Herceptin - może pozwalać sobie na ten drogiego leka opieka zdrowotna?

Nowy badanie w koszt używać nowotworu piersi leka Herceptin ostrzega że opiek zdrowotnych władzy i organisations radzi one no muszą śpieszyć się przepisywać mię dla wczesnego nowotworu piersi bez pracującego out budżetów następstwa niezwykle ostrożnie skuteczność lek i.

W Belgijskiej nauce publikującej w annały onkologia], zdrowie ekonomista Mattias Neyt powiedział że jeżeli lek frekwencje być równie potężne w wczesnym nowotworze piersi jak wstępni rezultaty pokazują, then ono może dobrze być opłacalny dla pewnych grup.

Jakkolwiek, używać mnie gdy adjuvant terapia w wczesnej chorobie mógł narzucać ważnego pieniężnego ciężar na systemach opieki zdrowotnej przez wysokiej lek ceny długiego trwania traktowanie i ogromnych liczb kobiety które byli nadający się., Jeżeli pacjenci no są zaprzeczający traktowanie, opiek zdrowotnych władzy mu targować nad lek ceną i przygotowywającym reallocate spotykać żądanie zasoby i lista starego kosztu wydajnych traktowania po to, aby.

Mr Neyt, członek grupy badawczej przy Ghent uniwersytetem, powiedział: "W Belgia jest nad 6.600 skrzynkami nowotwór piersi rok tam. Wokoło 45% są sceną II lub III i o ćwiartce te miał typ nowotwór piersi który odpowiada Herceptin. - pierwszy grupy w których prawdopodobnie używał adjuvant terapia - To znaczy że wokoło 750 kobiet każdego roku byli nadający się. Koszt providing traktowanie w Belgia był 25,5 milion euro lub wokoło 34.000 euro na pacjenta dla Herceptin leka kosztuje samotnie. Przedłużyć swój use reżyserować I nowotwory piersi podwajał ciężar.

Powiedział te koszty mogli być nawet wysocy w niektóre krajach ponieważ cena lek zmienia szeroko. Na przykład, w Norwegia, 928 euro przy aktualnymi cenami na 150mg buteleczkę jest, Herceptin, porównującą z 647 euro na buteleczkę w Belgia. W UK cena państwowa służba zdrowia jest wokoło 595 euro.

Herceptin (trastuzumab) jest zhumanizowanym monoclonal niwecznikiem który celuje tamte nowotwory piersi wyraża proteinę dzwoniącą HER2 - wokoło ćwiartki wszystkie nowotwory piersi. Ja obecnie koncesjonuje dla use w postępowym nowotworze piersi (przerzutowym) dokąd ja pokazywał przedłużyć przetrwanie. Cztery próby swój use w wczesnym nowotworze piersi są trwający i wstępni rezultaty są obiecujący.

Lek jest przyczyną kontrowersja w wiele krajach przez nacisków od niektóre ćwiartek wliczając pacjentów, dla go dostępnym dla wczesnego nowotworu piersi robić natychmiast, bez czekać wynika te próby.

Mr Neyt, jego koledzy przy i, niosący out ich ekonomiczny cenienie opierający się na grupie pacjenci adjuvant Herceptin starzał się nad 50 z sceny III nowotworem piersi (w okolicy postępowy guzka pozytyw). Pacjenci otrzymywali Herceptin traktowanie w jeden próby - nowotwór piersi grupy naukowa Międzynarodowa próba wliczając Ghent. (BCIRG 006), która wymaga Belgijskich szpitale, Ghent szpitala budżeta parametry używali jako kryterium dla powikłanych serii obliczenia porównuje nowego traktowanie z standardowym traktowaniem w położeniu który wziąć w konto wszystkie fazy od diagnozy opieka i także zawrzeć ewentualną przewagę Herceptin w zmniejszać odsetek nowotwory które zostać przerzutowymi. Jakkolwiek, ja no wziąć w obrachunkowych społecznych koszty e.g tamto wymagających w stracie praca czas, podróżuje w ten sposób dalej i.

Ile społeczeństwa jest willing płacić dla zdrowie ulepszeń jest niepewny, Mr Neyt powiedział. Niektóre studia sugerowali to w usa ono jest przynajmniej $100.000 (approx. 85.000 euro na ilość) przystosowywał życie rok (QALY) i nawet polecająca ja musi być to kopia postać. W UK domniemany próg jest o £30,000 (approx. 48.000 euro). Dla nauki próg ustawiał przy 50.000 euro.

"musimy czekać na przyszłościowych próbnych rezultaty potwierdzać obiecujących wstępnych rezultaty. Niemniej, w porównaniu z przerzutowym położeniem jesteśmy wielcy w adjuvant położeniu potencjał Herceptin i zdrowie zyski. Odpowiedź zazwyczaj ulepsza, my no musi zapominać gdy leki są używać wcześni w chorobie i gdy patrzejący wysokich koszty wymagających że adjuvant traktowanie jest kuracyjny w pierwszy miejscu. Jeżeli więcej ludzie leczą, drodzy przyszłościowi koszty dla taktować przerzutowego nowotwór unikają."

Ale, ostrzegał że, w zależności od chęci płacić dla zdrowie ulepszeń, tam  mu być twardy targować nad lek ceną dosięgać dopuszczalnych ekstra koszty dla zdrowie zysków. "Nawet po firma ustawiał swój cenę przy poziomem dopuszczalnym one i który produkuje dopuszczalnych stopniowych skuteczność współczynniki, ja jest wciąż ewentualny że teraźniejszość budżety no będą sprawnie znosić ekstra koszt.

"To znaczy kraje no musi śpieszyć się w przepisywać je dostaje ono pozbywa się inni traktowania które są już nie opłacalni i jedzie ciężkiego tranzakcja nad ceną lek. zanim pracujący out następstwa bardzo ostrożnie i przygotowywający reallocate zasoby,

"Jeśli chodzi o targować, rzędy chce wydawać ich pieniądze well i maksymalizować zdrowie zyski. Firma farmaceutyczna chce swój produkt zwracającym dla wielkiej populaci sprzedawać wielkie pojemność po to, aby. W ten sposób cel jest przyjeżdżać przy ceną która wynika w opłacalnym traktowaniu, który budżetuje może znosić, nawet jeśli lek provided dla ogromnej liczby kobiety. To jest jedyny sposób dosięgać korzystny dla obu stron dla everyone - rząd, firma i najwięcej wszystko, pacjenci."

Mr Neyt dodawał: "The Lancet ostatnio twierdził że ja pełen dobrych intencji był zasadniczego, specjalnego zainteresowania lub środków oddziaływaniem, nieważne od tego jak. że decyzje robić leków organami nadzoru tak jak UK obywatela instytut Kliniczna doborowość zrobią ostrożnie i muszą być bezpłatne od politycznego (ŁADNA) po considering wszystkie dostępnego dowód Stawiamy czoło ten sam sytuację w Belgia dokąd Belgijski opieki zdrowotnej wiedzy Centre oceniać Herceptin."

Advertisement