Potencjalni niebezpieczeństwa Ritalin

Use uwagi niedoboru, hyperactivity nieładu (ADHD) leka Ritalin młodymi dziećmi/może powodować długookresowe zmiany w rozwija mózg, sugeruje nową naukę bardzo młodzi szczury zespołem badaniowy przy Weill Cornell Medyczną szkołą wyższa w Miasto Nowy Jork.

Nauka jest wśród pierwszy badać sondą skutki Ritalin na neurochemistry rozwija mózg. (methylphenidate) Między 2 to18 procentem Amerykańscy dzieci myśleć wpływającym ADHD, Ritalin, środek pobudzający jednakowy amfetamina i kokaina, resztki jeden przedawneni leki dla behawioralnego nieładu.

"zmiany, nałóg, apetyt, ogólnospołeczni związki i stres. zobaczyliśmy w mózg taktujący szczury zdarzający się w terenach silnie łączących wysoki wykonawczy funkcjonować Te alteracje stopniowo znikali przez czas zauważają nauki autora starszego Dr. Teresa Milner", profesor neuroscience przy Weill Cornell Medyczną szkołą wyższa. jak tylko szczury już nie otrzymywali leka,

Znalezienia, szczególnie podkreślający w czasopiśmie Neuroscience, sugerują że lekarki muszą być bardzo ostrożne w ich diagnozie ADHD przed przepisywać Ritalin. To jest ponieważ móżdżkowe zmiany zauważać w nauce jeżeli dawać młodzienowie z zdrową móżdżkową chemią, Dr. Milner mówi. można być pomocniczo ale szkodliwe w zwalczać nieład

W nauce, jednotygodniowym męskim szczur ciuciom dać zastrzykom Ritalin dwa razy dniu podczas ich fizycznie aktywnej nighttime fazy. Szczury kontynuowali otrzymywający zastrzyki up until byli 35 dniami starymi.

"Względny ludzkiej długości życia, to korespondował wczesne fazy móżdżkowy rozwój bardzo," wyjaśnia Jason szarość, magistrant/magistrantka w programie Neuroscience i wiodącego autora nauka. "Który jest wczesny niż wiek przy którym teraz otrzymywają Ritalin najwięcej dzieci, chociaż tam  są kliniczni studia trwający które badają leka w 2 - i 3-letni olds."

Względne dawki używać byli przy prawdziwym ekskluzywnym, Dr. Milner notatki. jaki ludzki dziecko można przepisujący Także szczury wstrzykiwali z lekiem, raczej niż karmiącym Ritalin orally, ponieważ ten metoda pozwolił dawkę metabolized w sposobie w istotach ludzkich że blisko przedrzeźnia swój metabolizm.

Badaczów najpierw patrzeć behawioralne zmiany w taktujących szczurach. Odkrywali to -- właśnie jak zdarza się w istotach ludzkich -- Ritalin use łączył spadek w ciężarze. "Ten koreluje z ciężar stratą czasem widzieć w pacjentach," Dr. Milner notatki.

I w "plus labiryntu" i "otwartego pola" testy, szczury egzamininowali w dorosłości trzy miesiąca po discontinuing leki wystawiających mniej znaki porównujących bez leczenia ślepuszonki niepokój. Który był trochę niespodzianka środek pobudzający można powodować szczury zachowywać się w niespokojnym sposobie, "ponieważ myśleć" Dr. Milner mówi.

Badacze także używali zaawansowany technicznie metody tropić zmiany w chemicznym neuroanatomy i strukturze taktujących szczurów mózg przy postnatal dniem 35 który jest z grubsza równoznaczny dorastający okres.,

"Te móżdżkowej tkanki znalezienie wyjawiać Kojarzyć zmiany w cztery obszarach głównych," Dr. Milner mówi. "Najpierw, zauważaliśmy alteracje w móżdżkowych substancjach chemicznych tak jak catecholamines i norepinephrine w szczura prefrontal cortex -- część ssaka móżdżkowy odpowiedzialny dla wysokiego wykonawczego główkowania i podejmowanie decyzji. Tam  byli także znaczący zmiany w catecholamine funkci w hippocampus, centrum dla pamięci i uczenie."

Łączyć alteracje także zauważali w striatum -- móżdżkowy region znać być kluczowy motorowa funkcja -- i w hypothalamus, centrum dla apetyta, arousal i uzależniających zachowaniach.

Dr. Milner stresował się że, przy ten punktem w ich badaniu jest właśnie zbyt wczesny mówić czy, ono zmiany zauważać w Wystawiającym mózg będą korzyść lub krzywda istoty ludzkie lub.

"Jeden rzecz pamiętać jest że te młodzi zwierzęta normalnego, zdrowi mózg," nią mówi. "W wpływających mózg -- dokąd neurochemistry jest już nieco awry lub mózg można rozwijać zbyt szybko -- te zmiany można pomagać "reset" ten równowagę w zdrowym sposobie. Na innej ręce w mózg bez ADHD, Ritalin można mieć więcej negatywnego efekt. Właśnie no znamy mimo to."

Jeden rzecz był jasna: 3 miesiąca po szczurów zatrzymywali otrzymywać Ritalin zwierzęcia neurochemistry w dużym stopniu rozwiązywali z powrotem traktowanie stan.

"Który jest zachęcający i wspiera pojęcie, że ten lek terapia może dobrze używać nad krótkim okresem czas stosunkowo, zamieniającym lub uzupełnia z behawioralną terapią," Dr. Milner mówi. "dotyczymy o terminu use. Ja jest niejasny od ten nauki szczególnie czy Ritalin można opuszczać lasting zmiany, jeżeli traktowanie był kontynuować dla rok. W ten skrzynce, ja jest ewentualny że chroniczny use lek zmieniał móżdżkową chemię i zachowanie dobrze w dorosłość."

Ten praca fundował Usa Krajowymi instytutami zdrowie.

Badacze zawrzeć Dr. Annelyn torres-Reveron, Wiktoria Fanslow, Dr. Carrie Drake, Dr. Mary Odganiający, Michael Punsoni, Jay Melton, Bojana Zupan, David Menzer i Jackson Rice, -- wszystko Weill Cornell Medyczna szkoła wyższa; Dr. Russell Romeo Rockefeller uniwersytet, Miasto Nowy Jork; i Dr. Wayne Hamujący Concordia uniwersytet, Montreal, Kanada.

http://www.med.cornell.edu.

Advertisement