Paliatywny opieka program może uzupełniać pacjent trwającą opiekę z objawu poparciem i zarządzaniem

Gruzja Zaskarża Huston znał był naprawdę chora. Każdy czas 82 roczniaka kobieta próbująca obracać w jej łóżku w wieńcowej opieki jednostce przy Stanford klinikami & szpitalem, panikował ponieważ, ponieważ no mógł dostawać dosyć lotniczą i ja krzywdzący tak dużo.

"pytamy, ` Jest to iść przedłużyć ten osoby życie, lub nie?' i, ` Jak jest to iść wywierać wpływ dawać w domu? '"

W wysiłku łagodzić ból, Laura Heldebrant pytał szpital opieki paliatywnej drużyny odwiedzać jej matki. "jestem ICU pielęgniarką tutaj przy Stanford, i zobaczyłem one pomagać innych pacjentów i ich rodziny," powiedział. "Ale no myśleć mój matki sytuaci byłem życia."

Ja obracał Huston out płucną sceny płuca chorobę. Znał na jakiś czas że był chora, ale no był sprawnie dostawać anyone mówić ona co był prognoza. Paliatywna opieki drużyna odpowiadał ona pytania. Twarz w twarz.

"Mój mama powiedział, ` chciałem przynosić to up przez długi czas, chciałem opowiadałem to, ale no znałem czego mówić," Heldebrant przywoływał. "Jak tylko Judy Bouvier i Dr. opowiadaliśmy z ona, patrzał uśmierzającą. Pójść od, ` O Mój Boże, Ja no może robić to być przy pokojem,'."

Huston mówił Judy Passaglia i Denis Bouvier, paliatywny opieki przewodniczący rady programowej, MD, paliatywna opieka uczęszcza lekarza który chciał być z domu z i szpitala jej wnukami dla jej 83rd urodziny i dziećmi., Zrobili przygotowaniom dla ona mieć hospicjum opiekę przy jej córki domem, i Huston zwalniał na Oct. 31. Umierał 13 dnia opóźniony, w jej sen.

Ważna rzecz jest że paliatywny opieka program tworzył środowisko który pozwolił mój mamy mówić" Heldebrant powiedział. "co chciał," "zrobili jej wygodnemu, ` tak, że mógł mówić, miałem dosyć. '"

Decydujący jak dbać dla tamto i dlaczego wspierać ich które zbliża się ich finał dobrze wymagamy rozważnego zrozumienie proces konanie i zdolność wyjaśniać as well as zapewniać wygodę. co zdarzamy się "Ponieważ paliatywna opieka jest multidisciplinary, nasz drużyna pracuje załagadzać cierpienie poza fizyczni objawy właśnie, uznawać psychologiczny, socjalny i spraw duchowych potrzeby, także," powiedzieliśmy Stephanie Harman, MD, paliatywnej opieki medyczny dyrektor. "Dla wiele pacjentów, to powodujemy uczęszczać ich kłopotliwi objawy, as well as pomagać ono żeglujemy trudne decyzje i stawiamy czoło postępowego komunikację między i udogadniać pacjentem, ich rodziną i ich klinicystami."

Harman zauważał że cele mogą zmieniać szeroko. Dla niektóre pacjentów i ich rodzin cel paliatywna opieka jest dostawać z powrotu domu i szpitala hospicjum opieka provided społeczności agencją. Inne rodziny chcą ich nasi bliskich zostawać w szpitalnym, brać ich definitywnych oddechy na nawiewniku w ICU.

"Paliatywne opiek próby patrzeć indywidualne potrzeby pacjenci i rodziny, i co iść pracować dla one," Piaskowaty Chan, paliatywny opieka pracownik opieki społecznej, wyjaśniający. "no mówimy, ` Pozwalaliśmy my brać everyone z ` wentylaci.' Pacjenta i rodziny cele są, i które pracują w kierunku tamte celów." możemy pomagać w dialog i interwencjach pytamy co, jak

Teraz w swój trzeci rok gdy konsultującej usługa w dziale medycyna paliatywny opieka program dostaje prośby widzieć pacjentów od wszystkie karmiących jednostek praktycznie od lekarzów. Typowo konsultują na 45 pacjentach na miesiąc. "początkowa drużyna neurolodzy lub onkolodzy może opowiadać z pacjentem o elementach uderzenie lub progresi nowotwór, i jesteśmy tam  słuchać i wspierać pacjenta przez procesu," Passaglia powiedział.

Paliatywna opieki drużyna typowo zawiera uczęszcza lekarza, lekarza kumpel, postępowego praktyki pielęgniarki lekarza i klinicznego pracownika opieki społecznej. Jeżeli początkowej opieki drużyna wśliznie w medycznego żargon, paliatywni opieka klinicyści mogą tłumaczyć wprawiać w zakłopotanie liczby i procedury w nieatutowych terminy. "pytamy, ` Jest to iść przedłużyć ten osoby życie, lub nie?' i, ` Jak jest to iść wywierać wpływ dawać w domu? '" Passaglia powiedział. "Tak, że ja jest bardzo jasny co ono opowiada wokoło."

Gdy pacjent ogranicza czas przez niszczycielskiej choroby, Harman powiedział paliatywny opieki podejście daje cierpliwej kontrola nad versus ilość życie. jak próbuje ważyć jakość życia wydaje jego pozostałego czas, Badanie w 1990s demonstrował że," ona dodawaliśmy. "gdy system opieki zdrowotnej no brał w obrachunkowych pacjentów preferencj dla życie opieki" "Paliatywna opieka no wyklucza trwających kuracyjnych traktowań ale raczej słuzyć uzupełniać pacjenta trwającą opiekę z, objawu poparciem i zarządzaniem."

Paliatywna opieka zostać uznanym specjalnością medycyna w 2008 i lekarzami, jakby Harman może teraz poświadczający w polu. Jako inny przejaw narastająca poczesność szkoła medyczna teraz poczet w paliatywnej opiece z wieloskładnikowymi szkoleń miejscami wliczając Palo Alto weteranów administraci, domowego hospicjuma i Stanford szpitala.

Podczas gdy wiele pacjenci otrzymywają rozległą i agresywną szpitalną opiekę w ostatnich sześć miesiącach życie, personel w paliatywnym opieka programie mówi że pacjenci często no mają zrozumienia jak agresywne interwencje wpływają ich długowieczność i jakość życia, i no są świadomi opiek alternatywy ważne medyczne interwencje.

"Nasz lekarzi wiedzę specjalistyczną w bólu i objawu zarządzaniu, więc ono no jest o zaprzeczającej opiece," Passaglia wyjaśniał. "Ja oferuje różną formę traktowanie."

Ja znaczył wszystkie różnica Gruzja Zaskarża Huston i jej rodziny. "pójść od everyone robi wszystkie te testom, od agresywnie taktować ona, jej mówić, `,' no chcę robić to już nie" jej córka powiedział.

Heldebrant dodawał że kilka jej pielęgniarka przyjaciele łączyli ona w czułości dla jej matki w domu, bierze czas kąpać ona, dawać jej bólowym lekarstwom i robić ona wygodna. "Everyone przychodził jej urodziny, i przeważny ona i Ja czas opowiadać," powiedział. "cała życie opieka był właśnie w ten sposób wyśmienita dla mój mamy."

Źródło: Stanford kliniki & szpital

Advertisement