Miękka muzyka przy pora snu pomaga starych dorosłych sen lepiej i długi

Śpi, może czasem zostać trudny, zasadniczy składnik w życiu, gdy istoty ludzkie dostają starymi. Ale niedawna nauka badaczami przy skrzynka westernu rezerwy uniwersyteta Frances Payne Bolton szkołą pielęgnacja i Buddyjskim Chi szpitalem ogólnym w Tajwan pokazuje że słuchać miękka muzyka przy pora snu pomaga starych dorosłych sen lepiej i długi.

Śpi, może czasem zostać trudny, zasadniczy składnik w życiu, gdy istoty ludzkie dostają starymi. Ale niedawna nauka badaczami przy skrzynka westernu rezerwy uniwersyteta Frances Payne Bolton szkołą pielęgnacja i Buddyjskim Chi szpitalem ogólnym w Tajwan pokazuje że słuchać miękka muzyka przy pora snu pomaga starych dorosłych sen lepiej i długi.

Badanie, publikujący w Luty 2005 wydaniu czasopismo Postępowa pielęgnacja, znajdujący że starzy ludzie z sen problemami donosili 35 procentów ulepszenie po tym jak zaczynali słuchać 45 minut miękka muzyka przed pora snu. Badacze Ling Lai, dyrektor społeczności centrum zdrowia przy Buddyjskim Chi szpitalem ogólnym, asystent profesora przy Tzu Chi uniwersytetem w, wychowance i Marion Dobrym Tajwan i skrzynki, profesor pielęgnacja przy skrzynką, studiowali sypialnych wzory 60 ludzi starzejących się 60-83, przypadkowo wyznacza one w równych liczbach w muzyki grupę i grupę kontrolną. Odkrywali że 30 co słuchał ostrożnie wybrana muzyka doświadczać fizyczne zmiany które pomagali restful sen. Te zawierać niscy oddechowi tempa i serce.

"różnica między muzyczną grupą i grupą kontrolną był clinically znacząca," powiedział Lai, wiodący autor nauka. "muzyczna grupa donosił 26 procentów całkowitego ulepszenie w pierwszy tygodniu i ten postać kontynuował wzrastać gdy ćwiczyli technikę relaksować sedative muzyka."

Uczestnicy w nauce byli starymi dorosłymi z sen szykanami które żyli w środkowy Tajwan. Tamto z pewnymi stanami medycznymi wykluczali, jak byliśmy ludźmi brać sen lekarstwo, pić wysokich poziomy kofeina lub używać istniejące relaks techniki tak jak medytacja.

Muzyczna grupa był sprawnie wybierać od sześć taśm które opisywana miękka część, wolna muzyka. Te zawrzeć jeden taśmy Chińska muzyka ludowa i pięć które byli znajdujący wydajni dla zmniejszać postoperative ból w badaniu prowadzili dobrym.

Dobry, jeden krajów wiodący badacze bezpłatne metody zmniejszać postoperative ból, znajdował w poprzedzających studiach które uśmierzał postoperative brzusznego ból kombinacja relaks i muzyka significantly more niż środki przeciwbólowi.

Sen ilość mierzył w muzycznej grupie i wtedy monitorował nad trzytygodniowym nauka okresem. zanim zaczynali używać technikę Sen ilość grupa kontrolna także oceniał nad ten sam okresem., która no używał muzyczne taśmy,

Ludzie w muzyki grupie pokazywali znamiennie lepiej zdobywają punkty w całkowitej sen ilości i w pięć sześć podkategorii używać mierzyć sen ilość. Te zawierać lepszy, długi nighttime sen i. Jedyny element który no ulepszał po tym jak słuchać muzyka był sen awanturą.

"muzyka jest przyjemna i skrytka i technika jesteśmy szybcy używaliśmy w nasz nauce i łatwy uczyć się jest niskim kosztem i mógł używać bez wahania pielęgniarkami," Dobry powiedział. "Ja jest łatwy używać i no powoduje efektów ubocznych."

Sen nieład mogą wynikać w nużeniu, zmęczeniu, depresji, wielkim niepokoju, gniewliwości, bólowej wrażliwości, mięśni drżeniach i braku dzienna czujność. Lai i Dobry wyjaśniamy szczególnie w starych dorosłych. że chociaż tam  jest dużo badawczy o sen, few studia skupiali się na skutkach muzyka w udoskonalającej sen ilości,

Advertisement