Badacze utożsamiają nową formę wyższy pamięć syndrom

Badacze przy UC Irvine utożsamiali pierwszy znać skrzynkę nowy pamięć syndrom -- kobieta z zdolnością doskonale i natychmiast odwoływanie szczegóły jej past. Jej skrzynka jest pierwszym tego rodzaju, mógł otwierać nowe aleje badanie w nauce i uczenie i pamięć. nagrywać i piszącym kronikę w naukowej literaturze

Badacze Elizabeth Parker, Larry Cahill i James L. mcGaugh studiuje skrzynkę wydawali więcej niż pięć rok "AJ," 40 roczniaka kobieta z niesamowicie silnymi wspominkami jej ogłoszenie towarzyskie past. Dawać dacie, AJ może przywoływać z zdumiewającą dokładnością czemu, jaki robił na ten dacie i dniu tygodnia ono spadał na. Ponieważ jej skrzynka jest pierwszy jeden swój rodzaj badacze proponowali imię dla jej syndromu -- hyperthymestic syndrom opierający się na Greckim słowa thymesis dla i hiper-, "pamiętać", znaczy "więcej niż normalna."

Ich znalezienia publikują w aktualne sprawy czasopismo Neurocase.

AJ pierwszy napisał mcGaugh z szczegółami jej nadzwyczajna zdolność w 2000. Napisał, "mówi ciebie, i cokolwiek ważność zdarzał się na ten dniu. "jaki dzień spada dalej ja co robiłem ten dniu" że "i jeżeli "może brać datę, pośrodku 1974 i dzisiaj," Dzwonił "ludzki kalendarz" dla rok jej znajomościami i przyjaciółmi.

Według mcGaugh, jej skrzynka jest różna od inny które studiowali w przeszłości z wyższą pamięcią. Prawie wymagają ludzi które używają mnemonicznych przyrząda, pamięć pomoce tak jak rymy lub wizualny metaforyka, tworzyć skojarzenia wśród fact. wszystkie nagrywać skrzynki Używać mnemoneutyka, są sprawnie memorize wielkie kwoty bez znaczenia informacja. W sławnej skrzynce, mężczyzna znać jak "S" zaczynał jego karierę w 1920s jako dziennikarz, zostać fachowym mnemonist ale zarabiał jego utrzymanie ostatecznie używać jego pamięć zabawiać.

"Co robi ten młoda kobieta w ten sposób wybitna jest że używa żadny mnemonicznych przyrząda pomagać ona pamiętać rzeczy," powiedział mcGaugh, narodowa akademia nauk członka i pioniera w polu pamięci badanie. Jej odwoływanie odnosić sie jej swój życie lub inni wydarzenia które byli interes ona. "jest natychmiastowy i ogłoszeniu towarzyskie głęboko,"

AJ władzy rekolekcja mogą być zdumiewające. W 2003, pytał pisać puszkowi wszystkie Wielkanocnych datach od 1980 dalszego. W 10 minutach, i bez wcześniejszego ostrzeżenia, napisał wszystkie 24 datach i zawrzeć czemu robił na each tamte dni. Wszystkie daty oprócz jeden byli ścisłe. Błędny jeden był tylko dwa dniami wolnymi. Dwa roku opóźniony, szybko odpowiadał z wszystkie poprawnymi datami jednakową informacją o osobistych wydarzeniach na tamte datach i. gdy pytał bez ostrzegać, znowu ten sam pytanie

Tam  są ograniczenia AJ pamięć. Podczas gdy prawie perfect odwoływanie co może utożsamiać robił na jakaś dawać dacie i natychmiast gdy znacząco dziejowy wydarzenie w jej życiu zdarzał się, trudność z rote zapamiętaniem i zawsze no zrobił dobrze w szkole. Zdobywał punkty doskonale na formalnym neuropsychological tescie mierzyć jej autobiograficzną pamięć, ale podczas testowanie trudność organizować informację i kategoryzować. Nawiązywać do jej trwający pamiętać jej życia doświadczenia jak "filmu w jej umysle który nigdy przerwy".

"AJ jest warden i więzień jej wspominki," powiedział Parker, klinicznego profesora i wiodącego autora papier, psychiatria i neurologia. "mogą czasami być ciężarem ponieważ no mogą kontrolujący, ale mówił my że jeżeli wybór, no chce dawać one up."

Badacze no mimo to znać co istnieć mogą inne skrzynki hyperthymesia. Planują na kontynuować pracować z AJ lepiej rozumieć prawdziwą przyczynę jej niezwykłe zdolność. Ich nadzieja według Cahill, jest, aleja która w dużym stopniu zaniedbywał do teraz. że AJ skrzynka otwiera nowych drzwi w badawczego zwijania wyższej pamięci

"Do teraz pole pamięci badanie pierwotnie ruszał się naprzód na dwa nogach -- studiujący tematy z normalnymi wspominkami lub tamto z pamięć niedoborami," powiedział Cahill, profesor nadzwyczajny neurobiology i zachowanie. "To przedstawia sposobność dla nowej nogi badanie nauka jednostki które wyjątkowo silne zdolność odnosić sie pamięć które no polegają na mnemonicznych przyrządach, ale przypuszczalnie więcej genetyczna podstawa."

Advertisement