Skutki ostracyzm są zdrowia koncernem

Ostracyzm jest potężny niż kiedykolwiek teraz ponieważ ludzie mniej silnych rodziny i przyjaciela systemy wsparcia spadać z powrotem na gdy stawiają czoło z niedopuszczeniem w związkach miejsce pracy albo nawet internet gadki pokoje, mówi Purdue uniwersyteta socjalny psychologa.

"skutki ostracyzm są zdrowia koncernem," mówi Kipling Williams, profesor który bada ostracyzm. psychologiczne nauki "Excluding ludzi i ignorować, tak jak dawać one zimna naramiennemu lub cichemu traktowaniu, używamy karać lub manipulować, i ludzie no mogą uświadamiać sobie emocjonalną lub fizyczną krzywda która ono robi. Niektóre celowo krzywdzą inny no zapraszać one lub no ignorować one przyjęcie przy pracą, i inny no mogą nawet uświadamiać sobie je ostracizing someone gdy ignorują nowego chwilowego pracownika lub przyjaciela po nieporozumienia.

"W przeszłości, ludzie które ostracized przy pracą lub przyjacielem mogli szukać poparcie i kontrola przez innego znaczącego związku. Ale ponieważ ludzie donoszą dorośnięcie odległego od dalszej rodziny i polegać na mniej zamkniętych przyjaźniach, można brakować poparcie rozdawać z ostracyzmem."

To jest jeden tematy zakrywający w Williams "Ogólnospołecznym wyrzutku: Ostracyzm, Ogólnospołeczny niedopuszczenie, odrzucenie i Znęcać się." Williams redagował książkę i także napisał rozdziale o teorii ostracyzm. Książka uwalniał psychologii spotkanie z prasą Czerwiec i redaktorami, jest Joseph b i William Von Hippel. Forgas. ($75)

Gdy osoba ostracized dla parzysty, równy krótki okres czas anterior cingulate cortex część mózg który wykrywa ból, aktywuje, Williams mówi. Ludzie doświadczają ten sam parafują ból gdy wykluczają nieznajomymi, zamkniętymi przyjaciele lub wrogowie. Jakkolwiek ból no może utrzymywać się jak tylko osoba miał czas rozważać ważność grupa czas która lub wykluczał on lub ona opowiadał je z przyjacielem, Williams mówi.

"ostracyzm jest jeden powszechnie używany formy ogólnospołeczna kara, i niektóre widzią je humanitarny niż cielesna kara jak, jak gdy używają w czasie, ale tam  jest głęboki psychologiczny wpływ który potrzebuje brać poważnie," on mówi. "znamy że gdy ludzie ostracized, ja może wpływać ich postrzegania, fizjologicznych warunki, postawę i zachowanie, - które czasem prowadzić agresja mogą."

Ostracyzm, jak cichego traktowania i zimna ramię, jest bardzo pospolity dla dwa powodów, Williams mówi.

"Najpierw, są potężni," Williams mówi. "I po drugie, ty możesz dostawać daleko od z one. Jeżeli ludzie są fizycznie lub słownie lżywi, mogą karzący. Ale ja jest ciężki karać someone dla robić kontaktowi wzrokowemu lub no ignorować innej osoby. Jeżeli osoba stawać twarzą w twarz pytać, "Dlaczego ty no opowiadasz ja? , "osoba może łatwo zaprzeczać oskarżenie."

Czasem jest nierozmyślny ostracyzm. Chwilowi pracownicy, na przykład, donoszą że dobrowolnie ostracized.

"czują niewidzialnego," Williams mówi. "Inni pracownicy no chcą robić przyjaciół albo nawet ono przedstawiać ponieważ ten osoba no oczekuje zostawać z firmą dla długiego. Pracownicy tymczasowi czują zignorowanego i wykluczający, i to może wpływać ich występ w biurze."

Williams przeprowadzał wywiad ludzi które doświadczali cichego traktowanie przy pracą i od przyjaciół, często współmałżonkami lub członkami rodziny. W jeden skrzynce, kobiecie dać cichemu traktowaniu jej mężem podczas ostatnich 40 rok ich małżeństwo. Także mówił ojciec który był w ten sposób szalenie przy nastoletnim synem parzysty, równy położenie który ignorował syna dla kilka tygodni ojciec, miejsce przy obiadowym stołem dla chłopiec.

Tam  jest także ironia o przyciąganiu ostracyzm. Wiele children gry tak jak muzykalni krzesła i sposób, opierają się na niektóre formie ogólnospołeczny niedopuszczenie. I właśnie jak children gry także znajdują niedopuszczenie zabawia, dorosli, Williams mówi. Dużo today rzeczywistości telewizyjny programowanie jest o excluding ludzi i odrzucać.

Te przedstawienia zapewniają bezpiecznego sposób, "ludzie mogą dzielić w ten bolesnym doświadczeniu" Williams mówi. "Ja jest jak jechać kolejkę górską. Najwięcej ludzi no lubią spadać, ale jechać kolejkę górską jest bezpiecznym sposobem czuć jakby ty spadasz."

Lwy, prymasy, wilki i pszczoły, są właśnie niektóre zwierzęta które używają ostracyzm jako karny przyrząd lub robić ich grupy silne.

"ostracyzm jest teraźniejszy w zwierzęcym królestwie i jest często używany wzrastać grupy szansę dla przetrwania podstawowy z wyjątkiem słabego połączenia," Williams mówi. Na przykład then ten lew może pchający daleko od. ", jeżeli lew jest krzywdzący i trzymający dumę up,"

Jakkolwiek, istoty ludzkiej use ostracyzm dla więcej powikłanych powodów. Ludzie as well as czuć upełnomocniający które ostracizing często odczucie silny poczucie przynależności z each inny, Williams mówi. Ludzie które wykluczają reagują jeden dwa sposobu. Pospolita reakcja jest próbować ulepszać osoby właściwości lub zachowaniem więc są zawierać wewnątrz lub dysponowani. Lub, ludzie które wykluczają dobrowolnie zostać niszczycielskimi i pamiętliwymi.

Dużo zaludniają także use ostracyzm zyskiwać kontrola sytuacja gdy narzędzie.

"To jest dlaczego outs pracują w ten sposób dobrze gdy dyscyplinujący dziecko," Williams mówi. "ostracize one jako motywacja dla one zachowywać się."

Cichy traktowanie także być wartością może gdy ty próbujesz dyskutować z someone który jest więcej elokwencją.

Zamiast, sugeruje, jeżeli osoba powraca używać cichego traktowanie, then on lub ona musimy mówić, "no mogę opowiadać ty teraz, ale opowiadamy jutro." "

W niedawnym badaniu, Williams, wraz z Wayne A Warburton i David. kopowie od Macquarie uniwersyteta w Sydney, Australia, zakładają tamto które ostracized miewają skłonność odpowiadać agresywnie gdy brakują kontrola sytuacja. Ich badanie jest dostępny w sieci., który planuje pojawiać się w czasopiśmie Eksperymentalna Ogólnospołeczna psychologia ten spadkiem,

Australijska rada naukowa provided finansowanie dla Williams pracy dla książki i czasopisma artykułu.

Advertisement