt: Obywatela instytut Ogólne nauki medyczne

 

Rybonukleinowy kwas bazy adeninę, cytosine, guanine i uracil, (RNA) (A) (C) (G) (U).
Rybonukleinowy kwas bazy adeninę, cytosine, guanine i uracil, (RNA) (A) (C) (G) (U). Wizerunku kredyt: Obywatela instytut Ogólne nauki medyczne

DNA porównujący RNA

DNA definiuje jako nukleinowy kwas i funkcjonować wszystkie znać żywi organizmy który zawiera genetyczne instrukcje używać w rozwoju. RNA molekuły wymagają w proteinowej syntezie i w przekazie genetyczna informacja czasem.

DNA, RNA. Podczas gdy DNA spojrzenia jak dwoisty helix i kręcona drabina, RNA mogą być więcej niż jeden typ. RNA zazwyczaj splata, podczas gdy DNA zazwyczaj splata. W dodatku, RNA zawiera ribose podczas gdy DNA zawiera deoxyribose. Deoxyribose brakuje jeden tlenowego atom. RNA bazy adeninę, Uracil, Cytosine i Guanine, (A) (U) (zamiast thymine w DNA) (C) (G).

Deoxyribose cukier w DNA jest mniej odczynnikowy przez C-H więzi. DNA jest niewywrotny w alkalicznych warunkach. DNA małe pazy dokąd szkodliwy enzym który robi mię ciężki dla enzymu atakować DNA. może dołączać

Ribose cukier jakkolwiek jest odczynnikowy przez c-oh więzi. (hydroksyl) RNA no jest niewywrotny w alkalicznych warunkach. RNA który robi mię łatwy atakującym enzymami. wielkie pazy,

Helix geometria DNA jest b forma. DNA może uszkadzający ujawnieniem Pozafioletowi promienie. Helix geometria RNA jest forma. RNA pasemka nieustannie reused i zrobią, łamający puszek. RNA, jakkolwiek, jest odporny szkoda Pozafioletowymi promieniami.

Funkcje RNA

Główna praca RNA jest przenosić genetycznego kodu potrzebę dla tworzenia proteiny od jądra ribosome. Ten proces zapobiega DNA od musieć opuszczać jądro. To utrzymuje DNA ochraniającymi od szkody genetycznego kod i. Bez RNA, proteiny mogli nigdy robić.

mRNA, rrna i trna,

RNA tworzy od DNA proces nazwanym transkrybowaniem. To używa enzymy jak RNA polymerases. RNA jest środkowy proteinowa synteza. Najpierw niesie informację od DNA struktury dzwonić ribosomes typ RNA dzwoniący gona RNA. (mRNA) Te ribosomes zrobią od protein i ribosomal RNAs (rrnas). Te wszystkie przychodzący wpólnie i tworzą kompleks który może czytać gona RNAs i tłumaczą informację niosą w proteiny. To wymaga pomoc przeniesienia trna lub RNA.

RNAs jako enzymy

Niektóre RNAs jest enzymami. Ja szeroko wierzył dla wiele rok że tylko być enzymami mogli proteiny. RNAs teraz zna adoptować powikłane tercjarskie struktury i postępować jako biologiczni katalizatorzy. Taki RNA enzymy znają jako ribozymes, i eksponują dużo cechy klasyczny enzym tak jak aktywny miejsce, wiążący miejsce dla substrata i wiążący miejsce dla cofactor tak jak metalu jon.

Jeden fi rst ribozymes odkrywać był RNase P, ribonuclease prekursor RNAs który wymaga w wywołujących trna molekułach od wielkiego. RNase P komponuje RNA i proteina; jakkolwiek RNA moiety samotnie jest katalizatorem.

Przegląda Kwietniem cashin-Garbutt, półdupki Hons (Cantab)

Źródła

 1. http://biology.kenyon.edu/courses/biol63/watson_06.pdf
 2. http://www.biology.creative-chemistry.org.uk/documents/N-bio-06.pdf
 3. http://www.liver-eg.org/includes/lectures/bio/RNA.pdf
 4. http://www.saylor.org/site/wp-content/uploads/2010/11/BIO101-DNA-vs-RNA.pdf

Dalszy czytanie

 

Last Updated: Aug 8, 2013

Comments

 1. Zaheer Ahmed Zaheer Ahmed India says:

  The content of this basic topic is provided in a lucid manner and will clarify the concept of the readers.

 2. KBA
  Ńéł Págáÿgáÿ Áráńáś Ńéł Págáÿgáÿ Áráńáś Philippines says:

  RNA and DNA

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post