Natury sztuka przed wiekiem 11 popiera dorosłego środowiskowego docenienie

Jeżeli ty chcesz twój dzieci rosnąć do opieki o środowisku aktywnie, daje one obfitości czas bawić się w "dzikim" sugeruje nową uniwersytet cornell naukę. zanim są 11 lat,

"Chociaż udomowiać natur aktywność -- dbać dla rośliien i ogródów -- także pozytywny związek dorosły środowisko postawy, ich skutki jest nie równie silny jak uczestniczący w taki dziki natura aktywność jak camping, bawić się w drewna, wycieczkujący, chodzący, łowiący i tropiący," powiedział środowiskowe psychologa Nancy studnie, asystenta profesora projekt i środowiskowa analiza w szkole wyższa Ludzka ekologia przy Cornell.

Studnie Lekies i Kristi, badawczy współpracownik w ludzkim rozwoju przy Cornell, zanalizowani dane od Usa departamentu rolnictwa służby leśne ankiety prowadzili w 1998 który badał dzieciństwo natury doświadczenia i dorosłego environmentalism. Cornell badacze używali próbkę więcej niż 2.000 dorosłych, wieki 18, 90 które żyli w obszarach miejskich przez cały kraju, odpowiadających telefonów pytania o i zachowania związany z środowiskiem ich wczesne dzieciństwo natury doświadczeniach i ich aktualnych dorosłych postawy.,

Znalezienia publikują w następnym zagadnieniu dzieci, młodość i środowisko, (Vol. 16: 1).

Nasz nauka wskazuje to uczestniczy w dzikich natur aktywność" powiedział studnie czyj poprzedzający studia znajdowali, "zanim wiek 11 jest szczególnie możnym drogą przemian w kierunku kształtować oba środowiskowych zachowania w dorosłości i postawy," że natura wokoło domu może pomagać ochraniać dzieci przeciw życiu stresować się children poznawczy funkcjonować i podnosić.

"Gdy dzieci zostać szczerze angażującymi z naturalnym światem przy potomstwo wiekiem doświadczenie jest prawdopodobny zostawać z one w potężnym sposobie -- kształtujący ich natępną środowiskową ścieżkę," dodawał.

Co ciekawe, uczestniczyć w harcerzach lub innych formach środowiskowi programy edukacyjni żadny skutek na dorosłych postawach w kierunku środowiska.

Uczestniczący w odnosić sie aktywność które są obowiązkowe ewidentnie no ma ten sam skutków jak sztukę w naturze swobodnie" Studnia powiedział. ", które no mają, mogą być szczególnie krytyczni w wpływać długookresowego environmentalism i, żądań lub zakłóceń spokoju pozujących inny"

W przeciwieństwie do poprzedzających studiów które patrzeli skutek dzieciństw doświadczenia dorosli ekolodzy, ten nauka patrzał szeroką przedstawicielską próbkę miastowi dorosli. Egzamininować jednostek drogi przemian environmentalism nauka także wziąć "życiu kursową" perspektywę która jest, widok który spojrzenia przy indywidualnymi życiami jak sety przetkane drogi przemian lub trajektorie które wpólnie mówją opowieść.

Advertisement