Drugi ręki dymny ujawnienie siekający po trzy miesięcy bezdymny Anglia

Gościnność pracowników ujawnienie szkodliwy drugi ręki dym spadał 95 procentami według nowego badania wyjawiającego przy Krajową badania nad rakiem instytutu konferencją w Birmingham na trzy miesięcy rocznicie bezdymny Anglia. ponieważ bezdymni miejsca pracy przedstawiali w Anglia na 1 2007 Lipu,

Badacze od tytoniu Kontrolnego Kolaboruje Centre w Warwick, fundującym badania nad rakiem UK, znajdują niż w Czerwu. że niepalący gościnność pracownicy także cztery czasu mniej cotinine †w ich ślinie w Sierpień "produkt uboczny nikotyna i wskaźnik tabacznego dymu ujawnienia †"

Kalkulowali to na średnia, pracownika ujawnienie był odpowiednikiem dymić 190 papierosów rok przed ustawodawstwem, i to opuszczał odpowiednik wokoło 44 papierosu póżniej.

Badacze oceniali jakość powietrza w prawie 40 miejsc wydarzenia †wliczając pubów, barów i restauracj poprzez kraj ". Zakładają że poziomy "małe cząsteczki w powietrzu zawierającym w papierosu dymu opuszczali od pobliskich niebezpiecznych poziomów w Czerwu poziomy które są jednakowi outside powietrze w Sierpień.

Zachowania i postawy gościnność w pierwszy raporcie na wpływie Angielski bezdymny ustawodawstwo na zdrowie czasu wolnego przemysł i, badacze odwiedzali 59 biznesów przez Anglia w Czerwu i Sierpień - wliczając barów, puby, kluby, bingo sala, zakłada się sklepy, kawiarnie i prywatnych członków kluby.

W each biznesie właściciel, cztery pracownika i cztery klienta, rekrutowaliśmy. Zachowania, postawy i, także oceniali.

Hilary Wareing, współreżyser Tabaczny Kontrolny Kolaboruje Centre, powiedział: "ulepszenia w jakości powietrza i redukci w cotinine poziomach byli nawet lepszy niż mogliśmy wyobrażać sobie. Ten nauka udowadnia poza wątpliwość że bezdymni miejsca pracy pomagają ulepszać zdrowie naród gościnności pracownicy."

Przed ustawodawstwem, 84 procentu pracownik myśleć drugi ręki dym przy pracą stawia ich zdrowie zagrożonych i właśnie jeden miesiąc dalej nad połówką pracownicy, właśnie wierzy ich zdrowie jest lepszy jako rezultat prawa. Klienci zgadzający się z prawie 80 procentami myśleć zdrowie pracownicy są lepszy poczta ustawodawstwem.

Wywiera wpływ na biznesach obracających out być lepszy niż właściciele biznesu oczekiwać w Czerwu, gdy nad połówką powiedzieli prawo miał negatywnego efekt na ich handlu. Gdy pyta w Sierpień, 70 procentów powiedział prawo pozytyw lub żadny wpływ na ich handlu.

Hilary Wareing dodawał: "bardzo zadawalaliśmy znajdować że dla większości miejsca wydarzenia stosują się z prawem z 91 procentem właściciele biznesu kieruje iść całkowicie bezdymnymi, nad i tylko few miejsca wydarzenia doświadcza szykany. Właściciele biznesu także powiedzieli że iść bezdymny był łatwy niż one oczekiwali."

Elspeth Lee, starszy tytoń kontrola kierownik przy badania nad rakiem UK, powiedział: "Chociaż no widziimy redukcja w nowotworze oszacowywa dla niektóre przyszły rok krótki terminu zdrowie zyskuje nas widział tutaj jest bardzo zachęcający. Jako jeden wielcy kraje w świacie adoptować całościowego bezdymnego ustawodawstwo do teraz, mieć nadzieję te rezultaty demonstrują inni narody że ten ustawodawstwo jest obrabialny i prawie bezpośrednich świadczenia zdrowotne.

"Gdy zbliżamy się zima miesiące, ja jest znacząco że biznesy utrzymują w górę dobrej pracy. Zachęcamy palaczów które wydawali lata dymienie outside dostawać poparcie od NHS przerwy dymi usługa pomagać one rezygnować na dobre i zmniejszać ich ryzyko nowotwór w opóźnionym życiu."

Advertisement