Dr. Google opóźniony narzędzie pomagać lekarce diagnozować niezwykłe skrzynki

W naprawdę ciekawi nauce drużyna Australijskie lekarki pójść internet badać dokładność wyszukiwarka Google i skuteczność gdy ono przedstawiał z liczbą objawy.

Lekarki opierać się przy Princess Alexandra Szpital w Brisbane w 15 skrzynkach i "Googled" objawy 26 skrzynek dla nauki sieci rewizja przychodzili up z prawą diagnozą.

Badacze mówją Google może być "pożytecznie pomocą", i podczas gdy lekarki niosą ogromną ilość medyczna informacja w ich głowach wyszukiwarka może oferować dalszy pomoc w niezwykłej skrzynce.

Ja oszacowywa że średnie doktorskie potrzeby nieść dwa milion fact w jego/jej pamięci pomagać w diagnozować illnesses.

Google jest popularnym wyszukiwarką na sieci i oferta dostępie więcej niż trzy miliard medyczni artykuły; gmeranie dla zdrowie informaci na sieci jest jeden najwięcej pospolitych uses.

W each 26 skrzynek diagnozuje skrzynki które publikowali w New England Journal medycyna (NEJM) badacze wybierał i zrobił Google rewizi bez znać poprawne diagnozy trzy, pięć rewizja terminu od each skrzynki.

Wtedy wybierali jeden który wydawał się istotni znaki i wtedy porównywał rezultaty z poprawnymi diagnozami jak publikujący w czasopiśmie. i

Zakładają że Google zakłada poprawną diagnozę wewnątrz właśnie nad połówką skrzynki i był Jakob chorobą (CJD) hormonalnym warunku Cushing's syndromem i odpornym nieładu churg-Strauss syndromem wśród te.

Drużyna prowadził Dr. Hangwi Blaszecznica, oddechowy i sen lekarz który mówi, Google mógł być "pożytecznie pomocą" w diagnozować warunki z unikalnymi objawami i znakami które mogą łatwo używać jak rewizja terminy.

Ale Dr. Blaszecznica także mówi pomyślna rewizja potrzebował "ludzkiego biegłego" użytkownika, i tym samym mieli mniej sukcesu pacjenci próbuje ono diagnozować na internecie.

Badacze mówją że komputery łączący internet są teraz pospolici w pacjent dochodzący klinikach i szpitalni oddziały i informacja na parzysty, równy rzadcy medyczni syndromy konserwują teraz przetrawiają wśród sprawy minuty i znajdowali.

Badacze wierzą i fabrykują w stażowej potrzebie zostać biegłymi w ich use. że gdy medyczna informacja rozszerza przy prędkością z którym sprawnie utrzymywać up nigdy będą lekarki, na całym świecie sieciowe wyszukiwarki tak jak Google zostać opóźnionymi narzędziami w klinicznej medycynie,

Inni eksperci ostrzegają jakkolwiek przeciw internetowi zostać zastępstwem dla lekarek i mówją ich kliniczna wiedza specjalistyczna i osąd zawsze będzie konieczna robić sensowi informacja.

Google, mówi drużyny, jest łatwy używać dla warunków z, unikalnymi objawami i znakami, pożytecznie i znakomity pomocy w znajdować poprawne diagnozy.

Także dodają to używa Google w ten sposobie tylko rozważali rzetelny dla opieka zdrowotna profesjonalistów z dobrą medyczną wiedzą.

Nauka publikuje w British Medical Journal (BMJ).

Advertisement