Zintegrowana kontrola malaria i inne wektorowe choroby jest kluczowa

Zwalczać malarię i inne dzwonić wektorowe choroby z chemicznymi kontrola jest rosnąco nieskuteczny, oprócz być niebezpieczny dla istot ludzkich i środowiska. Te chemiczne kontrola muszą tym samym eliminujący. Po to, aby zwalczać choroby który cykają insekty i transmitują, wszystkie ewentualne strategie muszą jednoczący.

Tylko wtedy możemy pomyślnie zwalczamy te zażartych i one nasilają chorob zagrożenia. Prof. Willem Takken zrobił ten propozyci podczas jego mowy wstępnej jako profesor Medyczna i Weterynaryjna entomologia przy Wageningen uniwersytetem (holandie).

Nawet teraz, mówi Prof. Takken wiele choroby transmitować, ludzkie, zwierzęce i żąda niezliczonych życia w świacie w krajach rozwijających się w zachodzie ale, nie tylko także rosnąco. insektami i cwelichami (dzwonić wektorowe choroby) Agencje rządowe i jawni bodies muszą robić zwalczać te choroby sprawa priorytetowa.

Opłata intensyfikacja, choroby, tropikalne i tropikalne znajdujemy ich sposób Europa. W dodatku, zmiany w klimatu sposobie który konserwują często te choroby prosperują w umiarkowanych klimat strefach. Przykłady zawierają Bluetongue wirusa wzrosta w Lyme chorobie, także Zachodni Nil wirusa, dengi i chikungunya., który ostatnio pojawiać się w holandiach,

Każdego roku, 4 miliard ludzie wystawiają malaria na całym świecie i 500, 600 milion one zostać infekujący. Początkowo, w 1950s i 1940s zwalczał bardzo pomyślnie z DDT choroba. Jakkolwiek, ja stopniowo zostać pozornym że, że insekty zostać odpornymi DDT i ten pestycyd bardzo szkodliwych skutki na zdrowie ludzkie i środowisku. To prowadził DDT zakazuje w wiele krajach które z kolei znaczyli, że kontrola choroba praktycznie zatrzymywał między 1969 i 1999.

Prof. Takken który używać DDT znowu zaczynali niektóre kraje. alarmuje Ja pokazuje że chemiczne kontrolne miary tylko no są podtrzymywalne i. Tym samym rozwijać musi całkowicie różny strategia która zapewnia lasting rozwiązanie malaria problem. Rysuje uwagę biologiczni uprawy ochrony agenci używać dla kontrolować zarazy i choroby w szklarnianym horticulture. Obecnie, 95% wszystkie warzywa od szklarnianego horticulture w zachodniej europie r bez flit. Prof. Takken zastanawiał się dlaczego ten podejście ono no używał z wektorowymi chorobami. Tym samym ustawia cel kontrolować malarię bez use chemiczni pestycydy.

Według Prof. Takken, tam  musi być więcej spójność w zwalczać wektorowe choroby. Znacząco kroki wziąć w niedawnych dekadach w kierunku nowego podejścia dla kontrolować malarię. Personel Wageningen uniwersytet przyczyniał się dużo te kroki tak jak płótno impregnujący z grzybem rozwojem perfumowanie oklepowie który wpływa komarów, ostatnio, lub, wabić malaria komarów zdala od domów i bud. i wtedy łapać one

Ale tam  są także inni strategie spektakularny ale także wydajne codzienne metody tak jak ulepszać domy lub lepszy zarządzanie nawierzchniowa woda, nie tylko ones tak jak biologiczna kontrola larwy lub genetyczna modyfikacja komary, tak, że mogą już nie transmitować malarię, tak, że utrzymują komarów outside, dokąd komary kłaść ich jajka.

Takken dyskutuje dla co dzwoni zintegrowany wektorowy zarządzania pojęcie który bierze konto wszystkie czynniki które bawić się rola w rozszerzaniu się malaria., Ryzyko wymagają bezpośrednie miary; - które są już oczywiści - tam  jest żadny czas czekać na nowe szczepionki lub chemiczne kontrolne miary nowe, dopuszczalne.

Takken cytuje trzy naukowego i technologicznych rozwoje które mogli być bardzo znacząco: ważni rozwoje w terenie cząsteczkowa biologia wielki postęp który zrobił z chemiczną ekologią i nowymi postępami w Geograficznych systemach informacyjnych i Dalekim Odczuwać. Takken proponuje rozwijać strategię rozdawać specyficznie z cwelichami i insektami które są odpowiedzialni dla wiele chorob w istotach ludzkich i zwierzętach.

Advertisement