Podnosząca tilapia ryba zawiera potencjalnie niebezpieczny tłustego kwasu kombinację

Podnoszący tilapia, jeden wysoce spożywająca ryba w Ameryka, bardzo niskich poziomy być może złych korzystni omega-3 tłuści kwasy i wysokich poziomy omega-6 tłuści kwasy, bardzo, według nowego badania od kilwater Lasowej Uniwersyteckiej szkoły medycznej.

Badacze mówją kombinacja mógł być potencjalnie niebezpieczny karmowym źródłem dla niektóre pacjentów z kierową chorobą, artretyzmem, astmą i innymi chorobami który są szczególnie podatny "przesadna podżegająca odpowiedź.", alergicznymi i odpornymi Rozognienie zna powodować szkodę naczynia krwionośne, tkanki, skóra i trawienny obszar serca, płuca i złącza.

W Stany Zjednoczone, tilapia pokazywał dużych zyski w popularności wśród owoce morza, i ten trend kontynuować oczekuje" pisze kilwaterowi Lasowych badaczów w artykule publikującym ten miesiąc w czasopiśmie Amerykański Dietetyczny skojarzenie. "gdy spożycie projektuje wzrastać od 1,5 milionów ton w 2003, 2,5 milionach ton 2010,"

Mówją ich badanie wyjawiającego że podnoszący tilapia as well as uprawiający ziemię sum, "kilka tłustego kwasu właściwości które ogólny rozważali społecznością naukowa jak szkodliwy." Tilapia wysokich poziomy potencjalnie szkodliwi łańcuchu omega-6 tłuści kwasy niż 80 chudy hamburger, pączki i parzysty, równy wieprzowina bekon artykuł mówimy.

Dla jednostek ja które jedzą ryba jako metoda kontrolować podżegające choroby tak jak kierowa choroba jest jasny od te liczb," artykuł mówi. "że tilapia no jest dobrego wyboru," "Wszystkie inna odżywcza zawartość na boku podżegający potencjał hamburger i wieprzowina bekon, jesteśmy niscy niż średnia porcja uprawiający ziemię tilapia."

Artykuł notatki które świadczenia zdrowotne omega-3 tłuści kwasy, znać naukowo jak "łańcuchu n-3 polyunsaturated tłuści kwasy, byli udokumentowani. (PUFAs) Amerykański Kierowy Skojarzeniowy teraz poleca że, że everyone je przynajmniej dwa porci ryba na tydzień, i kierowi pacjenci spożywają przynajmniej 1 gram dzień dwa krytycznego omega-3 tłustego kwasu, znać jako EPA i DHA (eicosapentaenoic kwas) (docosahexaenoic kwas).

Ale artykuł mówi rekomendacja jeść więcej ryba medyczną społecznością dla ludzi wynikał w spożyciu wzrastające ilości ryba tak jak tilapia który może robić więcej krzywda niż dobry, także nazwany n-6 PUFAs tak jak arachidonic kwas. ponieważ zawierają wysokich poziomy omega-6 tłuści kwasy,

Współczynnik arachidonic kwas (AA) łańcuch n-3 PUFAs w dietach istoty ludzkie bardzo pojawiać się jest ważnym czynnikiem który dyktuje podżegających skutki rybi oleje," badacze pisze. "(EPA i DHA)" Cytują mnogich studia wliczając niedawny jeden który przepowiada "zmiany w arachidonic kwasie EPA "ten lub DHA współczynniki przesuwają równowagę od podżegającego ochronni chemiczni mediatorzy" które proponują bawić się kluczowego rola w rozwiązującej podżegającej odpowiedzi w ciele., "[agenci]"

Dla ich nauki autory uzyskiwali różnorodność ryba od kilka źródeł wliczając owoców morza dystrybutorów które zaopatrzeniowe restauracje, supermarkety, dwa południa, rybich gospodarstwa rolne w kilka krajach i supermarkety w cztery stanach, - amerykańskie firmy., Wszystkie próbki marznęli dla konserwaci podczas analizy która wykonywał z benzynową chromatografią.,

Badacze zakładają że uprawiający ziemię tilapia zawierał tylko skromne kwoty omega-3 tłuści kwasy - mniej niż połówka gram na 100 gramów ryba, jednakowych flądra i swordfish. Uprawiający ziemię pstrąg kontrastem i łosoś, prawie 4 i 3 grama, odpowiednio.

