radiologiczna krystalografia

Liji Thomas, MD,

Radiologiczna krystalografia jest punktu zwrotnego rozwojem w formalnie nauce pasmo atomy i molekuły które mogą odpłacający się w krystalicznej formie. Ja wynajdowć dwa William Braggs, ojciec i syn bierze przewagę odkrycie Radiologiczna dyfrakcja w 1912 w 1912.

Przygotowania te molekuły lub atomy jest w wielkiej części odpowiedzialnej dla ich własność która jest, dlaczego ten pole nauka jest w ten sposób pożytecznie. Rozumiejący ten związek jedzie produkcję nowe molekuły i materiały które dostosowywali fizyczne i chemiczne własność tak jak nowatorscy enzymów cofactors opierający się na unaocznienie istnieć ones.

Wiele tereny nauka tak jak chemia, geologia, biologia i materiał nauka, zależą na ten technikę dla głębokiego zrozumienia przedmiot lub ceramiczny., czy to jest żywy komórka, ciekły kryształ, quasicrystal, Znowu, być sprawnie unaoczniać precyzyjnego napad między molekułami które są współzależne dla ich funkci jest kluczowym częścią badanie naukowe dzisiaj.

radiologicznej krystalografii naukowy wyposażenie używać rozwiązywać trójwymiarową strukturę biologiczne molekuły tak jak proteiny i DNA. Wizerunku kredyt: Gregory A Pozhvanov, Shutterstock./
radiologicznej krystalografii naukowy wyposażenie używać rozwiązywać trójwymiarową strukturę biologiczne molekuły tak jak proteiny i DNA. Wizerunku kredyt: Gregory A Pozhvanov, Shutterstock./

Ten dane może pomagać naukowa produkt spożywczy lekom lub żywym cząsteczkom które mogą dostosowywający wirusy lub żywe komórki produkować pragnących skutki po prostu projektującym dostosowywać ligand molekuła.

Zasada jest prosta i opiera się na znalezieniu który gdy promieniowania rentgenowskie przechodzą przez kryształu odmianowy dyfrakcyjny wzór produkuje wpływem molekuły na ścieżce promienie. Ten dwuwymiarowy wzór wtedy interpretuje z pomocą matematycznie programów as well as naukowa i artystyczna umiejętność pomagać rozumieć strukturę molekuła która mógł produkować je.

Pozycja kropki pomaga ustalać przygotowania, wędkuje wśród molekuły i. atomy i niewolne długości Promieniowania rentgenowskie są pomyślni w dokonywać to ponieważ ich częstotliwość jest prawie to samo jak średnia międzyatomowa odległość. (0.4-0.6 Å)

Wymagająca część całość proces r nieskazitelnie kryształy ponieważ w ich nieobecności uzyskujący no mogą dobrzy wizerunki. Pierwszy substancje studiować byli kryształami tak jak kwarc ale dzisiaj jest ziarno do zmielenia swój młyn cokolwiek który może uzyskujący w postaci porządnej bryły.

Procedura

Radiologiczna krystalografii maszyna używa okręgu diffractometer wirować kryształ i detektor między Radiologicznym źródłem i ekranem który otrzymywa promienie które przechodzili przez kryształu.,

Wpływ promienie na krystalicznych formach wzór punkty na ekranie, nazwany dyfrakcyjny wzór. Gęstość punkty zmienia z kwotą interferencja między diffracted elektronami przy each punktem.

Dyfrakcyjnego wzoru lub elektron gęstości mapa odbija konturowe linie wytwarza, wzdłuż których w ten sposób providing lokację atomy i wysokie jest elektron gęstość. To przekształcać w trójwymiarowego przedstawicielstwo atomowa lub cząsteczkowa struktura używać Fourier transformację, powikłana matematycznie procedura.

Zastosowania

Znany zastosowanie Radiologiczna dyfrakcja jest prawdopodobnie rozświetleniem splatająca śrubowata struktura DNA i James Watson w 1950s Rosalind Franklin, Francis Crick. Inne znacząco molekuły czyj struktury pracowali out zawierają insulinę, penicylinę i witaminę, B12.

Przegląda Afsaneh Khetrapal BSc (Hons)

Odnosi się

  1. http://faculty.fullerton.edu/cmcconnell/304/X-Ray_Crystallography.htm
  2. http://www.rsc.org/Education/Teachers/Resources/Contemporary/student/pop_xray.html
  3. http://www.chem.ucla.edu/~harding/notes/notes_14C_xray.pdf
  4. http://www.chemistryviews.org/details/ezine/2064331/100th_Anniversary_of_the_Discovery_of_X-ray_Diffraction.html
  5. https://www.iucr.org/education/pamphlets/2/full-text

[Dalszy czytanie: Krystalografia]

Last Updated: Sep 6, 2017

Comments

The opinions expressed here are the views of the writer and do not necessarily reflect the views and opinions of News-Medical.Net.
Post a new comment
Post