אנשים מבוגרים יכולים לשפר את הזיכרון שלהם לדחות דמנציה עם פעילות גופנית

מחקר שנערך על ידי חוקרים אוסטרליים מצאו כי פעילות גופנית סדירה, מתונה עשויה לשפר זיכרון אצל אנשים מבוגרים לעכב את התחלתה של דימנציה.

המחקר על ידי חוקרים מאוניברסיטת מלבורן נמצא כי הליכה מקבילה של שתי וחצי שעות בשבוע יכול לשפר משמעותית את בעיות זיכרון של מעל ה -50.

המחקר, כושר למוח להזדקנות, הובל על ידי פרופ 'ניקולה ט Lautenschlager, יו"ר לפסיכיאטריה זקנה באוניברסיטה מעורב 170 משתתפים בגילאי 50 ומעלה, שהיו כמה בעיות בזיכרון אבל לא היה דמנציה.

המחקר בוצע על פני תקופה של 18 חודש באוניברסיטה של ​​מערב אוסטרליה הוא הראשון מראים כי פעילות גופנית מתונה יכולה להשפיע בצורה חיובית על תפקוד קוגניטיבי.

170 המשתתפים חולקו לשתי קבוצות - קבוצה אחת המשיכו בפעילות הרגילה שלהם - אחרים לקחו חלק בתוכנית ביתי 24 שבועות פעילות גופנית של הליכה במשך שלוש פגישות 50 דקות או לעשות פעילות גופנית מתונה אחרים בכל שבוע.

המשתתפים בקבוצת הפעילות הגופנית היה ממוצע של 142 דקות בשבוע, או 20 דקות ביום, מאשר אלו בקבוצת הביקורת.

פרופ Lautenschlager אומר עד סוף המחקר, המשתתפים בקבוצת הפעילות הגופנית ביצעו טוב יותר במבחנים קוגניטיביים והיה מתעכב טוב להיזכר גם היה נמוך קליניים דירוג עשרות דמנציה.

פרופ Lautenschlager אומר המשפט הוא הראשון להוכיח כי פעילות גופנית משפרת את התפקוד הקוגניטיבי בקרב אנשים מבוגרים עם ליקוי סובייקטיבי ואובייקטיבי קוגנטיבי מתון ואת היתרונות של פעילות גופנית ניכרו אחרי 6 חודשים נמשכה לפחות עוד 12 חודשים לאחר ההתערבות היה הופסק .

על פי ארגון הבריאות העולמי מוערך 37,000,000 אנשים ברחבי העולם חיים כיום עם דמנציה, אלצהיימר המרכיבים את רוב מקרי וכי דמות צפוי לגדול במהירות על פני 20 השנים הקרובות.

זה אומר חוקרים נמצאים תחת לחץ למצוא דרכים לעכב את התחלתה של דימנציה ולעזור לאנשים מבוגרים להישאר פעיל ועצמאי.

פרופ Lautenschlager אומר התוצאות היו מאוד מבטיח כי בניגוד לתרופות, אשר אין לו השפעה משמעותית על ליקוי קוגנטיבי מתון, פעילות גופנית יש את היתרון של יתרונות בריאותיים אחרים כגון מניעת דיכאון, שיפור איכות החיים, מניעת נפילות, שיפור תפקוד הלב וכלי הדם והפחתת נכות .

פרופ Lautenschlager אומר שאם את התחלתה של דימנציה יכולה להתעכב על ידי 12 חודשים, תהיה 9,200,000 מקרים פחות ברחבי העולם.

המחקר שפורסם בכתב העת של איגוד הרפואה האמריקני .

Advertisement