Dymienie i kawa łączący wielkiego szkodliwego skutek na arteriach i przepływie krwi

Dymienie i kawa często iść wpólnie. Ale kombinacja pojawiać się ma szkodliwego skutek na arteriach i przepływ krwi który jest większy niż oczekiwał od po prostu łączyć skutki each praktyka. Negatywni efekty są bezpośredni i długookresowi, według nowej nauki w Nov. 2 zagadnieniu czasopismo Amerykańska szkoła wyższa kardiologia, 2004.

"To jest pierwszy nauka prowadzić dochodzenie łączącego skutek dymienie i kofeina na kołowaceniu wielkie arterie tak jak aorta i ładunek który narzuca na sercu," powiedział Charalambos Vlachopoulos, M.D., przy Ateny szkołą medyczną Hippokration szpitalem w Ateny i, Grecja. "Nasz nauka potwierdza że, że dymić dodatkowego nieprzychylnego skutek i ciężki kawowy spożycie może pozować dodatkowego ryzyko. Jest celowy no dymić, jak bardzo dobrowolnie jest skrzynka. podczas gdy spożywający kawę lub zawierać napoje innych Zdrowy serce może być sprawnie kompensować w krótkim, przynajmniej - biega, dla taki nieprzychylnych warunków, ale dla pacjentów z nadwyrężoną sercową funkcją być deleterious mogą te skutki," powiedział Dr. Vlachopoulos.

Ten badanie dwa części: ostra nauka bezpośredni skutki które patrzeli dla znaków długookresowe konsekwencje. dymienie, kofeina i populaci nauka W each nauce badacze oceniali kołowacenie aorta (wielka arteria prowadzi od serca) i odbicie macha w arterialnym przepływie krwi. Each te wskazuje czynniki jest przejawem choroby sercowo-naczyniowej ryzyko. Rozważają główni składniki w rozwoju systolic nadciśnienie który jest typ wysokie ciśnienie krwi który często rozwija w starych ludziach.,

W ostrej nauce, aortic kołowacenie studiował w 14 najwyraźniej zdrowych palaczach i falowi odbicia studiowali w 10 palaczach. Pomiarowego pulsu falowym pędem i augmentacja wskaźnikiem badacze zakłada (wysoki pęd wskazuje sztywne arterie) (który mierzy puls fala odbija się z powrotem serce) że gdy dymić podążał kofeina nabór negatywny efekt był większy niż przy oddzielnymi czasami suma skutki dymienie i kofeina nabór.

Populaci nauka zapisywał się 160 zdrowych uczestników które kategoryzowali w trzy grupy: kawowi pijący, kawowi pijący i tamto które pił kawę nor dymił neither które no dymił które dymił, (66 mężczyzna i 31 kobieta) (20 mężczyzna i 21 kobieta) (10 mężczyzna i 10 kobiet). Pomiary robić po nocny post pokazywali znaczącą interakcję chroniczny kawowy spożycie i dymienie z pulsu falowym pędem i augmentacja wskaźnikiem.

"Niektóre nasz poprzedzający studia wraz z niektóre od innych laboratoriów, pokazywali że dymić i kofeiny oddzielnie przyrostowy arterialny kołowacenie. Jakkolwiek, ja no znał czy wpływ jeden lub inny bodziec był w ten sposób wielki że ono no opuszczał pokoju dla dalszy marnienia. W innych słowach mój arterie wzmacniają tak dużo, i wice versa, gdy dymię papieros, że gdy piję kawę w tym samym czasie no mogą kołowacieć już nie Szczególnie w ostrej nauce był wielki definitywny wpływ dwa bodza niż suma oddzielni wpływy dwa bodza samotnie," Dr. Vlachopoulos powiedział.

Dr. Vlachopoulos zauważał że ten nauka wymagał zdrowych uczestników, więc badacze no mogą mówić z pewnością czy dymić i kofeina ten sam skutki w ludziach z chorobą sercowo-naczyniową.

"Co do mechanizmu w ostrym położeniu robić z skutkiem na musi, ten najprawdopodobniejszy i catecholamines i adenozynie dymienie, kofeina norepinephrine, epinefryna i dopamine,) (substancja która dilates arterie). W chronicznym położeniu wyjaśnienie no jest w ten sposób straightforward, głownie powiedział" Dr. Vlachopoulos. ponieważ ewentualni skutki chroniczny kawowy spożycie na arterialnej ścianie no prowadzili dochodzenie przy podstawowym poziomem,

Krishnankutty Sudhir, M.D., F.A.C.C przy uniwersytetem stanforda w Kalifornia., powiedział, który no łączył z ten badaniem, imponował nauki metodą która patrzał bezpośrednich i długoterminowego skutkami.

Inny powód jest" Dr. Sudhir powiedział. "lubię papier że ono patrzeje kombinację dwa pospolitego przyzwyczajenia w nasz społeczeństwie," "nauka no pokazywał że kawa na se jest zła, więc no chciałem ludzi robić ten interpretaci, ale ono pokazuje że jeżeli ty jesteś palaczem, pijący kawową puszkę niebezpiecznych skutki na wielkich naczyniach krwionośnych."

Hector O. Ventura, M.D., F.A.C.C przy Ochsner kliniką w Nowy Orlean., powiedział, który także no łączył z ten badaniem, ten widok skutki kawa i papierosy wpólnie jest nowy.

Co zakładają jest" Dr. Ventura powiedział. "że gdy ty łączysz papierosowego dymienie i kawę wpólnie, współdziałającego skutek na ciśnieniu krwi, którym przed no myśleć opisywałem," "myśleć mnie jestem bardzo silny sposób ten nauka zrobił."

Dr. Ventura dodawał że rezultaty sugerują arterialnego kołowacenie i ciśnienie krwi może pomagać wyjaśniać część mechanizm którym wzrastamy ryzyko choroba sercowo-naczyniowa dymienie i kofeina.

Amerykańska szkoła wyższa kardiologia, 31.000 członków nonprofit fachowy medyczny społeczeństwo i nauczanie instytucja, dedykujemy popierać optymalnego sercowonaczyniowego opieki, choroby zapobieganie przez i, przywódctwo w rozwoju standardy i wytyczna. fachowej edukaci, promoci badanie i formułowania opieki zdrowotnej polisa

Advertisement