Varicella szczepionka jest prawie 90 procentami wydajnymi przeciw chickenpox

Varicella szczepionka jest prawie 90 procentami wydajnymi przeciw chickenpox, ale swój wpływ na herpes zoster jest niewiadomy i potrzebuje szeroką inwigilację, Yale szkoły medycznej badacze pisze w today New England Journal medycyny perspektywiczna sekcja. (gonty) (NEJM)

Varicella wirus powoduje chickenpox i herpes zoster surowy ból, prowadzący. gdy utajony wirus w mózg zostać reaktywującym i powoduje bolesną wysypkę na skórze, zdarza się Zoster afektów ludzie z iść na kompromis systemami odpornościowymi tak jak starsze osoby. Od 1995, ja ogromnie zmniejszał liczbę chickenpox śmierć od varicella i skrzynki. gdy varicella szczepionka był pierwszy przedstawiającym w Stany Zjednoczone, Szczepionka może także mieć kluczowego rola w zapobiegać zoster.

"Nawet jeśli ja pokazywał że varicella szczepionka miał ważnego wpływ na epidemiologii chickenpox w Usa, no znamy jaki wpływ m na epidemiologii herpes gonty lub zoster, jeśli wogóle rozlewny use varicella szczepionka--swój padanie, pełnoletnia dystrybucja i dotkliwość,", powiedział Marietta Vazquez, M.D, autor i asystent profesora na artykule w dziale pediatrie przy Yale szkołą medyczną.

Nawiązywać do nauka w ten sam zagadnieniu, Eugene d, M.D, profesor w przy Yale, Vazquez i współautora. Shapiro. działach i zdrowie publiczne pediatrie i epidemiologia, zauważa że nauka pokazuje znaczącego spadek 66 procentów w śmiertelności należnej varicella.

Te znalezienia są istotni" powiedzieli Vazquez. "ponieważ uwydatniają ważność kontynuować varicella program szczepień," "Ja jest ewentualny że varicella szczepionka może być pożytecznie zapobiega zoster w pomagać jeżeli ono zarządza starsi persons które mieli chickenpox. Długookresowi skutki ogólnoludzki szczepienie na chickenpox i zoster potrzebują oceniającym tak, że krowiankowa polisa może modyfikująca, jeżeli konieczny."

Advertisement