Tangerine pomidory podnoszą bojów przeciwutleniacze w krwi

głęboki - czerwoni pomidory dostają ich bogatego kolor od lycopene, boju przeciwutleniacz. Nowa nauka, jakkolwiek, sugeruje jeden który bez wahania używać mogą nasz bodies. że specjalna rozmaitość barwiący pomidory zapewnia różną formę lycopene,

Badacze zakładają że jedzący spaghetti zakrywającego w kumberlandzie robić od te pomarańczowych pomidorów, nazwani Tangerine pomidory, powodowali odczuwalnego zwiększenie w ten formie lycopene w uczestnikach krwionośnych.

"Podczas gdy czerwoni pomidory zawierają daleko więcej lycopene niż pomarańczowi pomidory, większość z tego jest w formie której no absorbuje dobrze ciało," powiedział Steven Schwartz nauka wiodący autor i karmowy nauka i technika profesor, przy Ohio stanu uniwersytetem.

Ludzie w nauce właściwie spożywali mniej lycopene gdy jedli kumberland robić od pomarańczowych pomidorów, ale absorbowali daleko więcej lycopene niż mieli" go powiedzieli. "jeżeli ono przychodził od czerwonych pomidorów," "Który jest co jest w ten sposób dramatyczny o nim."

Pomidory używać dla ten pracy rozwijali specyficznie dla nauki dostępnej w sklepach spożywczych. - te szczególne rozmaitość no jest bez wahania - Badacze sugerują ale ostrzegają że zainteresowani konsumenci szukają out pomarańcze i barwiących heirloom pomidorów jako alternatywa Tangerine pomidory, że no badali czego, jaki lub jakby lycopene te rozmaitość zawierają.

Lycopene należy rodzina przeciwutleniacze dzwoniący karotenoidy które dają pewnym owoc i warzywo ich wyróżniającym kolorom., Karotenoidy myśleć mieć liczbę świadczenia zdrowotne, tak jak zmniejszać ryzyko rozwijać nowotwór, chorobę sercowo-naczyniową i macular degenerację.

"pomidor jest cudownym biosynthetic fabryką dla karotenoidów, i naukowowie pracują na sposobach uwydatniać owoc przeciwutleniacza zawartość i skład," Schwartz kontynuował.

Znalezienia pojawiać się w niedawnym zagadnieniu czasopismo Rolnicza i Karmowa chemia.

Lycopene jest karotenoidem który zawiera różnorodność powiązane mieszanki dzwonić izomer. Izomery dzielą ten sam chemiczną formułę mimo to odróżniają się w chemicznej strukturze. W przypadku pomidorów różni lycopene izomery bawić się część w ustalać kolor owoc.

Kilka rok temu, Schwartz i jego koledzy odkrywaliśmy obfitość kilka te izomery, nazwani cis lycopenes w ludzkiej krwi. Ale najwięcej opierający się produkty i pomidory są bogaty w lycopene. obecnie spożywamy

"no znamy dlaczego nasz bodies wydają się przekształcać lycopene w izomery, lub jeżeli niektóre izomery są korzystni niż inny," Schwartz powiedział.

Badacze no znają jeżeli pomidory bogaci w lycopene zapewniali wielkich świadczenia zdrowotne istoty ludzkie, ale nauka rezultaty sugerują że pomidory mogą używać wzrastać nabór i absorbowanie korzystne mieszanki.

Badacze zrobili spaghetti kumberlandowi tangerine pomidory i pomidorowa rozmaitość wybierająca dla swój bogatej betej karoten zawartości od dwa pomidorowych rozmaitość -., które dostają ich imię od ich pomarańczowej skóry wysokimi w lycopene i są,

Pomidory rośli przy Ohio Przyłączającą się rolniczą badawczą stacją w północno-zachodni Ohio. Podąża żniwo, oba pomidorowe rozmaitość natychmiast koncentrował i. Włoska podprawa dodawał dla smaku.

12 dorosłego uczestniczy w nauce jedli dwa spaghetti próbnego posiłku - jeden zawierać kumberland robić od tangerine pomidorów, podczas gdy inny opisywany kumberland robić od pomidorów wysokich w beta karotenie. Uczestnicy pytali unikać pomidorowych i bete bogactw foods dla 13 dni przed jeść each próbnego posiłek.

Badacze rysowali krew zaraz przed each uczestnik jadł i znowu każdy godzina lub dwa up to 10 godziny po posiłku. Analizowali próbki krwi dla lycopene i betej karoten zawartości.

Lycopene absorbowanie od tangerine pomidorów był 2,5 czasu wysoki niż, Schwartz powiedział, to absorbujący od beta bogactwo pomidorów i od typowych czerwonych pomidorowych rozmaitość. Lycopene poziomy gwoździli wokoło pięć godzin po jeść tangerine pomidorowego kumberland, i przy ten punktem podczas absorbowania byli niektóre 200 czasami większy niż tamto który byli prawie nieistniejący. lycopene poziomy, Podczas gdy lycopene jest obok daleki obfity izomer w te pomidorach, zawierają ślad kwoty lycopene.

Uczestników bodies także bez wahania absorbowali beta karoten od beta bogactwo pomidorów.

"Teraz, tylko, marchewki i bataty są bez wahania - dostępny, bogaty źródło beta karoten," Schwartz powiedział. "I ten karotenoid jest ważnym źródłem witamina A dla wielkiej proporci świat populacja. Swój niedostatek jest poważnym problemem zdrowotnym w wiele krajach rozwijających się.

Nasz nauka pokazywał" Schwartz powiedział. "że pomidor może także wzrastać beta karotenów poziomy w krwi," Podczas gdy te specjalni pomidory rośli właśnie dla ten nauki badacze reklam linie oba rozmaitość dostępne.

Prowadził naukę z Ohio stanu kolegami David Francis, profesor nadzwyczajny horticulture i uprawy nauka; Steven Clinton, profesor nadzwyczajny hematologia, onkologia i ludzki odżywianie; Nuray Unlu, poprzedni postdoctoral badacz w karmowej nauce; i Torsten Bohn, poprzedni postdoctoral kumpel w karmowej nauce przy Ohio stanem.

Advertisement