Starzy ludzie mogą ulepszać ich pamięć i przekładać demencję z ćwiczeniem

Nauka Australijskimi badaczami znajdował ten stały bywalec, osoba o umiarkowanych poglądach ćwiczenie może pomagać ulepszać pamięć w starych ludziach i opóźniać początek demencja.

Nauka badaczami przy uniwersytetem Melbourne znajdował że chodzić dla odpowiednika dwa i pół godziny tydzień może znamiennie ulepszać pamięć problemy w over-50s.

Nauka, sprawność fizyczna dla starzenie mózg, wymagał 170 uczestników starzejących się 50. Lautenschlager krzesło starości psychiatria przy uniwersytetem i ale., który niektóre pamięć problemy

Nauka niósł out nad 18 miesięcy okresem przy uniwersytetem zachodnia australia i jest pierwszy pokazywać że osoba o umiarkowanych poglądach ćwiczenie może pozytywnie wpływać poznawczą funkcję.

170 uczestników dzielili w dwa grupy inny wziąć część w 24 tygodnie opierających się fizycznej aktywności programach odprowadzenie lub robić innemu umiarkowanemu ćwiczeniu each tydzień dla trzy 50 minutowych sesj. - jeden grupa kontynuował ich zwykłe aktywność -

Uczestnicy w ćwiczenie grupie zrobili średnia 142 więcej minuty w tygodniu lub 20 minutom w dniu, niż tamto w grupie kontrolnej.

Profesor Lautenschlager mówi przed końcem nauki, lepiej opóźniał odwoływanie i także niskich klinicznych demenci oceny wyniki, uczestnicy w ćwiczenie grupie wykonującej lepiej na poznawczych testach.

Profesor Lautenschlager mówi próba jest pierwszy demonstrować że ćwiczenie ulepsza poznawczą funkcję w starych dorosłych z podmiotowym i obiektywny łagodny poznawczy nadszarpnięcie i korzyści fizyczna aktywność byliśmy pozorni po 6 miesięcy i upieraliśmy się dla innego przynajmniej 12 miesiąca discontinued po tym jak interwencja.

Według światowej organizaci zdrowia obliczeni 37 milionów ludzi na całym świecie teraz żyją z demencją, z chorobą alzhaimera robi up większości skrzynki i ten postać oczekuje wzrastać wartko nad następnymi 20 rok.

To znaczy badacze jest w stresie znajdować sposoby opóźniać początek demencja i pomagać starych ludzi wantowego aktywnego i bezpartyjnik.

Profesor Lautenschlager mówi rezultaty bardzo obiecywali ponieważ unlike lekarstwo który żadny znaczącego skutek na łagodnym poznawczym nadszarpnięciu, fizyczna aktywność przewagę inni świadczenia zdrowotne tak jak zapobiegać depresję, udoskonalająca jakość życia zapobiega spadki i zmniejsza kalectwo, udoskonalająca sercowonaczyniowa funkcja.

Profesor Lautenschlager mówi tam  był 9,2 milion skrzynkami mniej na całym świecie. jeżeli początek demencja mógł opóźniający 12 miesiącami,

Nauka publikuje w czasopiśmie American Medical Association.

Advertisement