עגבניות Tangerine להגביר מחלות לחימה נוגדי חמצון בדם

עגבניות אדום עמוק לקבל צבע עשיר שלהם ליקופן, נוגד חמצון מחלות הלחימה. מחקר חדש, לעומת זאת, עולה כי מגוון מיוחד של עגבניות בצבע כתום לספק צורה שונה של ליקופן, אחד שהגוף שלנו יכול בקלות רבה יותר לשימוש.

חוקרים גילו כי אכילת ספגטי מכוסה ברוטב עגבניות עשוי אלה תפוזים, עגבניות שנקרא Tangerine, גרמה דחיפה ניכרת צורה זו של ליקופן בדם של המשתתפים.

"בעוד עגבניות מכילות ליקופן אדום הרבה יותר מאשר עגבניות כתום, רוב זה בצורה שהגוף לא לספוג היטב", אמר סטיבן שוורץ, המחבר הראשי של המחקר ופרופסור למדעי המזון והטכנולוגיה על אוהיו סטייט .

"האנשים שלקחו חלק במחקר צרכו בפועל ליקופן פחות כאשר הם אכלו רוטב עשוי העגבניות כתום, אבל הם נספגים ליקופן הרבה יותר מאשר הם היו אם זה בא עגבניות אדומות", אמר. "זה מה דרמטי כל כך על זה".

עגבניות המשמשים בעבודה זו פותחו במיוחד עבור המחקר - אלו זנים מסוימים אינם זמינים בחנויות מכולת. החוקרים טוענים כי צרכנים מעוניינים לחפש כתום וזהב בצבע עגבניות ירושה כחלופה עגבניות Tangerine, אך מזהירים כי הם לא בדקו כמה או איזה סוג של ליקופן זנים אלה מכילים.

ליקופן שייך למשפחה של חומרים נוגדי חמצון הנקראים קרוטנואידים, אשר נותן פירות וירקות מסוימים צבעים ייחודיים שלהם. הקרוטנואידים הם חשבו יש מספר יתרונות בריאותיים, כגון הפחתת הסיכון לחלות בסרטן, מחלות לב וכלי דם ניוון מקולרי.

"עגבניות הוא מפעל biosynthetic נפלא קרוטנואידים, מדענים עובדים על דרכים לשפר את התוכן חמצון של פירות הרכב", המשיך שוורץ.

ממצאי המחקר מופיעים בגיליון האחרון של כתב העת לכימיה חקלאית ומזון .

ליקופן הוא קרוטנואידים המכיל מגוון רחב של תרכובות הקשורות נקרא איזומרים. איזומרים לשתף את הנוסחה הכימית זהה, אך שונים במבנה הכימי. במקרה של עגבניות, ליקופן איזומרים שונים ממלאים תפקיד בקביעת צבע הפרי.

לפני כמה שנים, גילה שוורץ ועמיתיו שפע של כמה איזומרים אלה, נקרא cis-lycopenes, בדם אנושי. אבל רוב המוצרים של עגבניות ועגבניות מבוססות כיום אנו צורכים עשירים כל ליקופן-trans'.

"אנחנו לא יודעים למה הגוף שלנו נראה להפוך ליקופן לתוך cis-איזומרים, או אם איזומרים כמה מועילים יותר מאחרים", אמר שוורץ.

החוקרים לא יודעים אם עגבניות עשיר cis-ליקופן יספק יתרונות בריאותיים יותר לבני אדם, אבל התוצאות של המחקר מראים כי העגבניות ניתן להשתמש כדי להגדיל גם את צריכת וקליטה של ​​תרכובות מועילות לבריאות.

החוקרים עשו רוטב ספגטי עגבניות משני סוגים - עגבניות מנדרינה, אשר מקבלים את שמם מן העור הכתום שלהם גבוהים cis-ליקופן, ועוד מגוון עגבניות שנבחר תוכן בטא קרוטן העשירה שלה.

העגבניות גדלו בתחנת אוהיו המזוהה מחקר חקלאי בצפון מערב אוהיו. לאחר הקציר, שניהם זנים עגבניות עובדו מיד לתוך מיץ עגבניות משומר ומרוכז. איטלקית תיבול נוספה טעם.

12 מבוגרים שהשתתפו במחקר אכל שתי ארוחות ספגטי הבדיקה - אחת ברוטב עגבניות כלל עשוי מנדרינה, בעוד רוטב בהשתתפות אחרים עשויים העגבניות גבוה בטא קרוטן. המשתתפים התבקשו להימנע עגבניות בטא קרוטן מזונות עשירים עבור 13 ימים לפני האכילה בכל ארוחה הבדיקה.

חוקרים זוב דם ממש לפני כל משתתף אכל שוב כל שעה או שעתיים עד 10 שעות לאחר הארוחה. הם ניתחו את דגימות הדם של ליקופן ותוכן בטא קרוטן.

ספיגת ליקופן מן עגבניות מנדרינה היה פי 2.5 גבוה יותר מזה נספג מן קרוטן עשיר עגבניות בטא, אמר שוורץ, מ טיפוסי זנים עגבניות אדום. Cis-רמות הליקופן ממוסמר כחמש שעות לאחר אכילת רסק עגבניות מנדרינה, ובשלב זה במהלך הקליטה רמות היו כמה 200 פעמים יותר מאשר אלה של טרנס ליקופן, אשר היו כמעט לא קיימים. בעוד cis-הליקופן הוא ללא ספק האיזומר הנפוץ ביותר עגבניות אלה, הם מכילים כמויות זעירות של טרנס ליקופן.

הגופים המשתתפים גם נספג בקלות בטא קרוטן מן קרוטן עשיר עגבניות בטא.

"כרגע, רק גזר ותפוחי אדמה מתוק הם זמינים יותר, מקור עשיר של בטא קרוטן", אמר שוורץ. "וגם קרוטנואידים זה הוא המקור העיקרי של ויטמין A עבור חלק גדול מאוכלוסיית העולם. מחסור שלו הוא בעיה בריאותית חמורה במדינות מתפתחות רבות.

"המחקר שלנו הראה כי עגבנייה יכול גם להעלות את רמות בטא קרוטן בדם", אמר שוורץ. בעוד אלה עגבניות מיוחד גדלו רק במחקר זה, החוקרים מראש מסחרי שורות של שני זנים זמין.

הוא ניהל את המחקר עם עמיתיו אוהיו דוד פרנסיס, פרופסור למדע גננות יבול; סטיבן קלינטון, פרופסור להמטולוגיה ואונקולוגיה ותזונה האדם; Nuray Unlu, חוקר פוסט לשעבר במדע מזון; ו טורסטן Bohn, בחור דוקטורט לשעבר במדעי המזון באוניברסיטת אוהיו.

Advertisement