שמן דגים גורם קוליטיס קשה סרטן המעי הגס בעכברים

חוקר MSU קורא מינון הנחיות

שמן דגים - עידוד רב כתוספת תמיכה בלב ובריאות משותף, בין יתרונות אחרים על ידי רופאים - קוליטיס חמורה הנגרמת וסרטן המעי הגס בעכברים מחקר בראשותו של מישיגן סטייט שפורסם החודש בכתב העת Cancer Research.

ג'ניפר פנטון, מדע מזון חוקר תזונה אנוש MSU, שהוביל את המחקר התומך בהקמת להגביל את המינון של חומצה docosahexaenoic (DHA), אחד של חומצות שומן אומגה -3 הקיימים בשמן דגים, במיוחד לאנשים הסובלים ממחלות כרוניות כגון כמו במחלות מעי דלקתיות.

"מצאנו כי העכברים פיתחו קטלני, בשלב מאוחר סרטן המעי הגס כאשר ניתנת במינון גבוה של שמן דגים", אמרה. "וחשוב מכך, עם דלקת גדל, זה לקח רק ארבעה שבועות של גידולים לפתח".

באופן ספציפי, צוות המחקר מצא עלייה חומרת הסרטן ואת התקדמות אגרסיבית של סרטן ב לא רק העכברים שקיבלו את המינון הגבוה ביותר של DHA אך מקבלי במינונים נמוכים גם כן. העכברים השתמשו במחקר היו מועדים מחלה דלקתית של המעי, כמו: דלקת היא גורם סיכון חשוב עבור סוגים רבים של סרטן, כולל סרטן המעי הגס.

"הממצאים שלנו תומכים גוף הולך וגדל של ספרות לסבך את ההשפעות המזיקות של מינונים גבוהים של צריכת שמן דגים ביחס למחלות מסוימות", אמרה פנטון. "נכון לעכשיו, יש לקרוא על ידי אנשי אקדמיה ואנשי תעשיית המזון להקים הקווים המנחים התזונתיים של צריכת אומגה 3. זה מונעת בעיקר על ידי העובדה שרוב האמריקאים חסרים אומגה 3, חומצות שומן, ואין ראיות משמעותיות התומכות מועיל ההשפעות של הצריכה ".

הממצאים היו מפתיעים, דווקא משום DHA הוכח יש תכונות אנטי דלקתיות, על פי פנטון: "אנחנו שיערו כי האכלה שמן דגים מועשר DHA לעכברים תקטין את הסיכון לסרטן, אנחנו בעצם גילו את ההיפך עכברים אלה. מצויד פחות לעלות תגובה חיסונית מוצלחת חיידקים גדל גידולים במעי הגס. "

פנטון מזהיר אנשים לא צריכים להימנע שמן דגים, מה מראה המחקר הוא זקוק הנחיות על המינון. עם מזין כלשהו, ​​יש "עקומת הפעמון" אפקט. מצד שמאל של עקומת הם אלה חסר תזונתי, בצד ימין הם אלה עודף.

היא אמרה שאנשים כבר מקבלים מספיק אומגה 3, חומצות שומן באמצעות התזונה הרגיל שלהם ומזונות אין צורך תוספי הוסיף.

"עם שמן דגים, אנחנו עדיין לא יודעים כמה הוא המתאים", אמרה פנטון, גם חוקר בתחנת מישיגן חקלאיות ניסוי. "ישנן דוגמאות רבות של נטילת תוספי מזון, כימיקלים או חומרים מזינים עודף שיכול לקדם סרטן (למשל, בטא קרוטן כתוסף בקרב מעשנים). תוספת שימושית ביותר כאשר אדם לוקח אותם הוא חסר תזונתי מסוים."

ממצאי צוות המחקר עשויה להיות השפעה חשובה לבריאות מונעת, במיוחד לנוכח שיעור גבוה של סרטן המעי הגס בארצות הברית. אנשים עם מחלת מעי דלקתית יש סיכון מוגבר לפתח סרטן המעי הגס, כאשר הסרטן מתפשט זה יכול להיות קטלני.

השלב הבא, אמר פנטון, היא לבחון אומגה 3, רמות חומצת שומן אצל אנשים עם מחלת מעי דלקתית. לשם כך, היא ממשיכה לבנות מערכות יחסים - דרך מכללת MSU של הקמפוס לרפואה אוסטאופתי ב Macomb County - עם מומחים העיכול לפתח עוקבה של חולים.

"כדי לעזור לפתח קווים מנחים, אנחנו צריכים לראות כיצד ממצאים אלה תואמים לאוכלוסיות אדם", אמרה.

מקור: אוניברסיטת מישיגן

Advertisement