W tym samym czasie tilapia target331_0_ wysokie kwoty niż ogólny specyficznie i. łososia i pstrąg omega-6 kwasy, AA Współczynniki łańcuch omega-6 łańcuch omega-3, AA EPA odpowiednio w tilapia wypośrodkowywającym o 11:1, porównywali dużo less niż 1:1 w łososiu i pstrąg. (wskazuje więcej EPA niż AA)

Artykuł notatki który kontrowersja wśród naukowów w ten polu jest jeśli chodzi ważność arachidonic kwas lub omega-6 "tam: omega-3 współczynniki vs. koncentracja łańcuch omega-3 samotnie odnośnie ich skutków w ludzkiej biologii." Tamte zagadnienia podnoszą w artykule wstępnym w ten sam zagadnieniu czasopismo.

Kilwateru Lasowy artykuł przewiduje ten krytykę i notatki że jeden ludzka nauka wymaga AA pokazywał prawdopodobnego odżywka związek wieńcowa kierowa choroba w odmianowej grupie kierowej choroby pacjenci. W innej nauce, cztery tematu usuwali po spożycia wysokie kwoty należne koncerny o skutku kwas na ich krwionośnych platelets AA.

Floyd H, Ph.D, profesor i dyrektor. "Narciarski" Chilton., fizjologia i farmakologia kilwateru las Ześrodkowywa dla Botanicznych Lipids, jest starszym autorem czasopismo artykuł. Powiedział że w przyszłego miesiąca czasopiśmie publikuje replikę ten miesiąca artykuł wstępny.

Znaliśmy dla trzego dekady" Chilton powiedzieliśmy w wywiadzie. "że arachidonic kwas jest substratem dla wszystkie podżegających lipid mediatorów," "zwierzęcy studia mówją jednoznacznie że i dostają chorymi zwierzęcia przedstawienia znaki rozognienie. jeżeli ty karmisz arachidonic kwas

"New England Journal medycyna artykuł trzy roku said temu jeżeli ty kierową chorobę i pewnego genetycznego makeup, i ty jadłeś arachidonic kwas średnica twój wieńcowa arteria był mała, ważny współczynnik ryzyka dla ataka serca," powiedział Chilton. "Mój punkt jest że ja jest prawdopodobny nie warty ryzyko w to lub innych podatnych populacjach."

Chilton powiedział tilapia łatwo uprawia ziemię używać niedrogie opierać się karmy które zawierają krótko łańcuszkowego omega-6s który rybia konwertyta AA i miejsce w ich tkankach bardzo wydajnie., Ten zdolność karmić rybich niedrogich foods, wraz z ich pojemnością rosnąć pod jakaś warunkiem prawie, utrzymuje cenę rynkową w ten sposób niska dla ryba że ja wartko zostać zszywką w niskodochodowych dietach.

"jesteśmy wszystkie znany z klasyczną Hipokratyczną admonicją, Primum żadny nocere, "Najpierw, robimy żadny krzywda. "myśleć mnie behooves my rozważać ten krytycznego zarządzenie gdy robić żywienioniowym receptom ze względu na zdrowie," Chilton powiedział.

"kardiolodzy mówją ich pacjentów iść do domu i jeść ryba, i jeżeli pacjenci są biedni, jedzą tilapia. I to mógł tłumaczyć w niebezpieczną sytuację."

Autory nauka są Kelly L, Ph.D, Priscilla Ivester, Joshua A, Martha d, Ph.D i Prativa Pandey. tkacz. Chilton. Wilson., wszystko z kilwateru lasu szkołą medyczną. Badanie fundował i NIH medycyny szkolenia Cząsteczkową dotacją Krajowym centrum dla medycyny i biuro Żywienioniowi nadprogramy Krajowi instytuty zdrowie Uzupełniającej i Alternatywnej. (NIH)

Advertisement