Niski potas poziomów wzrosta ryzyko śmierć w pacjentach z niewydolnością serca i CKD

Nowy badanie od uniwersyteta Alabama przy Birmingham mówi (UAB) niscy potas poziomy produkują narosłego ryzyko śmierć lub hospitalizacja w pacjentach z niewydolnością serca i chroniczną cynaderki chorobą (CKD).

W znalezieniach donoszących w Styczniu w cyrkulaci: Niewydolność Serca, czasopismo Amerykański Kierowy skojarzenie badacze mówi że wyrównujący łagodny zmniejszanie w serum potasu poziomie wzrastał ryzyko śmierć w ten cierpliwej grupie.

"Hypokalemia lub niski potas, jesteśmy pospolici w niewydolność serca pacjentach i kojarzymy z biednymi wynikami, jak jest chroniczna cynaderki choroba," powiedział kręgle, M.D, kumpel w UAB podziale gerontologia, geriatrii i Paliatywnej opieki C. Barrett. Ale trochę zna o skutku hypokalemia w niewydolność serca pacjentach które także CKD. "i rozpowszechnianiu"

Rzucający kulą, absolwent UAB Wewnętrznej medycyny rezydentury program, powiedział te znalezienia wskazują to w pacjentach z niewydolnością serca i CKD serum potasu poziomy musi monitorujący rutynowo i ostrożnie utrzymuje wśród bezpiecznego pasma.

CKD UAB badacze studiujący dane od 1.044 pacjentów z, sponsorowana digitalisu dochodzenia grupy nauce w, sercem, płucem i krew instytutem Krajowymi, jeden Krajowi instytuty zdrowie. Normalni potas poziomy wyrażali przy 4 i 4,9 mEq/L między. Łagodny hypokalemia definiował równie między mEq/L i niskim hypokalemia pod 3,5 mEq/L 3,5, 3,9 jak.

Śmierć zdarzał się w 48 procentach pacjenci z hypokalemia podczas 57 miesięcy uzupełnienia okresu, porównujących z tylko 36 procentami pacjenci z normalnym potasem. Dla większości tematy, 87 procentów, łagodnego hypokalemia. Hospitalizacja także był nieznacznie wysoka dla tematów z niskim potasem, 59 procentów porównujących z 53 procentami dla tamto z normalnymi potas poziomami.

Ja długo rozważał" powiedział Ali Ahmed, M.D, starszy autor nauka medycyna w podziałach i profesor nadzwyczajny., gerontologia, geriatrie, Paliatywna opieka i choroba sercowo-naczyniowa. "że wysocy potas poziomy byli pospolici w niewydolność serca pacjentach z CKD," Nasz znalezienia wskazują i klinicysta potrzeba być świadomi ryzyko kojarzący z i taktować ich pacjentów stosownie parzysty, równy delikatnie niskimi potas poziomami, monitorem i. "że niski potas może być jeszcze bardziej błonia w te pacjentach,"

Źródło: Uniwersytet Alabama przy Birmingham
Advertisement