Biegowe różnicy w średnia IQ są w dużym stopniu genetyczne

60 stron przegląd dowód naukowy, niektóre opierający się na najnowocześniejszym obrazowaniu rezonansem magnetycznym (MRI) mózg rozmiar, wnioskował że biegowe różnicy w średnia IQ są w dużym stopniu genetyczne.

Ołowiany artykuł w Czerwa 2005 zagadnieniu psychologia, polityce państwowej i prawie, czasopismo Amerykański Psychologiczny skojarzenie, egzamininujący 10 kategorii badawczy dowód kontrastować "hereditarian modela i jedynego modela" od dookoła świata ". "(50% genetyczny kulturalny) (0% genetyczny kulturalny)"

Papier, "Trzydzieści rok badanie na Biegowych różnicach w Poznawczej zdolności," J. Philippe Rushton uniwersytet Zachodni Ontario R i Arthur uniwersytet kalifornijski w berkeley. Jensen, pojawiać się z pozytywnym komentarzem Linda Gottfredson uniwersytet Delaware, trzy krytycznego ones i autor odpowiedź. (Robert Sternberg, Richard Nisbett uniwersytet michigan Nowy Jork uniwersytet, Lisa Suzuki i Joshua Aronson uniwersytet yale,)

"Neither istnienie nor rozmiar biegowe różnicy w IQ jesteśmy sprawą ich przyczyna spór, tylko," piszemy autorów. Biała różnica znajdował zgodnie od czasu masywny pierwszej wojny światowa wojska testowanie 90 rok temu masywna nauka nad 6 milion korporacyjnych, militarnych i wykształcenia wyższe zabieraczy w 2001.

"Biegowe różnicy pokazują up 3 rok wiek, nawet po dopasowywający na macierzyńskiej edukaci i innych zmiennach," powiedział Rushton. "Tym samym być należni biedna edukacja no mogą mimo to zaczynają wywrzeć skutek. ponieważ to To jest dlaczego Jensen i Ja patrzeliśmy genetyczną hipotezę w szczególe. Egzamininowaliśmy 10 kategorii dowód."

  1. Na całym świecie Deseniowy IQ wyniki. Wschodni azjata średnia wysoki na IQ testach niż biel w USA w Azja i, nawet jeśli IQ testy rozwijali dla use w amerykanin kulturze. Dookoła świata średnia IQ dla Wschodnich azjata ześrodkowywa wokoło 106; dla biel, wokoło 100; i dla czerni o 85 w Usa i 70 w subsaharyjskiej afryce.

  2. Biegowe różnicy są Ogłoszony na testach które Najlepszy miara Ogólny inteligencja czynnik (g). białe różnicy, na przykład, są wielkie na Zacofanym cyfry piędzi tescie na mniej g ładującego Przedniego cyfry piędzi testa niż.

  3. Środowisko architektura IQ jest To samo w wszystkie rasach, i Biegowe różnicy są Ogłoszona na Heritable zdolność. Studia Czarni, Biali i Wschodnio-azjatycki bliźniacy, na przykład, pokazują heritability IQ jest 50% lub wysoki w wszystko ściga się.

  4. Mózg Wielkościowe różnicy. Studia używa obrazowanie rezonansem magnetycznym (MRI) znajdują korelację mózg rozmiar z IQ wokoło 0,40. Wielcy mózg zawierają neurony i synapses szybcy proces informacja i. Biegowe różnicy w mózg rozmiarze są teraźniejsze przy narodziny. Dorosłością, Wschodni azjata wypośrodkowywają 1 kubiczną cal czaszkową pojemność niż biel które wypośrodkowywają 5 kubicznych cali bardziej niż czernie.

  5. rasowi adopcj studia. Biegowe różnicy w IQ zostają podąża adopcję Białymi klasa średnia rodzicami. Wschodni azjata r wypośrodkowywać wysokiego IQs niż biel podczas gdy czernie zdobywają punkty niskiego. Minnestoa adopci rasowa nauka podążał dzieci starzeć się 17 i zakładać biegowe różnicy byli nawet większy niż przy wiekiem 7: Biali dzieci, 106; ras dzieci, 99; i Czarni dzieci, 89.

  6. Rasowi domieszań studia. Czarni dzieci z lekką skórą, na przykład, średnia wysoki IQ zdobywają punkty. W Południowa Afryka IQ rasa "Barwił" populaci wypośrodkowywa 85, średni afrykanin 70 i biel 100.

  7. IQ wyniki czerni i biel regres w kierunku Wypośrodkowywają Ich rasa. Rodzice przechodzą dalej tylko niektóre wyjątkowych geny potomstwa więc rodzice z bardzo wysokim IQs miewają skłonność mieć więcej średnich dzieci. Czarny I Biały dzieci z rodzicami IQ 115 ruch różny wypośrodkowywają--Czernie w kierunku 85 i biel 100.

  8. Biegowe różnicy w Innych "historii" znamionach. Wschodni azjata i czernie zgodnie spadają przy dwa końcówkami kontinuum z biel średnimi na 60 miarach maturation, osobowość, reprodukcja i ogólnospołeczna organizacja. Na przykład, Czarni dzieci siedzą, czołgać się, chodzą i stawiają, dalej odziewają wczesnego niż biel lub wschodów azjata ich.

  9. Biegowe różnicy i Afryka teoria Ludzcy początki. Wschodnie czarne różnicy dostosowywali teorię który powstawali w Afryka wokoło 100.000 rok temu nowożytne istoty ludzkie i rozszerzają w kierunku północnym. Podczas długotrwałych zim tam  był ewolucyjny wybór dla wysokiego IQ tworzącego problemami dźwigań dzieci, zgromadzenie i magazynowania jedzenie zyskuje schronienie i robi, odziewa.

  10. Jedyne teorie Wyjaśniają dane? Jedyne teorie no wyjaśniają wysoce konsekwentnego wzoru Wschodnio-azjatycki dane biegowe różnicy w IQ, szczególnie. Żadny interwencje tak jak ending segregacja lub programy, przedstawiający szkolnego dowożenie autobusem, "przewaga na starcie" zmniejszali przerwy gdy jedyna teoria przepowiadał.

W ich artykule, Rushton i Jensen także adresujemy niektóre kwestie polityki które wywodzili się ich wnioski. Ich główna rekomendacja jest nie jako członkowie grupy. że ludzie taktowali jako jednostki, Uwydatniali że ich papier pertains tylko średnie różnicy. Także dzwonili dla potrzeby precyzyjnie informować społeczeństwa o prawdziwej naturze różnicy, genetyka i ewolucyjna biologia jednostki i grupy.

Rushton i Jensen jesteśmy słynni dla badania na rasowych różnicach w inteligenci. Jensen hypothesized genetyczną podstawę dla białych IQ różnic w jego 1969 Harvard Edukacyjnym Przeglądowym artykule. Jego opóźniona książki tendencyjność w Umysłowych testach i g czynniku (1980) (1998) (1995) testy no usposobią przeciw Angielskojęzycznym mniejszościom i wschód Azjatyckie różnicy w mózg rozmiarze i IQ należą w ewolucyjnej strukturze. Rushton's ras, ewolucja, zachowanie, as well as, i, pokazujemy że, że