Insulinowy receptor zasadniczy dla utrzymywać neural komórki macierzyste żywe

Uniwersytet Kalifornijski, Berkley, biolożki znajdował sygnał który utrzymuje komórki macierzyste żywe w dorosłym mózg, providing ostrość dla naukowów patrzeje dla sposobów rosnąć lub ziarno komórek macierzystych w mózg pozwolić zdradzonych tereny ono naprawiać.

Badacze odkrywający w owocowych komarnicach który zapobiega kostka do gry neural komórki macierzyste utrzymywać insulinowego receptor revved up w mózg który zdarza się gdy najwięcej regionów mózg dorośleć w ich dorosłe formy. Czy ten sam technika pracuje w istotach ludzkich jest niewiadomy znajdować out ale UC Berkley drużyny nadziejo.

"Ten praca no wskazuje sposobu brać dorosłego który już gubił komórki macierzyste i przynosić one z powrotem tajemniczo, ale ono sugeruje jaki mechanizmy można działać dostawać one pozbywają się one w pierwszy miejscu," powiedział Iswar K. Hariharan, UC Berkley cząsteczkowa i komórka biologia profesor. "Plus sugeruje, to jeżeli ty byłeś sprawnie przedstawiać neural komórki macierzyste w dorosłego mózg, jaki rodzaje mechanizmy potrzebować mieć na miejscu można ty utrzymywać one żywi."

Hariharan zauważał że inni badacze dostawali neural komórki macierzyste upierać się blokować geny które powodują one umierać. Mimo to ten samotny no produkuje zdrowych, przyglądających neural komórek macierzystych które mogą robić dojrzałym neuronom., UC Berkley drużyny nowy znalezienie pokazuje że ja także jest konieczny zapewniać jak sygnał. Jeżeli zatrzymywać neural komórki macierzystej śmierć jest analogiczny brać twój stopę z hamulca, then providing jak sygnał jest jak kroczenie na gazie, powiedział. Oba są istotni.

Hariharan, doktorski badacz Sara E i ich koledzy. Siegrist publikowaliśmy ich znalezienia w online wersi czasopismo prądu biologia dzisiaj. (Czwartek, Marzec, 25) Ich raport pojawiać się w czasopismo Kwietnia 13 druku wydaniu.

Najwięcej terenów dorosły ssaka mózg i owocowej komarnicy mózg są pozbaweni neural komórki macierzyste jedyne komórki sprawnie wytwarzać pełnoprawnych neurony. Przypuszczalnie, Hariharan powiedział brak neural komórki macierzyste jest dlaczego zdradzony mózg jest niezdolny zamieniać nieżywych neurony.

W nowej nauce, Siegrist pokazywał że komórki macierzyste teraźniejsze w pupal scenie owocowe komarnicy ledwo dojrzałe w neurony pójść w dorosłym mózg raczej niż. ponieważ umierają daleko, Komórki macierzyste które upierali się długiego byli w pieczarkowym ciele, regionie komarnicy móżdżkowy odpowiedzialny dla pamięci i uczenie który, w niektóre sposobach, jest jak hippocampus w istotach ludzkich.,

W natępnych eksperymentach, próbował zapobiegać śmierć neural komórki macierzyste w owocowych komarnicach genetycznie blokować proces dzwoniącego programująca komórki śmierć (apoptosis). Podczas gdy to pozwolił komórki macierzyste ximpx długiego komórki byli małe i no zrobili wiele neuronom. W rzeczywistości, Siegrist powiedział, pokazywali znaki nadwyrężony przyrost, sugestywnych insulinowy wycofanie.

Wtedy próbował różnorodne genetyczne manipulacje przedrzeźniać typ sygnał, ten czas używać mutant owocowe komarnicy z ich apoptosis genami także blokującymi. Niesamowicie neural komórki macierzyste upierali się dla miesiąca przynajmniej i nawet wytwarzali wiele dojrzałego normalna, najwyraźniej, nerw komórki.

Te neural komórki macierzyste wydają się zachowywać się stosownie, wyrażają proteiny że ty oczekujesz neural komórki macierzyste wyrażać, one patrzeją jak ich normalni counterparts, i znacząco, wirują daleko komórki które zostać normalnymi dojrzałymi nerwów komórkami które stawiają out procesy (axons) to, w niektorych przypadkach, wydają się iść" Siegrist powiedział. "dokąd normalni procesy iść," "no znamy czy, czy te komórki funkcjonują normalnie lub są electrically aktywni. Przynajmniej jest zachęcający ja że możemy dostawać nerw komórki robimy w części mózg który normalnie robić nerw komórkom w dorosłym mózg no może." (owocowej komarnicy)

"Sara musiał robić dwa manipulacjom wpólnie utrzymywać te neural komórki macierzyste żywe, i neither pracowali samotnie," Hariharan powiedział. "Jeden był utrzymywać insulinowego sygnał dalej, i jeden był blokować programującą komórki śmierć. Each ulepszać rzeczy ale neural komórki macierzyste troszeczkę, ximpx dla miesiąca, gdy ty zrobiłeś dwa wpólnie, kiedy rzucali z dojrzałych neuronów lub normalni przyglądający neurony które wysyłali out przetwarzają."

Siegrist plany kontynuować jej rewizję przez mutant owocowych komarnic znajdować innych geny które ulepszają przetrwanie w pieczarkowym ciele i pozwolą komórki macierzyste w innych terenach komarnica mózg upierać się. Także planuje współpraców badać jednakowych mechanizmy w ssakach widzieć, jeżeli analogiczne manipulacje mogli utrzymywać neural komórki macierzyste żywe w ssaka mózg.

"W owocowych komarnicach, drogi przemian przetwarzające paliwa insulinowy receptor jest znacząco w utrzymywać te neural komórki macierzyste żywe," Siegrist powiedział. "ssaki ten sam geny przetwarzające paliwa ich insulinowi receptory, więc możemy znajdować ten sam odpowiedź czynniki w ssakach jak insulinowi lub wzrostowi."

Źródło: Uniwersytet Kalifornijski - Berkley

Advertisement