Nanoparticle mógł pozwolić diagnozę i traktowanie w jeden wizycie

Badacze przy Rice University i Baylor szkoła wyższa medycyna tworzyli pojedynczego nanoparticle który może tropiący w czasie rzeczywistym z MRI (BCM) gdy ono stwarza ognisko domowe wewnątrz na komórkach nowotworowych, oznacza one z fluorescencyjnym barwidłem i zabija one z upałem. Wszystko w jednym cząsteczka jest jeden pierwszy przykłady od dorośnięcia pola dzwoniącego "theranostics" który rozwija technologie lekarzi mogą używać diagnozować choroby w pojedynczej procedurze i taktować.

Badanie jest dostępny w sieci w czasopismo Posuwających się naprzód Czynnościowych materiałach. Testy do tej pory wymagają laboranckie komórek kultury, ale badacze powiedzieli MRI tropić będzie szczególnie korzystny gdy ruszają się w kierunku testów w zwierzętach i ludziach.

"Niektóre istotni pytania w nanomedicine dzisiaj są o biodistribution -- dokąd, jak cząsteczki iść wśrodku ciała i dostają tam," powiedział nauka współautora Naomi Halas. "Nieinwazyjni testy dla biodistribution będą ogromnie pożytecznie na ścieżce i ten technice FDA zatwierdzenie, -- dodający MRI funkcjonalność cząsteczka ty jesteś badający i używać dla terapii -- jest bardzo obiecywać sposobem robić to."

Halas, profesor w inżynierii i profesor, Rice Stanley C. Moore Elektrycznej i Komputerowej chemia i biomedyczna inżynieria, jesteśmy pionierem w nanomedicine. Wszystko w jednym cząsteczki opierają się na nanoshells -- cząsteczki wynajdowć w 1990s które są obecnie w ludzkich próbach klinicznych dla leczenia raka. Nanoshells żniwa światło laseru który normalnie przechodził harmlessly przez ciała i nawracał je w killing upał.

W projektować nową cząsteczkę, Halas współpracował z Amit Joshi, asystent profesora w BCM podziale Cząsteczkowy zobrazowanie, modyfikować nanoshells dodawać fluorescencyjnego barwidło który jarzy się gdy uderza infrared (NIR) światłem. NIR światło jest niewidzialny i nieszkodliwy, więc NIR zobrazowanie mógł zapewniać lekarki z bez operaci sposoby diagnozować choroby.

W studiowanie sposobach dołączać barwidło, Halas' magistrant/magistrantka, Rizia Bardhan, znajdujący synchronizuje więcej światło. że barwidło molekuły emitowali 40-50 jeżeli malutka przerwa opuszczał między one i powierzchnią nanoshell Przerwa był właśnie few nanometry szerocy, ale raczej niż marnotrawi przestrzeń, Bardhan wkładał warstwę która był wykrywalna z MRI. żelazny tlenek Badacze także dołączali niwecznika który pozwala cząsteczki oprawiać powierzchnia piersi i raka jajnika komórki.

W lab drużyna tropił fluorescencyjne cząsteczki i potwierdzał że celowali komórki nowotworowe i niszczyli one z upałem. Joshi powiedział kolejny krok będzie niszczyć całych bolaki w żywych zwierzętach. Oszacowywa że badać w istotach ludzkich jest przynajmniej dwa rok oddalonymi, ale cel końcowy jest systemem dokąd pacjent dostaje strzał zawiera nanoparticles z niwecznikami które dostosowywają dla pacjenta nowotworu. Używać NIR zobrazowanie, MRI lub kombinacja dwa, lekarki obserwowaliśmy cząsteczka postęp przez ciała, utożsamiamy tereny dokąd bolaki istnieją one z upałem i wtedy zabijają.

"Ten cząsteczka zapewnia cztery opci -- dwa dla zobrazowania i dwa dla terapii," Joshi powiedział. "wyobrażamy sobie to jako estradowa technologia która przedstawia lekarzów praktykujących z wyborem opcje dla kierującego traktowania."

Ostatecznie, Joshi powiedział, mieć nadzieję rozwijać odmianowe wersje cząsteczki które mogą atakować nowotwór wczesna faza nowotwór przy różnymi scenami, szczególnie, który jest trudny diagnozować i taktować z aktualną technologią. Badacze także oczekują używać różne niwecznik etykietki celować odmianowe formy choroba. Halas powiedział drużyna był ostrożna wybierać składniki które lub już są już w próbach klinicznych lub.

"Co jest ładny jest lub jest na ścieżce w kierunku FDA zatwierdzenia, że każdy pojedynczy składnik to zatwierdzał" Halas powiedział. "stawiamy wpólnie składniki który wszystko dobrych, udowadniających zestawienia wyników."

Bardhan i BCM postdoctoral badacz Wenxue Chen jesteśmy prasmół autorami papier. Dodatkowi Ryżowi autory zawierają Emilia Morosan asystent profesora i magistranci, physics i astronomia, Ryan Huschka i Liang Zhao. Dodatkowi BCM autory zawierają Robia Pautler asystent profesora, postdoctoral badacz Marc Bartels i magistrant/magistrantka Carlos Perez, neuroscience i radiologia.

Źródło: Rice University

Advertisement