Wolfgang Amadeus Mozart może cierpieć od Tourette's syndromu

Film dokumentalny ekranizujący w Październiku Brytania Channel 4 siecią telwizyjna, sugeruje że Wolfgang Amadeus Mozart może cierpieć od Tourette's syndromu.

Także nazwany Tourette's nieładu, lub Gilles De Los angeles Tourette's Syndrom, Tourette syndrom jest odziedziczony neurologiczny nieład charakteryzujący częstotliwymi mimowolnymi ruchami i nieokiełznanymi wokalnie dźwiękami dzwoniącymi tics. W few skrzynki, taki tics mogą zawierać nieodpowiednich słowa i zwroty.

Brytyjski kompozytor James mcConnel, Tourette's cierpiący himself który pisze list i muzyka pisać kompozytor aluzją przy prawdopodobieństwem Tourette's syndrom., żądania

McConnel, Mozart, dokumentował drgać wszystko śpiczastego on jest Tourette's cierpiącym.

Syndrom zdarza się na całym świecie w wszystkie rasach i zazwyczaj dziedziczy. Ja wymienia po Georges Gilles De Los angeles Tourette który najpierw opisywał je w 1885, ja sugerował że Angielski Samuel Johnson przerywa jego normalną mowę autor cierpieć od formy choroba może, opierającej się na współczesnych opisach jego twarzowy tics dziwaczne sonoryzacje i.

Większość ludzie z Tourette's syndromem wymaga żadny lekarstwo, ale lekarstwo jest dostępny pomagać gdy objawy ingerują z funkcjonować. Tourette's syndromu lekarstwa są tylko sprawnie pomagać zmniejszać odmianowych objawy. Neuroleptic i antihypertensive leki mogą mieć długich i krótkoterminowych efekty ubocznych, i use środki pobudzający jest dyskusyjny.

Tam  jest żadny lekarstwo dla Tourette's syndromu; jakkolwiek warunek w wiele jednostkach ulepsza gdy dorośleć. Jednostki z Tourette's syndromem mogą oczekiwać żyć zwykłe życie piędź. Chociaż Tourette's syndrom jest ogólny życiowy i chroniczny, ono no jest degeneracyjny. W few skrzynki, zupełny darowanie zdarzają się po adolescenci.

Advertisement