Nowa nauka zapewnia dalszy dowód połączenie między salowym garbarstwem i czerniakiem

Studiuje poparcia połączenie między sunbeds i czerniak skóry nowotworem

Nowa nauka provided dalszy dowód połączenie między salowym garbarstwem i czerniakiem deadliest forma skóra nowotwór.

Naukowowie przy uniwersytetem Minnestoa szkoła zdrowie publiczne i Wolnomularski nowotworu Centre żądają że ich nauka "definitywnie łączy" use sunbeds czerniak., która publikuje w epidemiologii, Biomarkers i zapobieganiu czasopismo nowotworu,

1.167 ludzi starzeli się 25-59 co diagnozowali z najeźdźczym czerniakiem w Minnestoa między 2004 i 2007 i 1.101 bezpłatnego wolontariusza uzupełniali telefoniczną rozmowę kwalifikacyjną i kwestionariusz.

Na analizować rezultaty badacze zakładają że 62,9 procentu czerniaków pacjenci używał sunbeds, porównujących z 51,1 procentami ludzie bez czerniaka.

Ludzie które kiedykolwiek używali sunbed byli 74 procentu prawdopodobni rozwijać czerniaka.

Ale części użytkownicy byli przy target88_0_ wysokim ryzykiem niż to. Tamto, lub używali one dla długi niż dziesięć rok, byli między 2,5 i trzy czasu rozwijać czerniaka prawdopodobnie, niezależnie od ich płci lub wieka. wydawali więcej niż 50 godzin lub więcej niż 100 sesj na sunbed

Caroline Cerny, badania nad rakiem UK sunSmart kierownik, powiedział: "Ten wielka, szczegółowa nauka, wspiera decyzję robić w zeszłym roku Międzynarodową agencją dla badania na nowotworze kategoryzować sunbeds carcinogenic istoty ludzkie jak.

"Sunbeds no jest bezpiecznego alternatywy garbnikować outdoors. Zarówno jak i wzrastać ryzyko czerniak poważny typ skóra nowotwór, sunbeds także powoduje przedwczesnego starzenie, robi skórze patrzeć prostackim, skórkowatym i marszczącym przed swój czasem."

Główny oficer śledczy deAnn Lazovich, profesor nadzwyczajny epidemiologia przy szkołą zdrowie publiczne, wyjawiającą: "zakładamy że ja no liczył się typ używać skórniczy przyrząd; tam  był żadny bezpieczny skórniczy przyrząd.

"także zakładamy - i to jest nowy dane - który kojarzą więcej z ryzyku dostawać czerniaka co garbnikuje osoba i nie wiek przy którym używać skórniczych przyrząda zaczyna osoba. Ryzyko wzrasta z częstotliwością use, niezależnie od wieka, rodzaju lub przyrządu."

Źródło: Badania Nad Rakiem UK

Advertisement