FOLFOX teraz traktowania standard dla colorectal nowotworu w Stany Zjednoczone

Jeden nowe i możne chemoterapie dla raka okrężnicy jest równie wydajna dla starszych osob i bezpieczna, opiera się na uniwersytecie Pólnocna Karolina przy kaplica Prowadzącym dane przeglądem. gdy ono jest dla młodych pacjentów

Analiza skupiał się na prawie 4.000 raków okrężnicy pacjentach które zapisywali się w cztery na dużą skalę próbach klinicznych które zaczynali w 1990s i w Europa ogólnonarodowo. Cztery studia pomagać ustanawiać wartość przeciw colorectal nowotworowi chemoterapia reżim znać jako FOLFOX4, kombinaci standardowy przeciwrakowy leków 5 fluorouracil, leucovorin i nowy leka oxaliplatin. (5-FU)

"Te cztery studia redefiniowali traktowanie standardy dla colorectal nowotworu w Stany Zjednoczone," powiedział Dr. Richard Goldberg, profesor medycyny w UNC szkole medycznej i szefie onkologia przy UNC opieką zdrowotną. "Podczas próby projektowali, FOLFOX był eksperymentalny; teraz jest standardowy ja."

Goldberg także jest stowarzyszonym dyrektorem kliniczny badanie przy UNC Lineberger nowotworu Całościowym centrum.

Przedstawiał znalezienia jego przeglądowy Jan. 25 gastrointestinal nowotwór Amerykański społeczeństwo napromienianie onkologia Amerykański Gastroenterological skojarzenie i społeczeństwo Chirurgicznie onkologia. sympozjon w San Fransisco zbierał się Amerykańskim społeczeństwem Kliniczna onkologia

Chociaż średni wiek ludzie z colorectal nowotworem ogólnonarodowo jest 67 rok, jednostki stare niż wiek 70 rozliczali dla tylko wokoło 16 procentów pacjenci zapisujący się w cztery FOLFOX próbach klinicznych.

Według Goldberg, to pokazuje i także wyjaśnia że starzy pacjenci zapisują się w próbach klinicznych dlaczego lekarki które muszą kierować starych raków okrężnicy pacjentów "no są równie pewne co robić dla one gdy są dla populaci która najwięcej reprezentuje w próbach klinicznych: tamto pod wiekiem 65."

W nasz starzenia się społeczeństwie, wzrastająca liczba ludzi z colorectal nowotworem iść być w ich lata siedemdziesiąte i lata osiemdziesiąte, Goldberg powiedział. "W ten sposób potrzebują sortować out co robić dla te pacjentów lekarki," on dodawali.

W odpowiedzi na ten potrzebę, prowadził naukę która przeglądał próbkę 3.743 pacjenta rysującego od enrollees w each FOLFOX próby. Jego nauka szukająca zbierać od dane analizy informaci wliczając, starzy pacjenci otrzymywał ten sam dawki jak młodzi pacjenci, i starzy pacjenci byli na traktowaniu dopóki młodzi pacjenci. czy tak czy nie, czy tak czy nie korzyści zależeć na pacjenta wieku FOLFOX terapia, starzy pacjenci ten sam efekty ubocznych jak młodzi pacjenci

Ważni znalezienia byli" Goldberg powiedzieli. "że korzyść traktowanie był konsekwentna przez wszystkie grupy wiekowe," "rok korzystający równie dużo gdy 30 roczniaków, i wyrównują 75 - i 80 roczniaków korzystających równie dużo jak ich młodzi rówieśnicy."

Pod względem efektów ubocznych, tylko dwa laboranckiego parametru byli znamiennie zli w starych pacjentach w młodych pacjentach niż: niscy biali komórki krwi i depresji platelet obliczenia. Te niscy krwionośni obliczenia, jakkolwiek, no iść na kompromis dawek" Goldberg dodawali. "że starzy pacjenci byli sprawnie otrzymywać,"

"W efektach ubocznych które przeszkadzają pacjentów radzili sobie właśnie starzy pacjenci - mdłość, buchanie, biegunka - as well as młodzi pacjenci," powiedział.

Tak nauka pokazywał że wiek samotnie no musi wykluczać inaczej zdrowego starszego pacjenta od otrzymywać FOLFOX terapię. To zawiera ludzi tamto które otrzymywają ich pierwszy chemoterapia pacjentów z postępową chorobą i traktowania które dostają drugi traktowanie reżim. z postępową chorobą które właśnie przechodzili operację dla raka okrężnicy,

"lekarki muszą być willing oferować ich pacjentów które są dobrymi kandydatami dla traktowania najlepszy chemoterapia dostępna w te sytuacjach. Znamy od ten nauki" Goldberg powiedzieliśmy. że FOLFOX jest bezpieczny i wydajny w pacjentach z colorectal nowotworem starych i młodych,

Nauka kolaboranci z Goldberg byli od Mayo kliniki w Rochester, Minn.; Jules Bordet instytut w Bruksela, Belgia; Antoine szpital w Paryż; Czopowy szpital w Paryż; Vanderbilt uniwersyteta szpital w Nashville; i sanofi-Aventis' Usa lokuje w Bridgewater, N.J i globalnych kwaterach głównych w Paryż.

Advertisement