Ujawnienie pestycydy i pourazowy obrażenie głowy kojarzymy z Parkinson chorobą

Ujawnienie pestycydy i pourazowy obrażenie głowy kojarzymy z Parkinson chorobą, według fundujących badaczów.

Praca niósł out pod kwinty strukturą Programuje (FP5) Geoparkinson projekt który celował prowadzić dochodzenie, która publikuje w czasopismo Okupacyjnej i Środowiskowej medycynie, jak genetyczni i środowiskowi czynniki oddziałają wzajemnie powodować Parkinson powiązanych warunki i chorobę.

Badacze przeprowadzali wywiad prawie 1.000 pacjentów z Parkinson lub odnosić sie nieład od Włochy, Malta, Szkocja, Szwecja i Rumunia. Uczestnicy wypytywali na ich życia ujawnieniu pestycydy, rozpuszczalniki, żelazo, groszak, mangan i ich doświadczenia być, pukający nieświadomie i jakaś historia rodziny Parkinson. Badacze także przeprowadzali wywiad 2.000 ludzi bez Parkinson i porównywali ich odpowiedzi tamto grupa z Parkinson.

Zakładają że ludzie które wystawiali niscy poziomy pestycydy byli 1,09 czasu prawdopodobni rozwijać Parkinson chorobę niż tamto które nigdy wystawiali, podczas gdy ludzie które wystawiali wysocy poziomy pestycydy byli 1,39 czasu prawdopodobni wpływającymi.

"To następstwa dla okupacyjnego i, być może, rekreacyjni użytkownicy te agenci," badacze komentują. 'Dalej bada potrzebuje ustanawiać który pestycydy kojarzą z ten skutkiem.

Nauka także wyjawiał skojarzenia między obrażeniem głowy i Parkinson, z ludźmi które pukali out once być 1,28 czasu rozwijać Parkinson prawdopodobnie niż ludzie które nigdy pukali out. Furthermore, ludzie które pukali out dobrowolnie znajdowali być 2,56 czasu prawdopodobni rozwijać warunek.

"Ten znalezienie następstwa dla wszystkie kontaktowych sportów, jeżeli potwierdzający, i, szczególnie, walka bawi się tak jak boks," badacze pisze.

Tymczasem no rzucał up jakaś dowodu łączy wypłacalnego ujawnienie lub metalu ujawnienie Parkinson choroba nauka.

Nauka jakkolwiek potwierdzał że silny współczynnik ryzyka miał bliska rodzina krewnego z chorobą, chociaż naukowowie stresują się że czy to jest należny podzielony środowisko lub genetyczna predyspozycja jest niejasna.

"Ten nauka provided znacząco dowód narosły ryzyko Parkinson choroba w związku z ujawnieniem pestycydy," naukowowie wnioskuje. "odpowiedzi związek sugeruje że pestycydu ujawnienie może być kauzatywnym i potencjalnie modifiable współczynnikiem ryzyka."

http://cordis.europa.eu/

Advertisement