1.500 zwierzęcych gatunków praktyki homoseksualność

Homoseksualność jest zupełnie pospolity w zwierzęcym królestwie wśród gromadzić się zwierzęta, szczególnie. Wiele zwierzęta rozwiązują konflikty ćwiczyć ten sam rodzaj płeć.

Od środka Październik do następny lato Norweski historii naturalnej muzeum uniwersytet Oslo gości pierwszy wystawę która skupia się na homoseksualnościu w zwierzęcym królestwie.

"Jeden fundamentalna przesłanka w ogólnospołecznych debatach był że homoseksualność jest nienaturalny. Ten przesłanka jest mylna. Homoseksualność jest błoniem i wysoce istotny w życiach liczba gatunki, wyjaśnia Petter Boeckman który jest akademickim advisor dla "Przeciw natura rozkazowi?", " wystawa.

Słynny homoseksualny zwierzę jest karłowatym szympansem, jeden ludzkość zakończeń krewni. Całkowici gatunki są biseksualni. Płeć bawić się demonstracyjnego rola w wszystkie ich aktywność i bierze ostrość zdala od przemoc która jest typowym metodą rozwiązywać konflikty wśród prymasów i wiele innych zwierząt.,

"płeć wśród karłowatych szympansów jest w rzeczywistości biznesem cała rodzina, i śliczni mali ones często pożyczają pomocną dłoń gdy angażują w oralnej płci z each inny."

Lwy są także homoseksualni. Męscy lwy często skrzykną wraz z ich braćmi prowadzić dumę. Zapewniać lojalność umacniają więzi mieć płeć z each inny często.

Homoseksualność jest także zupełnie błoniem wśród delfinów i zabójców wielorybów. Dobierać do pary samiec i kobiety jest przemijający para, podczas gdy między samiec, może zostawać wpólnie dla rok. Homoseksualna płeć między różnymi gatunkami no jest niezwykła także. Spotkania między różnymi delfinów gatunkami mogą być zupełnie gwałtowni, ale napięcie jest często łamany "płci orgią".

Homoseksualność jest ogólnospołecznym zjawiskiem i jest rozlewny wśród zwierząt z powikłanym stada życiem.

Wśród małp ja jest kobietami które tworzą ciągłość wśród grupy. Ogólnospołeczna sieć utrzymuje nie tylko dzielić ale także mieć płeć jedzenie i dziecko wychów. Wśród dużo kobiet małpy płeć organy nabrzmiewają up. W ten sposób nacierają ich podbrzusza przeciw each inny," wyjaśnia Petter Bockman i wskazuje out że zwierzęta płeć właśnie jakby my istoty ludzkie. ponieważ pragnienie,

Homoseksualny zachowanie obserwował w 1.500 zwierzęcych gatunkach.

"opowiadamy o everything od ssaków kraby i dżdżownicy. Faktyczna liczba jest oczywiście target249_0_ wysoka. Wśród niektóre zwierząt homoseksualnego zachowania jest rzadki tylko, niektóre mieć płeć z ten sam rodzajem część ich życie, podczas gdy inni zwierzęta tak jak karłowaty szympans, homoseksualność ćwiczą przez cały ich żyć."

Zwierzęta które żyją całkowicie homoseksualnego życie mogą także znajdujący. To zdarza się szczególnie wśród ptaków które dobierać do pary z jeden partnerem dla życia, który jest skrzynką z gąskami i kaczkami. Cztery, pięć procentu pary jest homoseksualni. Pojedyncze kobiety kłaść jajka w pary homoseksualnym gniazdeczku. Ja observced że homoseksualna para jest często lepszy przy podnosić potomstwa niż heteroseksualne pary.

Gdy ty widziisz kolonię przewodzący frajery, ty możesz być pewny że prawie jest lesbian każdy dziesiąty para. Kobiety żadny problemy z impregnującym, chociaż, według Petter Boeckman no mogą definiujący jak biseksualny.

"Jeżeli kobieta płeć z męskim jeden czasem ale tysiącami czasy z inną kobietą, jest biseksualna lub homoseksualna? To jest ten sam sposób mieć dzieci no jest niewiadomy wśród homoseksualnych ludzi."

Naprawdę, tam  jest liczba zwierzęta w których nigdy obserwował homoseksualny zachowanie, tak jak insekty, wróblowaci ptaki i mali ssaki wiele.

"obracać podejście na swój głowie: Żadny gatunki znajdowali z wyjątkiem gatunków które nigdy płeć wcale, tak jak denni czesacy i aphis. w których istnieć no pokazywał homoseksualny zachowanie, Moreover, część zwierzęcy królestwo jest dwupłciowa, szczerze biseksualny. Dla one, homoseksualność no jest zagadnienia."

Petter Bockman żałuje że tam  jest zbyt mało badania o homoseksualnościu wśród zwierząt.

"temat długo był tabu. Problem jest że badacze no zobaczyli dla one że zjawisko istnieje lub wprawiać w zakłopotanie gdy, że obserwujący homoseksualnego zachowanie lub są straszni wyśmiewający ich kolegami. Dużo tym samym przegapiają obfitość materiał który znajduje. Wiele badacze opisywali homoseksualnościa jako coś całkowicie różny od płci. Muszą uświadamiać sobie że zwierzęta mogą mieć płeć z czym one wola, gdy bez rozważania badacza etyczne zasady i."

Jeden przykład zauważający Petter Bockman przegapiać zachowanie jest opisem kotelnia wśród żyraf, gdy dziewięć z dziesięć pairings zdarzają się między samiec.

"Każdy samiec która obwąchiwał kobiety donosił jako płeć, podczas gdy analny stosunek z orgazmem między samiec tylko "krążył wokoło przewagi, rywalizaci lub powitań".

Masturbacja jest pospolita w zwierzęcym królestwie.

"masturbacja jest prostym metodą jaźni przyjemność. Darwinist mentalność ten tylko mieć płeć płodzić wszystkie zwierzęta. Ale tam  jest obfitość zwierzęta które masturbate gdy nic robić lepiej. Masturbacja obserwował wśród prymasów, rogacza, zabójców wielorybów i pingwinów, i opowiadamy o samiec i kobietach. One nacierają przeciw kamieniom i korzeniom. Orangutans są szczególnie wynalazczy. Robią dildos drewno i barkentyna," mówi Petter Boeckman Norweski historii naturalnej muzeum.