Federalny zatwierdzeni ludzcy embrionalni trzony podrzędni tamto darujący dla badania

Neural komórki macierzyste rosnąć od jeden federalny zatwierdzone ludzkie embrionalne komórek macierzystych linie udowadniać być podrzędne neural komórki macierzyste czerpać od płodowej tkanki darującej dla badania, UCLA nauka znajdowali.

Badacze od instytutu dla komórki macierzystej medycyny przy UCLA nakłaniać komórkami od federalny zatwierdzonej linii odróżniać w neural komórki macierzyste i biologii, proces który można używać rosnąć zastępstwo komórki taktować taki osłabiające choroby jak Parkinson i Alzheimer jeden dzień. Jakkolwiek neural komórki macierzyste wyrażali niższego poziom metaboliczny gen dzwoniący CPT 1A, warunek który powoduje hypoglycemia w istotach ludzkich.

Nauka może zrzucać nowego światło na lepszy sposobach rosnąć neural i inne komórki macierzyste w lab więc odzwierciedlają normalne komórki, promują normalny funkcjonować i powiedzieli, Guoping fan, asystenta profesora ludzkie genetyka i badacza w UCLA komórki macierzystej instytucie. Nauka pojawiać się ten tydzień w wczesnym onlinym wydaniu czasopismo Ludzkie Cząsteczkowe genetyka.

"Ten nauka jest bardzo znacząco pierwszym krokiem w patrzeć różnicowanie proces w neural komórkach macierzystych," powiedział fan, starszy autor nauka. "Teraz bezpośredniego pomiar typ komórki które ostatecznie, my mieć nadzieję, używamy dla przeszczepienia. Możemy mówić, jesteśmy nimi, normalna lub nie. Rozumiejący dlaczego te komórka wyrażający CPT 1A jest pierwszym krokiem w całościowym zrozumieniu komórki uzyskiwać od ludzkich embrionalnych komórek macierzystych."

Nauka, fan powiedział, transakcje z jeden znacząco aspekty w komórki macierzystej biologii - potencjalne anormalność w komórkach czerpać od ludzkich embrionalnych komórek macierzystych. Komórki macierzyste z anormalność no mogą efektywnie taktować choroby tworzyli taktować, lub mogą wynikać w drugorzędnych problemach tak jak hypoglycemia, fan powiedział.

UCLA badacze także porównywali neural komórki macierzyste rośli komórki nowotworowe zapewniać że neural komórki macierzyste no mieli jakaś anormalność w DNA modyfikaci kojarzącej z genu uciszaniem. Anormalna DNA modyfikacja jest osobliwie znamieniem komórki nowotworowe. Dobre wieści, fan, powiedział, jest że neural komórki macierzyste w ich nauce no dzielili jakaś anormalnych właściwości kojarzyć z nowotworem. Sposoby które rozwijał malignancy pacjent przechodzi przeszczepienie z te neural komórkami macierzystymi nie opóźniony., teoretycznie,

W trzyletniej nauce, badacze porównywali neural komórki macierzyste rosnąć w lab od ludzkich embrionalnych komórek macierzystych neural komórki macierzyste które już czerpali od darującej płodowej tkanki i odróżniali. Pytanie: komórek linie byli to samo i odzwierciedlać normalne neural komórki macierzyste znajdować w istotach ludzkich lub jeden komórki linia był wyższa inny?

"Porównywał normalne komórki czerpać od płodowej tkanki poziom genu wyrażenie w neural komórkach macierzystych rosnąć w lab jest niski," fan powiedział. "Właściwi poziomy genu wyrażenie są istotni dla normalnej komórki funkci. Ten nauka sugeruje że różnicowanie procedura używać w lab potrzebuje ulepszającym więc wszystkie geny stosownie regulują w komórkach macierzystych r."

Fan i jego koledzy teraz studiujemy co może iść awry w procesie używali nakłaniać ludzkie embrionalne komórki macierzyste odróżniać w neural komórki macierzyste które mogą wynikać w wyrażeniu CPT 1A gen. Także planują powtarzać ich pracę na innych federalny zatwierdzonych komórek macierzystych liniach widzieć jeżeli anormalność był aberracją znajdującym tylko w ten jeden komórki macierzystej linii. Fan i inni UCLA badacze powiedzieliśmy anormalność znajdująca w federalny zatwierdzonej komórki macierzystej linii wzmacnia potrzebę dla innych embrionalnych komórek macierzystych linii na których prowadzić badanie.

Porównywać neural komórki macierzyste wydobywali DNA czerepy i używali wysokiej przepustowości szyka mikro technologię studiować wzór DNA cytosine metylowanie, badacze. Także monitorowali dla poziomów które są konieczni dla komórek anormalność as well as funkci które można być problemayczni. genu wyrażenie

"Jakaś komórki macierzyste ewentualne które można używać dla przeszczepienia jeden dzień muszą być równie zamknięte jak normalne komórki macierzyste," fan powiedział. "kolejny krok jest widzieć jeżeli możemy ulepszać sposób my r te komórki. Myśleć nas uczyłem się znacząco lekcję z ten nauką."

Advertisement