Motywacyjny przeprowadzać wywiad może pomagać ludzi rezygnować dymienie

Adresowania tabaczny use bez sądzić użytkownika pojawiać się pomagać zaludniać skwitowanego według nowego przeglądu studia, szczególnie. jeżeli początkowej opieki lekarz używa formę wspierający doradza dzwonię "motywacyjny przeprowadzać wywiad,"

Przeglądowi zawierać dane od 14 studiów publikujących między 1997 i 2008, z więcej niż 10.000 palaczami wymagającymi.

"Podczas gdy motywacyjny przeprowadzać wywiad był powszechnie używany pomagać zaludniać przerwę dymi i poleca w wiele międzynarodowych przeciw paleniu wytyczna, ono mimo to uzasadniający dowodem," powiedział głównego śledczego Douglas Lai, rodzinnej medycyny specjalista w Hong Kong. "To jest pierwszy rygorystyczny przegląd najlepszy dowód dostępny i rezultat jest zachęcający."

Przegląd pojawiać się w opóźnionym zagadnieniu Cochrane biblioteka, publikacja Cochrane współpraca, organizacja międzynarodowa która ocenia badania medyczne. Systematyczny remis opierający się przeglądów wnioski o medycznej praktyce po considering oba ilość istnieć medyczne próby na temacie i zawartość.

W motywacyjny przeprowadzać wywiad palacz otrzymywa konfrontacyjny doradzać zamierzam pomagać on, ona lub, utożsamiać przerwy między dymieniem i innymi życie celami. badać konflikty o zmieniać zachowanie i wspierać wybór rezygnować

Cel jest odkrywać ambiwalencję o rezygnować i rozwiązywać. Na przykład, wiele palacze nigdy mieli szansę dyskutować, w judgmental położeniu, ich uczucia o rezygnować, tak jak, "Jeżeli zatrzymuję Mnie iść zyskiwać ciężar i ja nienawidzę jeżeli to zdarza się."

Miller, Ph.D który rozwijał strategię. zadanie doradca jest uzyskiwać taki ambiwalentnych uczucia, umożliwiać pełnego wyrażenie wszystkie strony i pomagać osoby znajdować postanowienie który zawiera wybór dla próbować dymienia zaprzestanie., konflikt, nie sędzia według Stephen Rollnick, Ph.D i William R wewnętrzni,

Metoda najpierw przychodził wokoło dla traktowania alkoholizm i w międzyczasie używał taktować narkomanię i otyłość w traktowanie zgodności astmy i cukrzyc, as well as.

Wyszkoleni opieka zdrowotna profesjonaliści prowadzą interwencje które rozciągają się od krótkiej 20-minutowy biurowej wizyty sesi traktowanie., Studia w nowym przeglądzie zawrzeć różnorodność interwencje prowadzić w różnych położeniach, ale wszystko polegali na ten sam motywacyjnych przeprowadza wywiad zasadach.

Studia porównywali wyniki dla tamto i tamto które otrzymywali "zwykłą opiekę" krótka rada i broszury na dymienia zaprzestaniu. które otrzymywał motywacyjny przeprowadzać wywiad

Wszystkie studia nagrywali interwenci dymienia abstynenci dane dla sześć miesięcy przynajmniej. Recenzenci zakładają skromnego 23 procentów wzrost w dymienia zaprzestaniu wśród pacjentów które przechodzili motywacyjny przeprowadzać wywiad porównuję tamto które właśnie otrzymywali zwykłą opiekę.

Jakkolwiek, rezygnujący tempa byli więcej niż trzy czasu wysocy wśród pacjentów które przechodzili przeprowadzać wywiad z ich początkowej opieki lekarzem porównującym tamto które zrobili mu z innym opieka zdrowotna pracownikiem jakby.

Fact, "że początkowej opieki lekarzi wielkiego wpływ na skwitowanych tempach gdy używać motywacyjny przeprowadzać wywiad silnie sugerują że te lekarki mogą mieć znaczącego wpływ na tabacznym use - jak porównany z innymi podgrupami tak jak szpitalni klinicyści, pielęgniarki i doradcy, -" powiedział Rebecca Schane, M.D, pulmonologist, internista., i przy UCSF centrum dla tytoń kontrola edukaci i badania.

"Gdy ja stoi," Schane powiedział często, "palacza stan który jeden najwięcej ważnych czynników w prowadzić pacjenta rezygnować być może lekarza poparcie. Lekarzi potrzebują robić czasowi adresować dymienie w klinicznej praktyce. Gdy, wyraźnie jest korzystnie wynik, gdy widziimy że pacjenci są prawie cztery czasu rezygnować tytoniu prawdopodobnie gdy ich początkowej opieki dostawca wymaga."

Interwencja dostarczająca w jeden sesi pojawiać się był równie wydajna jak wieloskładnikowe sesyjne interwencje. Motywacyjny przeprowadzać wywiad trwać less niż 20 minut no był wydajny.

Uzupełnienie rozmowy telefonicza no pojawiać się byli pomocniczo. Analiza pokazywał że niski tempo rezygnować kojarzył z wysoką liczbą wezwania.

Schane powiedział że ja zaskakuje że przegląd zakłada żadny dodającą korzyść uzupełnienie telefoniczny kontakt: "Te rezultaty są skłócony z wiele innymi studiami które wskazują, że kontakt więcej osoba z opieka zdrowotna dostawcą prawdopodobni są rezygnować dymienie."

Advertisement