Nadzmysłowa medytacja zmniejsza ADHD objawy wśród uczni

Nadzmysłowa medytaci technika może być wydajnym i bezpiecznym środka farmaceutycznego pomocą dla taktować ADHD, według obiecującej nowej nauki publikującej ten miesiąc w przeglądać online czasopismo aktualnych sprawach w edukaci.

Pilotowa nauka podążał grupy szkoła średnia ucznie z ADHD które medytowali dwa razy dzień w szkole. Badacze zakładają nad 50 procentów redukcją w i ulepszeniami w ADHD objawach stresie i niepokoju po trzy miesięcy.

Skutek przewyższa oczekiwania

"skutek był dużo większy niż my oczekiwał," powiedział Sarina J, ed.D, uczenie specjalista na nauce. Grosswald., George Washington Trenujący poznawczy prowadzenie badacz i. "dzieci także pokazywali ulepszenia w uwadze, pracującej pamięci, organizaci i zachowanie przepisie."

Grosswald powiedział że po tym jak szkoły medytaci rutyna zaczynał, "nauczyciele donosili je byli sprawnie uczyć więcej, i ucznie byli sprawnie uczyć się więcej ponieważ byli mniej stresujący się i niespokojni."

Stres ingeruje z zdolnością uczyć się

Przeora badania przedstawień ADHD dzieci wolnego móżdżkowego rozwój podołać z stresem i obniżoną zdolność. "stres ingeruje z zdolnością ja zamyka puszek mózg," powiedział William Stixrud, Ph.D, Srebna wiosna, Maryland, kliniczny neuropsychologist i współautor nauka.

"lekarstwo dla ADHD jest bardzo wydajny dla niektóre dzieci, ale ono jest lub minimalnie wydajny dla inny. Parzysty, równy dla tamte dzieci które pokazują ulepszał objawy z lekarstwem ulepszenie jest często niedostateczny lub towarzyszący niepokojenie efektami ubocznymi," Stixrud powiedział. "Praktycznie znajduje mnie trudnego płacić uwagę, ono organizować i dostawać rzeczy robi everyone, gdy są pod stresem. W ten sposób stoi rozumować ja że TM technika która zmniejsza stres i organizuje móżdżkową funkcję zmniejszał ADHD objawy."

Podczas gdy w niektorych przypadkach funkcjonować bez lekarstwa no może dziecko, tam  r koncern o ryzyko zdrowotne kojarzących z błonia ADHD lekarstwami wliczając trybowych huśtawek, bezsenność, tics, zwalniającego przyrosta i kierowych problemów efektach ubocznych i. W 2006 FDA wymagający wytwórcy umieszczać ostrzegawcze etykietki na ADHD lekarstwach, pozycja potencjalni poważni ryzyko zdrowotne.

Te dorośnięcie koncerny i wysokie ryzyko tankują rodzic rewizję dla alternatyw które mogą być bezpieczne dla ich dzieciaków.

Nauka prowadził w intymnej K-12 szkole dla dzieci z opierającymi się uczenie kalectwami. Uczestnictwo ograniczał 10 uczni, starzeje się 11-14 który istniejące diagnozy ADHD., Wokoło przyrodni ucznie był na lekarstwie. Ucznie medytowali przy szkołą w grupie dla minut, ranku i popołudnie 10.

Ustalać oddziaływanie TM technika, na początku i końcu trzymiesięcznego okresu, rodzice, nauczyciele i ucznie, uzupełniali standardowych ADHD oceny inwentarze pomiarowy stres, niepokój, zachowanie i ogólnospołeczna funkcja, competency i wykonawczej. Uczniom także dać grupa występów testom miara poznawczy funkcjonować.

"rezultaty byli zupełnie wybitni"

Andy i Daryl Schoenbach's córka diagnozowaliśmy z ADHD w drugi stopniu. Jak najwięcej ADHD dzieci brał lekarstwo. Lekarstwo ale pomóc mnie miesza wciąż gubił ostrość, topnienia, i lekarstwa wpływali jej sen i apetyt" który żyje z Daryl w Waszyngton D.C. ", powiedział Andy, "no wykonywał blisko do jej potencjału i no zobaczyliśmy sytuaci ulepszać. W ten sposób przy końcówką siódmego stopień decydowaliśmy je, byliśmy czasem brać różnemu powstrzymywaniu lekarstwo i używać Nadzmysłową medytację." gdy jej lekarka polecał wzrastać lekarstwo

"rezultaty byli zupełnie wybitni," Daryl powiedział. "dwa razy dzienne medytacje gładzili rzeczy out, dać jej perspektywie być w wielkiej kontrola jej swój życie, i umożliwiają ona gdy rzeczy zaczynali spadać oddzielnie. Ja wziąć niektóre czas, ale ono stopniowo umożliwiał ona czuć ufnego który brać na wielkich wyzwaniach mógł - i obchodził się kryzysy w jej swój słowach wspina się górę, ". "

"Everyone zauważał zmianę," Andy dodawał.

Grosswald wyjaśniał i ulepszający poznawczy funkcjonować wśród populaci ogólnej. że tam  jest pokaźny badanie pokazuje skuteczność TM technika dla zmniejszać stres i niepokój, "Co jest znaczący o te nowych znalezieniach jest to wśród dzieci które trudność z ostrością i uwagą, widziimy ten sam rezultaty. TM no wymaga koncentraci, kontroluje dyscyplinującą ostrość lub umysł. Fact pokazuje my że te dzieci są sprawnie robić TM i robią mu łatwo, że ten technika może być szczególnie well - nadaje się dla dzieci z ADHD," powiedział.

Ten nauka fundował Abramson Rodzinną podstawą i instytutem dla społeczności wzbogacenia.

Sekunda mierzył móżdżkową funkcję, ostatnio uzupełniająca TM-ADHD nauka z grupą kontrolną używać electroencephalography (EEG). Wstępny dane pokazuje że trzy miesiąca praktyki technika wynikali w znaczących pozytywnych zmianach w mózg funkcjonuje podczas silnik umiejętności. Zmiany w circuitry mózg kojarzący z uwagą i distractibility specyficznie zobaczyli. Po sześć miesięcy TM ćwiczy, pomiary ruszający się w normalnego pasmo distractibility.

Trzeci TM-ADHD nauka fundującą $2 milion dotacją od David Lynch podstawy, w pełni prowadzi dochodzenie skutki technika na ADHD i innych uczenie nieład. (davidLynchFoundation.org)

Advertisement