טיפול אינטגרציה חושית עוזר ילדים עם אוטיזם

הורים לילדים עם אוטיזם פונים יותר ויותר לטיפול אינטגרציה חושית כדי לעזור לילדיהם להתמודד עם ההפרעה, והם רואים תוצאות טובות. בשנת 2007, 71 אחוזים מכלל ההורים המחזרים חלופות טיפול מסורתי השתמשו בשיטות אינטגרציה חושית, ו 91 אחוזים מצאו שיטות אלה מועילות.

מחקר חדש של אוניברסיטת טמפל החוקרים, הציג החודש בכנס האמריקאי לריפוי בעיסוק של איגוד 2008, נמצא כי ילדים עם הפרעות הספקטרום האוטיסטי שעברו טיפול אינטגרציה חושית הוצגו הגינונים אוטיסטים פחות בהשוואה לילדים שקיבלו טיפול סטנדרטי. גינונים כאלה, כולל תנועות ידיים או פעולות חוזרות ונשנות, משמיע קולות, קפיצות או שיש אינטרסים מוגבלת מאוד, לעתים קרובות להפריע לב ולמידה.

הילדים שהוקצו לקבוצה אינטגרציה חושית התערבות הגיעו גם יעדים נוספים שצוינו על ידי הוריהם ומטפלים, אמר עורכי המחקר בת' פייפר, Ph.D, OTR / L, BCP ו מויה Kinnealey, Ph.D, OTR / L, מהחוג לריפוי בעיסוק במכללת בית המקדש של אוניברסיטת למקצועות הבריאות. הילדים התקדמות לעבר מטרות בתחומים של עיבוד / רגולציה, חברתיים רגשיים ותפקודיים משימות חושית מוטורית.

אינטגרציה חושית היא היכולת של המוח כדי לשלב כראוי ולהסתגל המתקפה של מידע המגיע דרך החושים. ליקוי בתחום זה מקשה על אנשים עם אוטיזם להסתגל ולתפקד כמו אחרים בסביבתם. הם עשויים להיות בעלי רגישות יתר לקול או למגע, או אינם מסוגלים לסנן רעש מסיח את הדעת או טקסטורות בגדים. תגובתם עלולה להיות פועל המנוע אימפולסיבי, משמיע קולות או לברוח.

פייפר Kinnealey הם חלק מקבוצה של חוקרים המבקשים להביא הבנה מדעית יותר ריפוי בעיסוק באמצעות גישה אינטגרציה חושית.

"זה תועד היטב כי ילדים על הספקטרום האוטיסטי יש הבדלים באופן שבו הם מעבדים מידע חושי להגיב motorically," אמרה פייפר. "אמנם משפחות יותר מחפשים את גישת אינטגרציה חושית בגלל התוצאות החיוביות שלה, יש צורך במחקר נוסף כדי לקבוע את יעילותו מבחינה מדעית."

ילדים המקבלים טיפול אינטגרציה חושית בדרך כלל להשתתף חושית מבוסס פעילויות כדי לאפשר להם יותר לווסת תגובות התנהגותיות שלהם תחושות ומצבים שהם מוצאים מטריד או כואב. ילד רגיש למגע אור עשויים ליהנות מתגלגלת משחק כרית קצף ענקית, לאחר שהוא יוכל יותר בשלווה לחקור, לגעת ולשחק עם מרקמים אחרים. זה בתורו עושה טיפול עצמי כגון ההלבשה כביסה ופעילויות בכיתה המחייבים מגע יותר לניהול.

פירוש התנהגותו של הילד כפי מכוונת לשליטה ולא להכיר את הגורם ואת hypersensitivities נפוצה במסגרות חינוכיות הביתה, אבל היא גישה Kinnealey מרתיעה מלחיץ כמו לילד.

המחקר התקיים בקיץ האחרון במחנה ליד Allentown, אבא, עבור ילדים עם אוטיזם. המשתתפים היו בין הגילאים 6 ו - 12 שנה, שאובחנו עם אוטיזם או Pervasive Developmental Disorder, לא צוין אחרת (PDD-NOS).

קבוצה אחת (17) קיבלו טיפול מצוין מנוע המסורתית לבין קבוצה אחרת (20) קיבלו טיפול אינטגרציה חושית. כל ילד קיבל 18 טיפולים על פני תקופה של שישה שבועות.

סטטיסטיקאי אקראי המשתתפים לקבוצות, מידע זה נמסר רכז הפרויקט באתר. החוקרים העיקריים היו מסונוורים המשימה הקבוצה ושימש המעריכים לפני ואחרי המחקר.

ההורים היו עיוור גם על התערבויות כי ילדיהם שובצו ולא היו באתר. עם זאת, יש את הפוטנציאל עבור הילדים מילולית לדבר על הפעילויות שהם השתתפו, אשר עשוי להשפיע על מסנוור להורים.

לקבלת נתונים התוצאה שלהם, השתמשו החוקרים סדרה של סולמות שהתנהגות למדידה. אמנם שתי הקבוצות הראו שיפור משמעותי, הילדים בקבוצה אינטגרציה חושית הראו התקדמות יותר בתחומים ספציפיים בסוף המחקר.

"זה מחקר פיילוט סיפק בסיס איך אנחנו צריכים לתכנן ניסויים לשלוט אקראי התערבויות אינטגרציה חושית עם גודל מדגם גדול יותר," אמרה פייפר. "באופן ספציפי, הוא מזוהה עם בעיות מדידה כגון רגישות של כלי הערכה כדי למדוד שינויים באוכלוסייה זו.

"טיפול אינטגרציה חושית הינה התערבות בשימוש נרחב ריפוי בעיסוק. ישנו צורך אמיתי מחקר כגון ניסויים לשלוט אקראי כדי לאמת את מה שאנחנו עושים עם אינטגרציה חושית במקצוע", הוסיפה.

Advertisement