Badacze zapewniają betonowego dowód o jak ludzki oko rozwijał

Gdy Darwin skeptics atakują jego teorię ewolucji, często skupiają się na oku. Darwin himself wyznawał że ja był "absurdem" proponować że ludzki oko ", organ krańcowa doskonałość i komplikacja", rozwijaliśmy przez samorzutnej mutaci i naturalnej selekci. Ale także rozumował to "jeżeli mnogie gradacje od prostego i niedokonanego oka jeden kompleks i perfect mogą pokazywać istnieć" ten trudność wtedy pokonują muszą.

Naukowowie przy Europejskim Cząsteczkowej biologii laboratorium teraz brać się do Darwin ważnego wyzwanie w ewolucyjnej nauce publikującej ten tydzień w czasopismo nauce. [EMBL] Wyjaśniali ewolucyjnego początek ludzki oko.

Badacze w laboratoriach Detlev Arendt i Jochen Wittbrodt odkrywali że lightsensitive komórki nasz oczy prącia i rożki, są niespodziewany ewolucyjny początek przychodzą od antycznej populaci wyczulone komórki które początkowo lokalizowali w mózg.

"Ja no zaskakuje że komórki ludzcy oczy przychodzący od mózg. Wciąż wyczulone komórki w nasz mózg które wykrywają światło i wpływają nasz dziennych rytmy aktywność, dzisiaj wyjaśniamy Wittbrodt". "Zupełnie możliwie ludzki oko zapoczątkowywał od wyczulonych komórek w mózg. Tylko opóźniony w ewoluci taki komórki mózgowe przenosili w oko i zyskiwali potencjał naradzać się wzrok."

Naukowowie odkrywali że dwa typ lightsensitive komórki istnieli w nasz wczesnych zwierzęcych antenatach: rhabdomeric i rzęskowy. W najwięcej zwierząt, rhabdomeric komórki zostać częścią oczy i rzęskowymi komórkami zostającymi osadzać w mózg. Ale ewolucja ludzki oko jest osobliwa ja jest rzęskowymi komórkami które rekrutowali dla wzroku który ostatecznie dać wzrostowi rożki siatkówka i prącia.

W ten sposób jak EMBL badacze w końcu tropili ewolucję oko?

Studiować "żyć skamielinę," Platynereis dumerilii, morska dżdżownica która wciąż przypomina wczesnych antenatów które żyli up to 600 milion rok temu. Arendt zobaczył obrazki ten dżdżownicy mózg brać badaczem Adriaan Dorresteijn [uniwersytet Mainz, Niemcy,]. "Gdy zobaczyłem te obrazki, zauważałem że kształt komórki w dżdżownica mózg przypominał rożki w ludzkim oku i prącia. Natychmiast intrygowałem pomysłem że oba te wyczulone komórki mogą mieć ten sam ewolucyjnego początek."

Badać ten hipotezę używaliśmy nowe narzędzie dla today ewolucyjnych biolożek, Arendt i Wittbrodt - "cząsteczkowi odciski palca. Taki odcisk palca jest unikalnym kombinacją który znajduje w odmianowej komórce. molekuły Wyjaśnia że jeżeli komórki między gatunkami dopasowywanie cząsteczkowych odciski palca, then komórki są bardzo prawdopodobny dzielić pospolitą antenat komórkę.

Naukowiec Kristin tessmar-Raible provided kluczowego dowód wspierać Arendt's hipotezę. Z pomocą EMBL badacza Heidi Snyman, ustalał cząsteczkowego odcisk palca komórki w dżdżownica mózg. Zakłada opsin, wyczulona molekuła w dżdżownicie która uderzająco przypominał opsin w kręgowiec rożkach i prąciach., "Gdy zobaczyłem ten typ molekuła aktywny w komórkach Playtnereis mózg - ja był jasny że te komórki kręgowiec rożki i prącia i dzielili cząsteczkowego odcisk palca. To był betonowy dowód pospolity ewolucyjny początek. W końcu rozwiązywaliśmy jeden duże tajemnicy w ludzkiego oka ewoluci."

Advertisement